smartyoga
SmartYoga
10 posts
SmartYoga provides Private Yoga and Corporate Yoga classes throughout Budapest. www.smart-yoga.net
Don't wanna be here? Send us removal request.
smartyoga · 10 years ago
Text
20 PRAKTIKUS TRÜKK KEZDŐ MEDITÁLÓKNAK
Forrás: zenhabits.com
Mi a meditáció? Figyelmünk 100%-os összpontosítása egy adott "területre".
A meditáció gyakorlása számtalan egészségügyi előnnyel jár, a koncentrációs készség növekedésétől a szorongás csökkenéséig, és még boldogság érzetet is generál. Ezért rengeteg ember próbálkozik a meditációval, azonban csak egy nagyon kis hányadnak válik igazán szokásává. Ennek egyik lehetséges oka, hogy sokan nem azzal kezdik a meditálást, hogy beépítsék a napi életvitelükbe, akár a fogmosást.
Ennek az írásnak az a célja, hogy praktikus tippeket adjon, hogyan teheted hosszú távon a hétköznapjaid részévé  a meditálást.
Gyakorold minden nap. Mindig a nap ugyanazon szakaszában végezd, lehetőleg napi kétszer.
Kezd a légzéssel. A mély légzés csökkenti a szívritmust, ellazítja az izmokat, és a légzésfigyelés összpontosítja a figyelmet.
Nyújts előtte. (Jógázz! :) - a szerk.) A nyújtással ellazulnak az izmok, így kényelmesebben tudsz ülni vagy feküdni. Már mozgás  közben elkezdesz "befele figyelni" hiszen a testérzeteidre fókuszálsz.
Legyen fókusza a meditációdnak. A figyelem összpontosításának művészete kemény munka, és megkönnyíti a dolgod, ha célzottan meditálsz.
Vedd észre, mikor előtűnnek a frusztrációid. "Mit csinálok én itt?", vagy "Miért figyelek még mindig másra?" Ha kezdesz türelmetlen lenni, vedd észre, és csak térj vissza a légzésed figyeléséhez.
Kísérletezz. Bár sokan csak törökülésben tudják elképzelni a meditációt, a kezdőknek ajánlott kipróbálni fekve, nyitott és csukott szemmel is.
Érezd a tested. Remek módszer a meditáció elkezdésére, hogy mikor az elme kezd elcsendesülni és beáll egy meditatívabb állapot, simítsd végig a figyelmeddel a tested a lábujjaktól a fejed búbjáig.
Válassz helyszínt. Egy szobát, vagy egy sarkot, amit csak erre használsz. Itt ne egyél, ne aludj, és ne dolgozz, szánd csak a meditációra. Díszítsd gyertyákkal, és olyan kellékekkel, melyek számodra kedvesek.
Olvass könyveket a meditációról, melyek leírják a mélyebb meditáció előnyeit, ezzel motiválhatod magad.
Kötelezd el magad hosszú távra. A meditáció élethosszig tartó gyakorlat. Legnagyobb haszna nem a napi gyakorlás eredményeiben nyilvánul meg. Csak tedd a tőled telhetőt minden nap, az elvárásokat pedig engedd el.
Hallgass meditációs hanganyagot.
Napközben is legyenek meditatív pillanataid. Például mikor csak a légzésedre figyelsz, kiüríted az elméd, és a jelenben vagy a metrón, a buszon, vagy kávézás közben. Ez a gyakorlat segít kifejleszteni, elmélyíteni magadban a meditáció gyakorlatát.
Biztosítsd, hogy ne zavarjanak meg. Az egyik leggyakoribb hiba kezdő meditálóknál, hogy nem biztosítják maguk számára a nyugodt örnyezetet. Ha azon jár az agyad, hogy vajon megcsörren-e a mobilod, felébredt-e a gyerkőc, vagy mikor kezd sípolni a vízforraló, akkor nem tudsz majd elmélyülten befele figyelni.
Figyeld a legapróbb változásokat is. Lehet olyan pici dologról beszélünk, mely a külső szemlélő számára észrevétlen, de a meditációs gyakorlatod szempontjából különleges értékkel bírhat bármilyen apró változás.
Használj gyertyát. A csukott szemmel való meditálás kihívás lehet egy kezdő számára. Egy égő gyertyára való fókuszáláskor is nagyon intenzíven fejlődik a koncentrációs készség, így támogatja a meditálásra való képességeid fejlődését.
NO PARA. Ez a legfontosabb tipp kezdőknek, és a legnehezebben kivitelezhető. Hidd el, mindegy mi történik még meditálsz. Lehetsz ingerült előtte és mérges utána, de a meditációd alatt tedd a legtöbbet, amire képes vagy.
Csináljátok együtt! A pároddal vagy a szeretteiddel való meditálásnak sok előnye van, és segít elmélyíteni a meditációdat, mint szokást. De érdemes előtte lefektetni az alapszabályokat.
Meditálj korán reggel. Korán reggel a legjobb időpont a meditálásra. Nyugodt a környezet, még nincs tele a fejünk a nap dolgaival, és ilyenkor van rá a legkisebb esély, hogy megzavarnak. Váljon szokásoddá, hogy fél órával korábban kelsz föl és meditálsz.
Legyél hálás a végén. Szánj néhány percet arra, hogy hálát érezz, hogy gyakoroltál, és képes voltál fókuszálni az elmédet.
Vedd észre, ha fogy az érdeklődésed a meditáció iránt. A meditáció kemény munka, és elkerülhetetlenül eljön az a pillanat, mikor úgy érzed, már nem illik a mindennapjaidba, talán már nincs is rá szükséged. Ez lesz az a perc, mikor igazán gyakorolnod kell. Térj vissza a könyvekhez, a hanganyagokhoz. Fókuszálj erősen a gyakorlásra. Nagy rá az esély, hogy mikor elveszted a meditálásra való fókuszálás képességét, az életed más területein is elveszted a fókuszálásra való képességet.
A meditáció gyakorlata kemény az elején, de használd a tippeket, hogy a mindennapjaid részévé váljon. Hajrá! Meditálásra fel. :)
0 notes
smartyoga · 10 years ago
Text
A BOLDOG ÉLET TITKAI EGY 17 ÉVES HALDOKLÓTÓL
Sam Berns boldog ember volt. 17 évesen halt meg progériában, egy nagyon ritka és gyógyíthatatlan betegségben. Sem Berns egy aggastyán testében élt boldogan, igen BOLDOGAN! Szerető családban, igazi barátok között. Az volt a nagy álma hogy megváltoztassa a vil��got.
Sam a tökéletes péda arra, hogy legyőzhetsz bármilyen akadályt, és a körülményektől függetlenül lehetsz boldog, ha tudod mik a céljaid, a megfelelő helyre fókuszálod a figyelmed, és tudod mibe rakod bele az energiáidat.
SAM TITKAI A BOLDOG ÉLETRŐL
1. A fókusz
"Olyan dolgokra fókuszálok, amiket meg tudok csinálni, azok helyett, amiket nem tudok."
Nem bírta el a pergődobot, de megtalálta a módját, hogy legyőzze az akadályt.
Nem tudott focizni, de élvezte a meccsnézést.
Nem pazarolta arra az energiáit, hogy rosszul érezze magát.
2. Emberi kapcsolatok
"Olyan emberekkel veszem körül magam, akiknek igazán értékelem a társaságát."
Szerencsének érezte magát, hogy van egy szerető támogató családja.
Hogy vannak igazán jó barátai, akikkel segítenek egymásnak.
Egyáltalán nem agódott a betege miatt, mikor együtt zenélt a középiskolai bandában a barátaival. A zene, és az EGYÜTT alkotás szinte hatályon kívül helyezte a betegségét.
Szerinte a mindennapi életben a legfontosabbak azok, akikkel nap mint nap találkozik az ember: a család, a barátok, a tanárok, a közösségek.
3. Motiváció
"Mindig a jövőbe tekintek."
Sam hitt abban, hogy ha vár valamit, akár egy meccset, egy családi nyaralást vagy a barátaival való együttlétet, mert mindezek az apróságok segítettek fókuszálni, hogy csodás jövő áll előtte, és túllendítették a nehézségeken.
+1 Sose hagyok ki egyetlen bulit sem! :)
A youtube-on a Boldog élet filozófiájáról szóló angol nyelvű TEDx konferenciás előadását több, mint 4,5 millióan nézték meg.
1 note · View note
smartyoga · 10 years ago
Text
HOGYAN MEDITÁLJ MINDEN NAP
"A meditáció, mint szokás a legerőteljesebb dolog, amit életemben tanultam. Az egyik legegyszerűbb szokás, bárhol és bármikor csinálhatod, és azonnal érzékelhető a hatása. Hány szokásodról mondhatod el ugyanezt?" Leo Babauta
 Bár sokan azt hiszik, hogy a meditáció az valami olyan, amit csak tanárral csinálsz egy Meditációs Központban, csinálhatod bárhol, de igazából csinálhatod bárhol és bármikor, olyan egyszerűen, hogy figyeled a légzésed az autóban, vagy ülsz a vonaton, a kedvenc kávézódban. Végezheted a munkahelyeden, séta vagy akár zuhanyzás közben.
Ha nagyon elfoglalt vagy, tényleg csak két perc az életedből. Így nem igazán találhatsz kifogást, miért ne csináld.
MIÉRT MEDITÁLJ?
Miért szakíts időt a meditációra minden nap? Megszámlálhatatlan előnnyel jár, de íme a kedvenceim:
Oldja a stresszt, és segít ellazulni.
Ha gyakorlod az éberség gyakorlatot, átültetheted a mindennapjaidba.
Az éberség segít, hogy élvezd az életet, megváltoztasd a szokásaidat, egyszerűen és lassan élj, és légy jelen mindenben, amit csinálsz.
Bebizonyították, hogy a meditáció fejleszti a mentális képességeket: a koncentrációs készséget, a boldogságra való képességet, a memóriát, az önkontrollt, az előadási készséget.
Néhány kutatás kimutatta az egészségre gyakorolt pozitív hatását: többek között javítja az anyagcserét, a szívritmust, a légzést, a vérnyomást.
A legnagyobb előnye azonban nehezen kifejezhető szavakkal: jobban megérted a saját működésed, tudatosabban tekintesz magadra, és az életedre.
Legegyszerűbben: néhány perc meditáció maga a nyugalom és pihenés oázisa, ahol mindennapjaink során ritkán találjuk magunkat. És ez önmagában is éppen elég.
HOGYAN CSINÁLD NAPI RENDSZERESSÉGGEL?
Rengeteg módja lehet a meditációnak. Azonban először célunk, hogy magát a meditációt szokásunkká tegyük, beépítsük a mindennapjainkba.
Kezdetben csak napi két percet vállalj. Kezd egyszerűen, ha szeretnéd hogy szokásoddá váljon. Csinálhatod öt percig is, ha jól érzed magad benne, de emlékezz, két percet vállaltál.
Válassz időt és egy kiváltó ingert. Ne konkrét időpontot, hanem egy időszakot, például reggel, felkelés után, vagy az ebédszünet alatt. A kiváltó ingernek olyannak kell lennie, amit egyébként is csinálsz minden nap. A reggeli első kávé, fogmosás, ebéd, vagy a munka utáni hazaérkezés.
Találj egy csendes helyet.  Gyakran kora reggel a legjobb, mielőtt még a többiek felébrednek és elkezdenek zajongani. Van, akinek a park, vagy a part a megfelelő helyszín. Tényleg mindegy hol, csak zavartalanul tudj ülni néhány percig. Ha néhányan elsétálnak melletted a parkban, az még belefér.
Ülj kényelmesen. Ne foglalkozz vele sokat, hogyan ülsz, mit viselsz vagy mire ülsz. Én személyesen a földön szeretek ülni egy párnán, a hátamat a falnak támasztva, mert nem vagyok túl hajlékony. Aki tud törökülésben ülni kényelmesen, az üljön úgy. Vagy ülhetsz széken, vagy a kanapén, ha számodra az a megfelelő. A zen gyakorlók zafut használnak, ami egy hajdinával töltött kerek párna. Ne menj és vegyél egyet ha nincs otthon. Bármilyen párna vagy takaró megteszi. És persze vannak olyanok is, akik tudnak kényelmesen a ülni a földön.
Kezdd két perccel. Ez nagyon fontos. Sokan azt hiszik, tudnak 15-20 percet meditálni, és valóban. De ez nem egy teszt, hogy mennyire vagy erős, meddig tudsz meditációban ülni, hanem egy hosszútávú szokást próbálunk kialakítani, és ehhez kezdetnek elég a két perc. Sokkal egyszerűbb lesz kialakítanod így egy új szokást. Ha 7 napig tartani tudod a két percet, felemelheted 5-7 percre. Ha ezt tartani tudod két hétig, felemelheted 10 percre. Ha a 10 perc is megy 3 hétig, felemelheted 15 percre. Ha ezt tartod egy hónapig, akkor emelheted 20 percre.
Fókuszálj a légzésedre. Mikor belélegzel, kövesd a levegő útját az orrjáratokon, a torkodon, légcsövön keresztül a tüdőbe. Ülj egyenesen, tartsd nyitva a szemed, és nézz a földre puhán. Mikor kilélegzel, kövesd visszafele a levegő útját. Ha segít, akkor számold, 1 – belégzés, 2 – kliégzés, 3 – belégzés, 4 – kilégzés. Ha elfelejtetted melyik szám jön, kezd újra. Ha elkószált a figyelmed, (és el fog) akkor csak vedd észre, és finoman gyere vissza a légzés figyeléséhez. Ismételd a folyamatot a néhány percig. Először talán nehezen megy, de a gyakorlással könnyebb lesz.
És ennyi. Egyszerű gyakorlat, de te minden nap akarod ismételni a kiváltó inger után. Csináld egy hónapig, és szokásoddá válik a meditáció.
AZ ÉBERSÉG GYAKORLAT KITERJESZTÉSE
Ülni, és a légzésre fókuszálni valóban éberség gyakorlat. Ez egy módja, hogy hozzászoktasd magad, hogy megfigyeld, merre jár a figyelmed. Ha van már némi gyakorlatod benne, a következő módon továbbléphetsz a gyakorlásban:
Ha ideges vagy, figyeld egy percig a légzésed, még az elméd vissza nem tér a jelen pillanatba.
Sétálj, de ahelyett hogy azon agyalsz, mit kell tenned ha végzel a sétával, figyeld a légzésed, a testérzeteidet, a környezeted.
Evés közben figyeld meg az ételt, az állagát, az illatát, az ízét, a saját érzéseidet ahogy eszel.
Próbálj ki egy tea szertartást, ahol a figyelem fókusza a mozdulatokon van ahogy előkészíted a teát, ahogy érzékeled az ízét, illatát, és mindeközben figyelj a légzésedre az egész szertartás alatt.
Mosogass és söpörj fel figyelmesen.
És ez még csak a kezdet. Rengeteg módja van az éberség gyakorlatnak, például a más emberekkel való kommunikáció kapcsán, vagy munka közben, és még sorolhatnám.
Az eredeti cikk a zenhabits.com oldalon jelent meg: Leo Babauta:How to meditate daily
1 note · View note
smartyoga · 10 years ago
Text
LÉLEGEZZ, MINTHA ÉLNÉL
Lélegezz, mert a lélegzet a sejtjeid életét jelenti. Ez az az anyag, ami beindítja a motort, enélkül az izmaink, a szívünk és az agyunk is leállnának, hiába tápláljuk őket egyéb értékes anyagokkal. Az oxigént a vérünkben lévő vörösvérsejtek szállítják el minden egyes sejthez, amelynek szüksége van rá. De ez még nem minden.
LÉLEGEZZ AZÉRT IS, MERT A LELKEDNEK IS NAGY SZÜKSÉGE VAN RÁ.
Belegondoltál valaha, hogy a "lélegzet" és a "lélek" szó ugyanarról a tőről fakad? E két szó összefügg egymással a rokon nyelvekben is, így a vogul, osztják lil jelentése "lélegzet; lélek".  Más nyelvekben, például a latinban is találkozunk ezzel a kapcsolattal: a spiritus jelentése "szellő; lélegzet; lélek, szellem", a spiro azt jelenti, "lengedez, lélegzik".
Emlékezz: fújj ki mindent, amit csak lehet, és azután vegyél levegőt. Ne erőltesd, ne akarj igazán mély lélegzetet venni, mert anélkül is megtörténik, ha valóban kifújtad az összes elhasznált levegőt. Csak engedd el a mellkasod és hasad, és hagyd, hogy friss levegő áramoljon a tüdődbe.
Ismételd meg ezt az összes unalmas vagy feszült munkahelyi megbeszélés után, mindegyik stresszes telefonhívás után és akkor is, amikor a barátaid rosszat szólnak vagy épp magadon veszed észre, hogy agresszívan viselkedsz, értelmetlenül.
Lélegezz akkor is, amikor a jövő heti prezentációra gondolsz, a kedvesed születésnapi ajándékára, amit még mindig nem sikerült megvenned, vagy éppen az olyannyira esedékes szabadságra – amit megint nem akkor tudsz kivenni, amikor te szeretnéd.
Lélegezz és legyél a jelenben. Lélegezz, ha túl gyorsan pörög az agyad és akkor is, ha lomhán vánszorog, mert mondjuk a múltban rekedtél.
LÉLEGEZZ ÉS ÉLD MEG A PILLANATOT. OLYAN ÉRTÉKES  ÉS OLYAN ILLÉKONY.
 Szerző Farkas Eszter, a posztot inspirálta: zenhabits.net
0 notes
smartyoga · 10 years ago
Text
KELETI MOZGÁSFORMÁK VAGY NYUGATI SPORTOK?
Miben különböznek a keleti mozgásformák a nyugatiaktól? Anthony Court tajcsi oktató a következő hasonlattal magyarázta el. Ha az autó jelképezi az emberi testet, a nyugati típusú sportok az autó külső megjelenésére és a motorra (szív- és érrendszer) összpontosítanak.
"Akármilyen jól néz ki egy autó és jó a motorja, ha az elektromos vezetékek meghibásodnak, akkor a gépezet soha nem fog optimálisan működni”
A keleti mozgások a teljes testre, a helyes légzésre, a jin (összehúzódás, nyugodt állapot) és a jang (terjeszkedés, dinamikus feszültség), ezáltal az energia testen belüli és testkörüli áramlására helyezik a hangsúlyt.
NYUGATI SPORTOK:
sokszor a külső megjelenésre és a fittségre összpontosít
külön dolgoztatják meg az izmokat
szív- és érrendszer egészségére helyezik a hangsúlyt
külön kezeli a mentális egészséget és a fizikai egészséget
KELETI MOZGÁSFORMÁK:
az egész testet megmozgatja
a szív, az idegrendszer és a belső elválasztású mirigyek kiegyensúlyozására, összehangolására törekszik
a test és az elme nem határolódik el egymástól
Antony elmeséli élményét, mikor testépítőket és fitneszoktatókat hívott meg az óráira, és annyi volt a feladat, hogy a helyes légzésre figyelve maradjanak csikung állóhelyzetben. (kezek a fej fölött) De mivel nem voltak hozzászokva a belső energiát igénybe vevő gyakorlathoz, fél perc után remegett a kezük, és elfáradtak, még a többi gyakorló, köztük egy több mint 70 éves asszony 20-30 percig is benne maradtak a testtartásban. „A modern tudományok és technológia világában az ember figyelmen kívül hagyja természetes képességeit, holott a korlátlan lehetőségek mindenkinek rendelkezésére állnak” - állítja Anthony Court.”
LÉLEGEZZ!
„Emeld a mellkasod, húzd be a hasad!” Ki ne hallotta volna ezerszer. Legalábbis nálunk, Európában erre vagyunk nevelve. Keleten éppen az ellenkezőjét tanítják. Lazítsd el a vállad, a hasfalad! Hiszen így tudod maximalizálni a tüdőkapacitásod, a hasi légzéssel átmasszírozni a belső szerveidet. A technikát gyakorlással bárki képes elsajátítani. A keleti módszerek lényege a test és lélek egyensúlyvesztésének visszaállítása az optimális állapotba, így akár a betegségekben szenvedőknél (magas vérnyomás, keringési és emésztési problémák) is csökkenhetnek majd elmúlhatnak a tünetek.
Az eredeti cikk a divany.hu életmód rovatában jelent meg 2014.06.16-án, „Ezért éri meg tajcsira vagy jógaórára járni” címmel.
0 notes
smartyoga · 10 years ago
Text
CSERESZNYÉVEL AZ ÍZÜLETEKÉRT
Vér-, bőr- és ízület tisztító, harmonizálja a hormon rendszert, erősíti az immunrendszert és fogyókúra alatt is ideális: gyorsítja az emésztést.
A Közel-Keletről származó fa a török hódoltság idején jutott el Magyarroszágra, de ma kifejezetten hungarikumnak számító fajta is van, a badacsonyi cseresznye.
Étkezési szokásaink, a húsevés következtében húgysav halmozódik fel szervezetünkben, ami később reumatikus panaszokat okozhat. A cseresznye magas nyomelem tartalmánál fogva vértisztító, és segít kiüríteni vérünkből a húgysavat. Az ayurvéda szerint ha megváltoztoztatjuk étrendünket, és megtisztítjuk testünket (akár cseresznyével) enyhülhetnek a reumatikus panaszok.
Napi fél kiló cseresznye már teljesen ki tudja tisztítani a vérünket, az ízületeinket.
A gyümölcs gazdag A-, B-, C- vitaminban, tartalmaz káliumot, kalciumot, nátriumot, foszfort, magnéziumot, kobaltot és nagymértékben vasat, így harmonizálja a hormonrendszert, erősíti az immunrendszert. Vértisztító, bőrtisztító, vízhajtó. Épít és szépít. Szóval egyél cseresznyét, ameddig szezonja van!
Forrás: http://bhaktikutir.hu/, http://www.vitaminsziget.com/,  Kép forrása: http://weheartit.com/
0 notes
smartyoga · 10 years ago
Text
CSERESZNYÉVEL AZ ÍZÜLETEKÉRT
Vér-, bőr- és ízület tisztító, harmonizálja a hormon rendszert, erősíti az immunrendszert és fogyókúra alatt is ideális: gyorsítja az emésztést.
A Közle-Keletről származó fa a török hódoltság idején jutott el Magyarroszágra, de ma kifejezetten hungarikumnak számító fajta is van, a badacsonyi cseresznye.
Étkezési szokásaink, a húsevés következtében húgysav halmozódik fel szervezetünkben, ami később reumatikus panaszokat okozhat. A cseresznye magas nyomelem tartalmánál fogva vértisztító, és segít kiüríteni vérünkből a húgysavat. Az ayurvéda szerint ha megváltoztoztatjuk étrendünket, és megtisztítjuk testünket (akár cseresznyével) enyhülhetnek a reumatikus panaszok.
Napi fél kiló cseresznye már teljesen ki tudja tisztítani a vérünket, az ízületeinket.
A gyümölcs gazdag A-, B-, C- vitaminban, tartalmaz káliumot, kalciumot, nátriumot, foszfort, magnéziumot, kobaltot és nagymértékben vasat, így harmonizálja a hormonrendszert, erősíti az immunrendszert. Vértisztító, bőrtisztító, vízhajtó. Épít és szépít. Szóval egyél cseresznyét, ameddig szezonja van!
Forrás: http://bhaktikutir.hu/, http://www.vitaminsziget.com/,  Kép forrása: http://weheartit.com/
0 notes
smartyoga · 10 years ago
Text
CSERESZNYÉVEL AZ ÍZÜLETEKÉRT
Vér-, bőr- és ízület tisztító, harmonizálja a hormon rendszert, erősíti az immunrendszert és fogyókúra alatt is ideális: gyorsítja az emésztést.
A Közle-Keletről származó fa a török hódoltság idején jutott el Magyarroszágra, de ma kifejezetten hungarikumnak számító fajta is van, a badacsonyi cseresznye.
Étkezési szokásaink, a húsevés következtében húgysav halmozódik fel szervezetünkben, ami később reumatikus panaszokat okozhat. A cseresznye magas nyomelem tartalmánál fogva vértisztító, és segít kiüríteni vérünkből a húgysavat. Az ayurvéda szerint ha megváltoztoztatjuk étrendünket, és megtisztítjuk testünket (akár cseresznyével) enyhülhetnek a reumatikus panaszok.
Napi fél kiló cseresznye már teljesen ki tudja tisztítani a vérünket, az ízületeinket.
A gyümölcs gazdag A-, B-, C- vitaminban, tartalmaz káliumot, kalciumot, nátriumot, foszfort, magnéziumot, kobaltot és nagymértékben vasat, így harmonizálja a hormonrendszert, erősíti az immunrendszert. Vértisztító, bőrtisztító, vízhajtó. Épít és szépít. Szóval egyél cseresznyét, ameddig szezonja van!
(http://bhaktikutir.hu/ www.vitaminsziget.com) Kép forrása: http://weheartit.com/
0 notes
smartyoga · 10 years ago
Text
ZSENIK ALVÁSI SZOKÁSAI
Mi a közös Beethovenben, Kantban és Victor Hugoban? 
Azon túl hogy kiemelkedő alkotók voltak, az alvási szokásaik is megegyeznek. Mason Currey: Napi rituálok című könyvében 161 kiemelkedő alkotó napi rutinját vizsgálta meg. Alvási szokásaikból kiderül, hogy nagy többségük nem éjjeli bagoly volt, hanem rendesen kipihente magát. Így tudtak kiemelkedőt alkotni.
Ezek után érdemes elgondolkodni a korán fekvésen és kelésen, hiszen lehet, hogy csak ennyi választ el a maximális teljesítőképességtől.
0 notes
smartyoga · 10 years ago
Text
ZSENIK ALVÁSI SZOKÁSAI
Mi a közös Beethovenben, Kantban és Victor Hugoban? 
Azon túl hogy kiemelkedő alkotók voltak, az alvási szokásaik is megegyeznek. Mason Currey: Napi rituálok című könyvében 161 kiemelkedő alkotó napi rutinját vizsgálta meg. Alvási szokásaikból kiderül, hogy nagy többségük nem éjjeli bagoly volt, hanem rendesen kipihente magát. Így tudtak kiemelkedőt alkotni.
Ezek után érdemes elgondolkodni a korán fekvésen és kelésen, hiszen lehet, hogy csak ennyi választ el a maximális teljesítőképességtől.
0 notes