thoughtfulgladiatoranchor-blog
Без названия
6 posts
Don't wanna be here? Send us removal request.
Text
ВНЖ в Польщі
ВНЖ в Польщі: що це таке і що дає, як отримати посвідку на проживання для українців, білорусів і росіян? Посвідка на проживання надає право іноземцеві мешкати в чужій країні. ВНЖ в Польщі розділяється на тимчасовий (на 3 роки) і постійний (на 10 років). Детальніше що це таке і як отримати дозвіл на перебування для росіян, білорусів і росіян в нашій статті. З'ясуємо, що таке тимчасова і постійна посвідка на проживання (ВНЖ). Це, відповідно, тимчасовий або постійний дозвіл перебувати на території Польщі і перетинати межу, без необхідності додаткового відкриття візи. Посвідка на проживання буває двох видів:
Дозвіл на тимчасове перебування (РВП) - видається строком до трьох років.
Дозвіл на постійне перебування (воно ж ПМЖ) - видається безстроково.
Незважаючи на уявну безстроковість ПМЖ, документ, що підтверджує надані права, повинен мінятися кожен 10 років. Для чого необхідно наново збирати деякі документи. Так що можна стверджувати, що фактично ПМЖ обмежений десятирічним терміном, після чого повинен подовжуватися.
  Із статті ви дізнаєтеся:
ВНЖ і Карта Побыту - в чому відмінність?
Що дає ВНЖ громадянинові України, Росії і Білорусі?
Хто може оформити? Умови для українців, росіян і білорусів
Через скільки можна зробити?
Що треба для отримання? Перелік документів
Як отримати тимчасовий і постійний ВНЖ і легалізовуватися в Польщі?
Через мовні курси і по навчанню
По браку
Через працевлаштування по робочій візі при робочому контракті
Маючи польські корені (за походженням)
По карті поляка
Відкрити фірму і отримати по бізнесу
При купівлі нерухомості
Терміни отримання
Який термін дії? Три роки
Вартість пластика і ціна гербового збору
ВНЖ і Карта Побыту - в чому відмінність?
Ці поняття часто плутають, хоча вони знаходяться в юридичних площинах, що перетинаються, але різних. Якщо ВНЖ (як РВП, так і ПМЖ) - це самі факти дозволу на перебування в країні, то Карта Побыту (польск. Karta pobytu) - це документ (пластикова карта), що підтверджує ці права. Залежно від типу дозволу, розрізняються і Карти Побыту :
Карта тимчасового Побыту (польск., Karta czasowego pobytu) - документ, що підтверджує отримання ВНЖ в Польщі (термін дії від 3 до 36 місяців);
Карта сталего Побыту (польск., Karta stalego pobytu) - відповідно, документальне підтвердження ПМЖ (до 10 років).
У обох випадках, реєструється і заноситься на карту PESEL - спеціальний ідентифікаційний номер для здійснення податкових операцій.
Що дає ВНЖ громадянинові України, Росії і Білорусі?
Переваги, які дає посвідка на проживання в Польщі для українців, білорусів і росіян наступні :
Дозволяє офіційно знаходитися, у тому числі навчатися, працевлаштуватися (по РВП — з додатковим дозволом) або здійснювати бізнес-діяльність на території держави.
Карта Побыту є посвідченням особи, в т.ч. підтверджує терміни офіційно дозволеного знаходження в країні.
Можливість безвізового перебування в інших країнах Шенгену: без працевлаштування і на термін не більше 90 днів в сумі, впродовж півріччя.
Надає доступ до медицини, здобуття освіти, купівлі або оренди рухомого і нерухомого майна.
ВНЖ в Польщі являється відмінним способом зробити перший крок отримання громадянства Республіки Польща.
В деяких випадках, за погодженням уряду Польщі з іншими країнами ВНЖ дає можливість пільгового отримання віз в треті країни. Приміром, подібні угоди із США, а також Великобританією.
Хто може оформити? Умови для українців, росіян і білорусів
Оформлення тимчасового ВНЖ (РВП, Карти часовего побыту) в Польщі доступно практично будь-якому іноземцеві, у якого немає в наявності проблем із законом, невиконаних приписів (адміністративних, судових і тому подібне) і що не знаходиться в списках SIS, а також що відповідає декільком або одній з вимог :
проходить стаціонарне навчання в польському Внз, у тому числі на мовних курсах, термін яких більший за один рік;
має свій бізнес на польській території чи є партнером (співзасновником) однієї з польських юридичних осіб;
працевлаштований за контрактом, що має тривалий термін дії або офіційно працює в Польщі більше трьох місяців підряд і досі;
має шлюбні відношення з польським громадянином або особою ПМЖ, що має (є основою для максимального - трирічного - терміну тимчасового ВНЖ);
має статус жертви торгівлі людьми, якщо таке обличчя знаходиться на території держави і співпрацює із слідством.
Існує декілька інших більше специфічних умов.
Через скільки можна зробити?
На тимчасову посвідку на проживання іноземець може розраховувати відразу після появи підстав для отримання часовего побыту.
Проте - і це важливо! - в законі вказано, що розраховувати на РВП (тимчасовий ВНЖ) може особа, плануюча перебування в Польщі не менш 3-х місяців.
Багато Urzęd 'ы сприймають це як норму, що вимагає мінімального тримісячного перебування в Польщі. Відповідно, беруть до розгляду справи тільки тих іноземців, хто вже пробув в РП цей термін. На ВНЖ постійного перебування (ПМЖ) можна розраховувати відразу ж після збору документів, що підтверджують право претендувати на цей ст��тус.
Що треба для отримання? Перелік документів
Залежно від підстав розрізняються і документи, пакет яких треба надати. Проте існує і обов'язковий пакет, що включає :
анкета-заява встановленого зразка, заповнена на польській мові;
Wniosek o pobyt czasowy z tytułu pracy (z załącznikiem).
Załącznik do wniosku o pobyt czasowy; wypełnia pracodawca!
Wniosek o pobyt czasowy.
Дізнатися реквізити фірми можна на сайті Ministerstwa Sprawiedliwości.
оригінал закордонного паспорта і дві копії кожної сторінки;
медична страховка;
Страховка повинна відповідати вартості медичної допомоги в країні. Може підійти страховка, видана на батьківщині, але вона має бути перекладена польською мовою і завірена.
квитанція про оплату мита;
фото 3,5 х 4,5 см (можна сфотографуватися на місці), зроблені не раніше, ніж за 6 місяців до подання запиту - кількість 4 штуки;
виписка з банківського рахунку або підтвердження щомісячного стабільного доходу або спонсорської допомоги, з розрахунку не менше 800 злотих на людину в місяць.
У певних воєводствах вимагається додатково:
підтвердження наявності житла (власність, оренда, гуртожиток);
прописка.
В деяких випадках потрібно інші додаткові відомості, про які буде розказано нижче.
Як отримати тимчасовий і постійний ВНЖ і легалізовуватися в Польщі?
Посвідка на проживання в Польщі для білорусів, росіян і українців можна набути декількома шляхами, розглянемо усі можливі.
Через мовні курси і по навчанню
Навчання в Польщі є офіційною підставою для отримання тимчасового ВНЖ в Польщі росіянинові, українцеві і білорусові. Проте, окрім вже згаданих документів і процедур, у цього способу отримання дозволу існує ряд особливостей :
Потрібний документ, що свідчить про факт навчання : про зарахування при першому отриманні ВНЖ і про продовження навчання — при продовженні документу.
Підтвердженням платоспроможності (як за навчання, так і за проживання) можуть виступити банківська виписка, свідоцтво спонсорської допомоги і тому подібне
Первинний дозвіл видається на термін не більше 15 місяців. Надалі посвідка на проживання подовжується.
"Стаж перебування" при навчанні розраховується, як 1 до 0,5, тобто за два роки навчання, зараховується тільки один рік стажу.
По браку
Під цю категорію потрапляють не лише подружжя польських громадян (чи ПМЖ, що мають), але і неповнолітні діти — члени їх сімей. Поширюється спосіб отримання ВНЖ і на прийомних дітей. Додаткові документи:
свідоцтво про шлюб;
підтвердження спорідненості (для дітей);
підтвердження громадянства або ПМЖ одного з подружжя.
Через працевлаштування по робочій візі при робочому контракті
Один з найбільш популярних способів отримати тимчасовий ВНЖ. Головне завдання - попередній пошук офіційної роботи і укладення відповідного договору. Основні труднощі полягають в конкуренції на ринку праці - поляки і інші резиденти ЄС можуть працевлаштуватися без спеціального дозволу, а рівень заробленої плати не може знаходитися нижче встановленого законом. Додатково необхідно зібрати документи по роботі:
що підтверджують офіційне працевлаштування;
дозвіл на роботу;
відомості про сплату в ZUS (страховий і медичний збір) - вимагається не в усіх воєводствах;
зведення з попередніх місць роботи (якщо їх було декілька) - по додатковому запиту.
Про втрату роботи необхідно повідомити місцеву владу (на це дається 15 днів) а впродовж наступних 30 діб знайти нову роботу і оновити ВНЖ Польщі. Інакше, дозвіл автоматично стає недійсним.
Для висококласних фахівців можливий варіант отримання Blue card EU - вона допоможе швидко і оперативно отримати ВНЖ в Польщі, проте необхідно мати неординарні знання і досвід, для отримання подібного дозволу.
Маючи польські корені (за походженням)
Претендувати на ПМЖ може іноземець, що довів своє польське походження. Для цього необхідно підібрати документи, що підтверджують, що, як мінімум, один з батьків або бабуся, або дідусь претендента були поляками. Враховуються і прабабусі-прадідусі, але родичів цієї лінії знадобиться мінімум двоє. Після подання документів проводиться співбесіда, перевірка знання мови та ін. Процес в основному повністю відповідає процедурі отримання карти поляка, але проводиться в Польщі. Особам, плануючим проживання в РП і таким, що мають польські корені, є сенс відразу претендувати на ВНЖ по коренях, без попереднього оформлення інших документів.
По карті поляка
Якщо іноземець вже має карту поляка, процес отримання КСП (постійного ВНЖ) значно спрощується. Досить підібрати необхідні документи і звернутися в уженд. Справа розглядатиметься без додаткових перевірок, а підтвердженням коренів і знання мови будуть вже наявні документи.
Треба знати, що при отриманні КСП по карті поляка, остання вилучається.
Відкрити фірму і отримати по бізнесу
Досить специфічний спосіб оформлення ВНЖ через відкриття фірми. Для його використання потрібне виконання двох пунктів:
Працевлаштування, як мінімум, двох чоловік, що мають право працювати в Польщі без спеціального дозвіл.
Доказ того, що фірма впродовж останнього року приносила стабільний і істотний доход.
У разі, якщо обидв�� пункти виконати неможливо, існує варіант доказу наявності у претендента достатнього числа грошових коштів, які він готовий інвестувати в польську економіку і організувати виконання двох вищеперелічених умов незабаром.
При купівлі нерухомості
Безпосередньо факт володіння польською нерухомістю не є основою для ВНЖ, але разом з доведеною фінансовою спроможністю (приміром, довгостроковий трудовий контракт) може зіграти для отримання статусу позитивну роль. Як мінімум, володіння нерухомістю позбавляє від необхідності додатково підтверджувати наявність місця проживання, прописки і тому подібне, що необхідно для отримання ВНЖ.
Терміни отримання
Зібраний пакет документів подається в місцеве Воєводство, у відділ "по роботі з іноземними особами". По нормах оформлення карти займає 1-2 місяці, але нині все частіше надходять скарги про значне збільшення цього періоду. У граничних значеннях очікування затягувалося до року. Уженды пояснюють це збільшеним навантаженням, у зв'язку зі збільшенням числа тих, що бажають.   При цьому потрібно знати:
Лист про прийняття документів в роботу, претендент повинен отримати, максимум, через 2 тижні після звернення.
У ці ж терміни повинне прийти сповіщення про не вистачає або невірних документах (якщо такі знайдуться).
Відразу ж після подання документів необхідно отримати відповідну довідку, яка стане дозволом на перебування на увесь період розгляду запиту.
Якщо термін закінчення візи або іншого дозвільного документу настає раніше, ніж закінчиться розгляд справи (просто, якщо віза прострочена), треба поставити в паспорт спеціальний штамп, що дозволяє перебування в країні.
Повідомлення про підсумки розгляду запиту прийде листом. У разі негативного рішення претендентові представляється 30 днів для виїзду за межі країни або повтору спроби отримання ВНЖ. Якщо рішення позитивне, потрібно буде явитися у Воєводство, щоб надати біометричні дані і виготовити пластикову Карту Побыту, що займе ще близько двох тижнів.
Який термін дії? Три роки
Тимчасовий ВНЖ може видаватися на різні терміни: від 3 місяців до трьох років. Проте треба точно розуміти, що якщо змінюються підстави для статусу, уженд має бути повідомлений про це. Інакше, карта може бути анулювана. Постійний ВНЖ привласнюється безстроково, але карту сталего побыту, яка підтверджує статус, необхідно міняти кожні 10 років!
При плануванні продовження/заміни документів треба враховувати завантаженість державних установ, і подавати дані заздалегідь.
Вартість пластика і ціна гербового збору
Вартість державного мита складає 340 злотих, проте при отриманні ВНЖ на підставі працевлаштування, ця сума зростає до 440 злотих. Виготовлення пластикової карти коштує 40 злотих. У разі відмови від надання ВНЖ можна претендувати на повернення засобів. Існує велика кількість способів легального отримання посвідки на проживання в Польщі. Знаючи усі деталі процесу, можна зорієнтуватися і розрахувати можливі витрати часу і засобів. Оформлення будь-кому документом процедура довга і стомлива, але з'ясувавши технологію отримання ВНЖ, будь-який українець, російський або білорус зможе оформити дозвільний документ без витрати зайвих нервів і сил. (Срочное приглашение в Польшу купить) Рекомендуємо також подивитися відео про те, як оформити ВНЖ в Польщі:
0 notes
Text
Tumblr media
Внесек на Карту Поляка
Внесек на Карту Поляка: скачати безкоштовно бланк і зразок wniosek, як правильно заповнити анкету-заяву? Тут ви можете безкоштовно скачати внесек на карту поляка (бланк і зразок заповнення wniosek) і дізнатися, як правильно заповнити його. Адже помилка в анкеті-заяві може служити приводом для відмови в отриманні Karta Polaka. Для отримання Карти поляка мало зібрати усі необхідні документи. Треба правильно заповнити WNIOSEK - анкета для отримання Карти поляка. Саме з ним найчастіше виникають заминки, адже будь-яка невірно заповнена клітина стане основою для відмови від того, що бере до розгляду. Тому розглянемо, як правильно заповнити внесек на Карту поляка, а також розглянемо приклад заповнення анкети.
Із статті ви дізнаєтеся:
Загальні правила
Як заповнити внесек на Карту поляка?
Лист 1
Лист 2
Лист 3
скачати внесек на карту поляка : бланк безкоштовно
Загальні правила
Анкета на Карту поляка є консолідуючим документом усієї зібраної інформації і одночасно запитом-заявою в консульство.
У ній вказуються персональні дані претендента, його польських родичів і підстави для видачі. Перш ніж перейти до детального опису пунктів анкети розглянемо основні правила, як заповнити wniosek на Карту поляка:
усі пункти заповнюються тільки по-польськи, за винятком пп. 1-2 (детальніше нижче);
у одну клітину вписується тільки одна буква, цифра або символ;
усі символи мають бути читабельними, виправлення не допускаються;
підписи не повинні виходити за межі виділених під них полів;
поля, в яких вимагається вибрати одну з вірних відповідей, відзначаються галочкою.
Усе це поширюється на кожен пункт WNIOSEK на Карту поляка (скачати бланк можна нижче) і не може бути змінено. Заява на Карту поляка складається з трьох листів, кожного з яких розглянемо окремо. Усі пункти написані на польському, проте, для простоти розуміння, в цій інструкції вони будуть переведені. Оригінальні написи можна побачити, викачавши зразок заповнення анкети на Карту поляка. Будуть продемонстровані нюанси для оформлення дорослих, а також дітей до і після 16 років.
Як заповнити внесек на Карту поляка?
Передусім не слід заповнювати все підряд пункти. Деякі з них призначені для консульського відділу. Все, що знаходиться згори написи “WNIOSEK” і праворуч від неї - не заповнюється (ця зона на бланку виділена сірим).
Лист 1
Відразу під заголовком знаходиться чотири поля для вибору типу запиту (зліва направо, зверху вниз) у одному з яких треба поставити “галочку”:
Для первинного отримання Карти поляка.
Для продовження документу.
Для отримання дубліката.
Для внесення змін до даних.
Документи на продовження Карти мають бути подані в строк не менше чим за три місяці до моменту закінчення дії.
Далі анкета на карту поляка (зразок) розділена на розділи, а пункти пронумеровані.
Розділ А. Дані претендента
п.1 Прізвище - береться із закордонного паспорта, в повній відповідності з представленим там написанням. п.2 Ім'я - заповнюється аналогічно з п.1. У разі подвійного прізвища, перша частина вказується в п.1, а друга переноситься в п.2 пп.3 і 4 - написання прізвища і імені буквами польського алфавіту. Заповнюються за бажанням претендента і не є обов'язковими. Щоб польське написання враховувалося, необхідно поставити “галочку” в полі, розташованому над п.3. Якщо пункти не заповнюються, “галочка” має бути відсутньою.
Якщо в заяві відсутні ці пункти, то перед претендентом старий, недійсний зразок заяви на Карту поляка! Необхідно скачати новий, інакше документи не будуть прийняті в консульстві.
п.5 Дата народження - перші дві цифри - день (цифри від 1 до 9 вказуються з нулем: 01, 02 і так далі до 09); наступні дві цифри - місяць (від 01 до 12), далі чотири цифри року. п.6 Пол - відзначається один з відповідних квадратів. п.7 Місце народження - вказується виключно назва населеного пункту, без якої-небудь іншої інформації. п.8 Громадянство - вписується фактичне громадянство, незалежно від країни перебування. Приміром, якщо претендент вже знаходиться в Польщі, але юриди��но є громадянином України, в це поле вноситься: “UKRAIŃSKIE” (без лапок, у формі прикметника). п.9 Національність - для отримання Карти поляка передбачається безальтернативне заповнення цього поля : “POLSKA” (без лапок).
Розділ В. Адреса претендента
п.10 Адміністративна одиниця - жителі Києва цей пункт не заповнюють, інші вказують: “obwód”. п.11 Поштовий індекс - вказуються цифри поштового ідентифікатора. п.12 Найменування області - по аналогії з п.11 заповнюється тільки нестоличними жителями. Кияни залишають це поле порожнім. п.13 Населений пункт - тільки найменування населеного пункту. Заповнюють жителі усіх місць, включаючи Kijów. п.14 Вулиця - найменування вулиці. Якщо вулиця носить чиєсь ім'я, вказується тільки її назва, без додаткових “імені”, “їм”. і тому подібне. Якщо населений пункт не має назви вулиць, то в п. 13 необхідно поставити після назви міста (сіла) номер будинку. Приміром: “Sołnecznoe 25”. п.15 Будинок, корпус, квартира - вносяться тільки ті дані, які є в наявності. Приміром, приватний будинок під номером 25 по вулиці Сонячне, зажадає написання тільки цифри 25 в цьому полі. Якщо це багатоквартирний будинок, і претендент мешкає в квартирі №20, то “25/20” (дані розділяються похилою рисою без порожніх клітин). За наявності в адресі корпусу №2, запис виглядатиме як “25/2/20”. п.16 Кр��їна - держава проживання. Часто п. 16 вже заповнений в консульстві і не потрібно додаткові дані. Якщо претендент вже знаходиться в Польщі, він може подати заяву і документи на Карту поляка у найближчому Воєводстві. В цьому випадку в “розділі В” вказуються дані фактичного проживання.
Лист 2
Розділ С. Документи, що підтверджують особу претендента
п.17 Найменування документу - часто це поле вже заповнене словом “PASZPORT”; якщо воно відсутнє, необхідно його вписати. п.16 Серія і номер - вноситься відповідно до паспортного написання. п.19 Дата видачі - переписується з документу; заповнення аналогічно п. 5. п.20 Закінчення дії - термін припинення дійсності паспорта; заповнюється за схемою попереднього пункту.
Розділ D. Польські родичі
Чи досить ви знаєте про те, як довести польські корені? Якщо є сумніви, тоді коштує з'ясувати детальніше. п.21 Прізвище, ім'я - дані родича, вписані в повній відповідності з написанням на документах, що засвідчують спорідненість. Ім'я і прізвище пишуться на різних рядках. п.22 Міра спорідненості - вибирається відповідна клітина. п.23 Громадянство родича - вказується фактичне громадянство на даний момент або вписане в документи (у разі почилих рідних). п.24 Національність - “POLSKA” (без лапок).
Наступні два пункти потрібні тільки для оформлення Карти поляка для неповнолітнього. У них вказуються дані батька, що займається процесом.
п.25 Найменування документу. п.26 Серія і номер. Слід пам'ятати, що при наданні документів на батьків або дідусів (бабусь) досить згадки одного з них. В цьому випадку пп. 27-30 не заповнюються. У разі, якщо вказуються прадідусі і прабабусі, потрібні двоє - для другої особи і призначаються ці пункти, які заповнюються по аналогії з пп. 21-24. Схожа ситуація і з пп. 31 і 32 - якщо в процесі оформлення Карти поляка дитині беруть участь обидва батьки, в них вказуються дані другого. Інакше поля залишаються чистими.
Розділ Е. Польська організація
Отримання Карти поляка можливо не лише по лінії спорідненості. Існує варіант оформлення документу без польських коренів на підставі трирічної (мінімум) роботи в польській організації на благо культури, мови або польських меншин. Якщо обрана ця процедура, то попередній розділ не заповнюється! “Розділ Е” складається всього з одного п. 33, в якому необхідно відмітити наявність або відсутність документу, що підтверджує таку діяльність.
Розділ F. Знання мови
Так само всього один п. 34. Необхідно проставити “галочку” в полі “та або ні”.
Проте є важливий нюанс: поле заповнюється тільки при первинному отриманні Карти, а основою для відмітки “та” повинен служити документ про закінчення курсів.
Інакше потрібно відмічати “ні”, незалежно від фактичного знання мови.
Розділ G. Заява
У цьому розділі приведений текст заяви, в якій претендент підтверджує, що надав актуальні і вірні дані. У пункті 2 ці тексти треба знайти слова, помічені двома зірочками, - “**” — і викреслити невірне твердження.
Лист 3
Розділ Н. Підпис заявника
п.35 Дата і місце - відповідно місто і поточна дата. В деяких випадках це поле може бути повністю або частково заповнене. п.36 Підпис. Важливо знати, що при заповненні документу дорослими, в п. 36 ставиться підпис заявника. Неповнолітні, такі, що досягли 16 років, повинні виразити власноручну згоду - в цьому випадку ставиться “галочка” в полі над п.35, а в п.36 розписується дитина. Підпис батька (опікуна) буде нижчий. Зліва від інших полів “Розділу Н” розташовано поле для вклеювання фотографії.
Розділ I. Підписи батьків
Цей розділ заповнюється при оформленні Карти на неповнолітнього. Усі підписи ставляться тільки у присутності консула!
п.37 Підпис батька, що має Карту поляка. Заздалегідь необхідно відшукати в розташованому вище тексті фрази, помічені “**”, і викреслити невірні. п.38 Підпис батька без Карти. Ця своєрідна згода другого батька на надання дитині Карти поляка. От і все труднощі — заповнення анкети на Карту поляка готове. (Виза в Польшу Харьков) Рекомендуємо також подивитися відео, як правильно заповнити внесек на Карту поляка :
Скачати внесек на карту поляка : бланк безкоштовно
Внесек на карту поляка (бланк) скачати.
Приклад заповнення анкети на Карту поляка скачати.
Залишилося лише дати завершальну раду співбесідою на Карту поляка: про всяк випадок, краще мати з собою запасні анкети на Карту поляка (бланки) і декілька фотографій. Тоді, навіть зробивши помилку, можна буде швидко і на місці виправити ситуацію!
1 note · View note
Text
Внесек на Карту Поляка
Внесек на Карту Поляка: скачати безкоштовно бланк і зразок wniosek, як правильно заповнити анкету-заяву? Тут ви можете безкоштовно скачати внесек на карту поляка (бланк і зразок заповнення wniosek) і дізнатися, як правильно заповнити його. Адже помилка в анкеті-заяві може служити приводом для відмови в отриманні Karta Polaka. Для отримання Карти поляка мало зібрати усі необхідні документи. Треба правильно заповнити WNIOSEK - анкета для отримання Карти поляка. Саме з ним найчастіше виникають заминки, адже будь-яка невірно заповнена клітина стане основою для відмови від того, що бере до розгляду. Тому розглянемо, як правильно заповнити внесек на Карту поляка, а також розглянемо приклад заповнення анкети.
Із статті ви дізнаєтеся:
Загальні правила
Як заповнити внесек на Карту поляка?
Лист 1
Лист 2
Лист 3
скачати внесек на карту поляка : бланк безкоштовно
Загальні правила
Анкета на Карту поляка є консолідуючим документом усієї зібраної інформації і одночасно запитом-заявою в консульство.
У ній вказуються персональні дані претендента, його польських родичів і підстави для видачі. Перш ніж перейти до детального опису пунктів анкети розглянемо основні правила, як заповнити wniosek на Карту поляка:
усі пункти заповнюються тільки по-польськи, за винятком пп. 1-2 (детальніше нижче);
у одну клітину вписується тільки одна буква, цифра або символ;
усі символи мають бути читабельними, виправлення не допускаються;
підписи не повинні виходити за межі виділених під них полів;
поля, в яких вимагається вибрати одну з вірних відповідей, відзначаються галочкою.
Усе це поширюється на кожен пункт WNIOSEK на Карту поляка (скачати бланк можна нижче) і не може бути змінено. Заява на Карту поляка складається з трьох листів, кожного з яких розглянемо окремо. Усі пункти написані на польському, проте, для простоти розуміння, в цій інструкції вони будуть переведені. Оригінальні написи можна побачити, викачавши зразок заповнення анкети на Карту поляка. Будуть продемонстровані нюанси для оформлення дорослих, а також дітей до і після 16 років.
Як заповнити внесек на Карту поляка?
Передусім не слід заповнювати все підряд пункти. Деякі з них призначені для консульського відділу. Все, що знаходиться згори написи "WNIOSEK" і праворуч від неї - не заповнюється (ця зона на бланку виділена сірим).
Лист 1
Відразу під заголовком знаходиться чотири поля для вибору типу запиту (зліва направо, зверху вниз) у одному з яких треба поставити "галочку":
Для первинного отримання Карти поляка.
Для продовження документу.
Для отримання дубліката.
Для внесення змін до даних.
Документи на продовження Карти мають бути подані в строк не менше чим за три місяці до моменту закінчення дії.
Далі анкета на карту поляка (зразок) розділена на розділи, а пункти пронумеровані.
Розділ А. Дані претендента
п.1 Прізвище - береться із закордонного паспорта, в повній відповідності з представленим там написанням. п.2 Ім'я - заповнюється аналогічно з п.1. У разі подвійного прізвища, перша частина вказується в п.1, а друга переноситься в п.2 пп.3 і 4 - написання прізвища і імені буквами польського алфавіту. Заповнюються за бажанням претендента і не є обов'язковими. Щоб польське написання враховувалося, необхідно поставити "галочку" в полі, розташованому над п.3. Якщо пункти не заповнюються, "галочка" має бути відсутньою.
Якщо в заяві відсутні ці пункти, то перед претендентом старий, недійсний зразок заяви на Карту поляка! Необхідно скачати новий, інакше документи не будуть прийняті в консульстві.
п.5 Дата народження - перші дві цифри - день (цифри від 1 до 9 вказуються з нулем: 01, 02 і так далі до 09); наступні дві цифри - місяць (від 01 до 12), далі чотири цифри року. п.6 Пол - відзначається один з відповідних квадратів. п.7 Місце народження - вказується виключно назва населеного пункту, без якої-небудь іншої інформації. п.8 Громадянство - вписується фактичне громадянство, незалежно від країни перебування. Приміром, якщо претендент вже знаходиться в Польщі, але юридично є громадянином України, в це поле вноситься: "UKRAIŃSKIE" (без лапок, у формі прикметника). п.9 Національність - для отримання Карти поляка передбачається безальтернативне заповнення цього поля : "POLSKA" (без лапок).
Розділ В. Адреса претендента
п.10 Адміністративна одиниця - жителі Києва цей пункт не заповнюють, інші вказують: "obwód". п.11 Поштовий індекс - вказуються цифри поштового ідентифікатора. п.12 Найменування області - по аналогії з п.11 заповнюється тільки нестоличними жителями. Кияни залишають це поле порожнім. п.13 Населений пункт - тільки найменування населеного пункту. Заповнюють жителі усіх місць, включаючи Kijów. п.14 Вулиця - найменування вулиці. Якщо вулиця носить чиєсь ім'я, вказується тільки її назва, без додаткових "імені", "їм". і тому подібне. Якщо населений пункт не має назви вулиць, то в п. 13 необхідно поставити після назви міста (сіла) номер будинку. Приміром: "Sołnecznoe 25". п.15 Будинок, корпус, квартира - вносяться тільки ті дані, які є в наявності. Приміром, приватний будинок під номером 25 по вулиці Сонячне, зажадає написання тільки цифри 25 в цьому полі. Якщо це багатоквартирний будинок, і претендент мешкає в квартирі №20, то "25/20" (дані розділяються похилою рисою без порожніх клітин). За наявності в адресі корпусу №2, запис виглядатиме як "25/2/20". п.16 Країна - держава проживання. Часто п. 16 вже заповнений в консульстві і не потрібно додаткові дані. Якщо претендент вже знаходиться в Польщі, він може подати заяву і документи на Карту поляка у найближчому Воєводстві. В цьому випадку в "розділі В" вказуються дані фактичного проживання.
Лист 2
Розділ С. Документи, що підтверджують особу претендента
п.17 Найменування документу - часто це поле вже заповнене словом "PASZPORT"; якщо воно відсутнє, необхідно його вписати. п.16 Серія і номер - вноситься відповідно до паспортного написання. п.19 Дата видачі - переписується з документу; заповнення аналогічно п. 5. п.20 Закінчення дії - термін припинення дійсності паспорта; заповнюється за схемою попереднього пункту.
Розділ D. Польські родичі
Чи досить ви знаєте про те, як довести польські корені? Якщо є сумніви, тоді коштує з'ясувати детальніше. п.21 Прізвище, ім'я - дані родича, вписані в повній відповідності з написанням на документах, що засвідчують спорідненість. Ім'я і прізвище пишуться на різних рядках. п.22 Міра спорідненості - вибирається відповідна клітина. п.23 Громадянство родича - вказується фактичне громадянство на даний момент або вписане в документи (у разі почилих рідних). п.24 Національність - "POLSKA" (без лапок).
Наступні два пункти потрібні тільки для оформлення Карти поляка для неповнолітнього. У них вказуються дані батька, що займається процесом.
п.25 Найменування документу. п.26 Серія і номер. Слід пам'ятати, що при наданні документів на батьків або дідусів (бабусь) досить згадки одного з них. В цьому випадку пп. 27-30 не заповнюються. У разі, якщо вказуються прадідусі і прабабусі, потрібні двоє - для другої особи і призначаються ці пункти, які заповнюються по аналогії з пп. 21-24. Схожа ситуація і з пп. 31 і 32 - якщо в процесі оформлення Карти поляка дитині беруть участь обидва батьки, в них вказуються дані другого. Інакше поля залишаються чистими.
Розділ Е. Польська організація
Отримання Карти поляка можливо не лише по лінії спорідненості. Існує варіант оформлення документу без польських коренів на підставі трирічної (мінімум) роботи в польській організації на благо культури, мови або польських меншин. Якщо обрана ця процедура, то попередній розділ не заповнюється! "Розділ Е" складається всього з одного п. 33, в якому необхідно відмітити наявність або відсутність документу, що підтверджує таку діяльність.
Розділ F. Знання мови
Так само всього один п. 34. Необхідно проставити "галочку" в полі "та або ні".
Проте є важливий нюанс: поле заповнюється тільки при первинному отриманні Карти, а основою для відмітки "та" повинен служити документ про закінчення курсів.
Інакше потрібно відмічати "ні", незалежно від фактичного знання мови.
Розділ G. Заява
У цьому розділі приведений текст заяви, в якій претендент підтверджує, що надав актуальні і вірні дані. У пункті 2 ці тексти треба знайти слова, помічені двома зірочками, - "**" — і викреслити невірне твердження.
Лист 3
Розділ Н. Підпис заявника
п.35 Дата і місце - відповідно місто і поточна дата. В деяких випадках це поле може бути повністю або частково заповнене. п.36 Підпис. Важливо знати, що при заповненні документу дорослими, в п. 36 ставиться підпис заявника. Неповнолітні, такі, що досягли 16 років, повинні виразити власноручну згоду - в цьому випадку ставиться "галочка" в полі над п.35, а в п.36 розписується дитина. Підпис батька (опікуна) буде нижчий. Зліва від інших полів "Розділу Н" розташовано поле для вклеювання фотографії.
Розділ I. Підписи батьків
Цей розділ заповнюється при оформленні Карти на неповнолітнього. Усі підписи ставляться тільки у присутності консула!
п.37 Підпис батька, що має Карту поляка. Заздалегідь необхідно відшукати в розташованому вище тексті фрази, помічені "**", і викреслити невірні. п.38 Підпис батька без Карти. Ця своєрідна згода другого батька на надання дитині Карти поляка. От і все труднощі — заповнення анкети на Карту поляка готове. (Виза в Польшу Харьков) Рекомендуємо також подивитися відео, як правильно заповнити внесек на Карту поляка :
Скачати внесек на карту поляка : бланк безкоштовно
Внесек на карту поляка (бланк) скачати.
Приклад заповнення анкети на Карту поляка скачати.
Залишилося лише дати завершальну раду співбесідою на Карту поляка: про всяк випадок, краще мати з собою запасні анкети на Карту поляка (бланки) і декілька фотографій. Тоді, навіть зробивши помилку, можна буде швидко і на місці виправити ситуацію!
1 note · View note
Link
0 notes
Text
Tumblr media
Zameldowanie czasowe: де і як отримати прописку в Польщі, документи і терміни Багато іноземців не знають, як отримати прописку в Польщі, які потрібні документи? Замельдование часове можна отримати в Urząd Dzielnicy. Там вам дадуть заяву, щоб прописатися в Польщі. У законодавстві Республіки Польщі вказано, що реєстрація обов'язкова для усіх поляків і іммігрантів, �� тому числі і українців, які перебувають на території Польщі більше 3 місяців.
Із статті ви дізнаєтеся:
Zameldowanie - що це таке?
Чи обов'язково оформляти прописку?
Коли треба оформляти прописку в Польщі?
Де оформити прописку в Польщі?
Які потрібні документи?
Процедура оформлення
Як заповнити анкету?
Скільки коштує?
Zameldowanie - що це таке?
Що це замольдование? Це реєстрація в Польщі. Згідно із законодавством прописка в Польщі буває 2 видів:
Постійна (на польському Zameldowanie stale) - вас прописують за певною адресою на ПМЖ. Доступна лише особам, що мають польське громадянство;
Тимчасова
Тимчасова (Zameldowanie czasowe) - особа реєструється на конкретний термін проживання (мінімум 3 місяці). Обмеження накладаються або по закінченню дії візи, карти Побыту (в крайньому випадку договір оренди житла);
Чи обов'язково оформляти прописку?
Передусім, реєстрація в Польщі не лише бажана, але і потрібна. Так ви покажете дотримання польського законодавства. Без тимчасової прописки вам не дадуть номер PESEL (це польський аналог українського ідентифікаційного коду). Також, ви не зможете без прописки в Польщі звернутися у будь-яку державну структуру, чи установа, а також в банки і медичні установи виза в Польшу. Тому, прописка в Польщі - справа нелишнее, яка в майбутньому створить комфортні умови проживання.
Коли треба оформляти прописку в Польщі?
Згідно із законами, що діють на території Польщі, іноземці, що прибули в державу і плануючі залишитися тут на термін що перевищує 3 місяці безвиїзно, зобов'язані оформляти тимчасові прописки.
До оформлення допускаються не лише особи, що мають житло, але і орендарі, а також що мешкають в гуртожитках. Дане вимога обов'язкова для виконання:
Студентами;
Іммігрантами;
Приїжджими на заробітки.
Де оформити прописку в Польщі?
Умовно, кожне місто Польщі підрозділяється на декілька районів. За кожен район відповідає Районне Управління (Urząd Dzielnicy) чи відділ Районного Управління (Biurо Administracji i Spraw Obywatelskich). Вам треба буде звернутися в цю організацію згідно місця проживання, що можна уточнити безпосереднього у власника квартири. У більшості випадків хазяї не бажають з'являтися в управлінні і оформляти тимчасову реєстрацію. Проте, якщо в договорі про оренду фігурує ваше прізвище, можна сміливо приходити в держустанову і оформляти прописку в Польщі.
Які потрібні документи?
Перед тим, як отримати прописку в Польщі співробітники Urząd Dzielnicy запросять від вас наступні документи:
Карта Побыту чи дійсна національна віза - вони підтвердять, що ви ��находитеся на території РП легально;
Договір оренди житлоплощі або будь-які інші документи, що підтверджують ваше проживання за конкретною адресою (обов'язково від 3х місяців);
Виписка з księgi wieczystej (будинкової книжки)як безпосередній доказ оренди житла у його власника;
Письмове згода хазяїна житла про вашу тимчасову реєстрацію.
Процедура оформлення
За усі прописки, як і було сказано вище, відповідає Відділ Управління району. Вам треба буде піти в місцевий відділ і звернутися в інформаційне вікно. Там фахівець видасть спеціальний бланк заяви на прописку в Польщі. При заповненні проблем немає, адже на прохання вам можуть видати зразок чи інакше кажучи - wzór. Як тільки ви заповнили і перевірили правильність написаного вами, ви надаєте одному із співробітників бланк з усіма необхідними документами. Фахівці Urząd Dzielnicy вводять інформацію у базу даних і видають вам письмове підтвердження про вдало минулу реєстрацію на території Польщі. Усе це відніме у вас не більше 20 хвилин і надалі ви зможете зайнятися своїми буденними справами.
Пам'ятайте! Якщо у вас ще немає номера PESEL, то при оформленні тимчасової прописки він вам привласнюється автоматично. Доведеться почекати 1-2 тижні поки номер буде сформований і вписаний у ваш реєстраційний документ.
Якщо ви орендуєте квартиру не самостійно, а з друзями, то треба щоб в договорі про оренду було прописано окремим пунктом, що власник житлоплощі не проти, щоб наступні особи отримали тимчасову реєстрацію. Інакше оформлення тимчасової прописки буде дуже проблематичним.
Як заповнити анкету?
Заповнення анкети для реєстрації в Польщі проходить безпосередньо в Районному Відділі за наявності зразка, виданого співробітниками. Це дозволяє зменшить кількість помилок і зіпсованих бланків.
Тут можна завантажити бланк анкети на прописку в Польщі — Zgłoszenie pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące.
Детальне керівництво про заповнення анкети можна проглянути у відео нижче.
Скільки коштує?
Оскільки прописатися в Польщі — ця вимога держави, то воно являється абсолютно безкоштовним, якщо оформляється перший раз.
У разі втрати чи здача до державних установ тимчасової прописки створити дублікат можна за 17 PLN. Про всяк випадок, краще зробити парочку копій документу, це полегшить життя в РП і зробить воно комфортніше. Пам'ятайте, важливо правильно і безпомилково заповнювати анкети, що збільшить вірогідність швидкої видачі і оформлення тимчасової прописки. Присутність власника житла у відділі не обов'язково, адже якщо ваше прізвище вписане в договір, можна не переживати. Якщо у вас залишилися питання по темі “Як отримати прописку в Польщі” — звертайтеся до нас в коментарях. Це швидко і абсолютно безкоштовно!
1 note · View note
Text
Zameldowanie czasowe: де і як отримати прописку в Польщі, документи і терміни Багато іноземців не знають, як отримати прописку в Польщі, які потрібні документи? Замельдование часове можна отримати в Urząd Dzielnicy. Там вам дадуть заяву, щоб прописатися в Польщі. У законодавстві Республіки Польщі вказано, що реєстрація обов'язкова для усіх поляків і іммігрантів, у тому числі і українців, які перебувають на території Польщі більше 3 місяців.
Із статті ви дізнаєтеся:
Zameldowanie - що це таке?
Чи обов'язково оформляти прописку?
Коли треба оформляти прописку в Польщі?
Де оформити прописку в Польщі?
Які потрібні документи?
Процедура оформлення
Як заповнити анкету?
Скільки коштує?
Zameldowanie - що це таке?
Що це замольдование? Це реєстрація в Польщі. Згідно із законодавством прописка в Польщі буває 2 видів:
Постійна (на польському Zameldowanie stale) - вас прописують за певною адресою на ПМЖ. Доступна лише особам, що мають польське громадянство;
Тимчасова
Тимчасова (Zameldowanie czasowe) - особа реєструється на конкретний термін проживання (мінімум 3 місяці). Обмеження накладаються або по закінченню дії візи, карти Побыту (в крайньому випадку договір оренди житла);
Чи обов'язково оформляти прописку?
Передусім, реєстрація в Польщі не лише бажана, але і потрібна. Так ви покажете дотримання польського законодавства. Без тимчасової прописки вам не дадуть номер PESEL (це польський аналог українського ідентифікаційного коду). Також, ви не зможете без прописки в Польщі звернутися у будь-яку державну структуру, чи установа, а також в банки і медичні установи виза в Польшу. Тому, прописка в Польщі - справа нелишнее, яка в майбутньому створить комфортні умови проживання.
Коли треба оформляти прописку в Польщі?
Згідно із законами, що діють на території Польщі, іноземці, що прибули в державу і плануючі залишитися тут на термін що перевищує 3 місяці безвиїзно, зобов'язані оформляти тимчасові прописки.
До оформлення допускаються не лише особи, що мають житло, але і орендарі, а також що мешкають в гуртожитках. Дане вимога обов'язкова для виконання:
Студентами;
Іммігрантами;
Приїжджими на заробітки.
Де оформити прописку в Польщі?
Умовно, кожне місто Польщі підрозділяється на декілька районів. За кожен район відповідає Районне Управління (Urząd Dzielnicy) чи відділ Районного Управління (Biurо Administracji i Spraw Obywatelskich). Вам треба буде звернутися в цю організацію згідно місця проживання, що можна уточнити безпосереднього у власника квартири. У більшості випадків хазяї не бажають з'являтися в управлінні і оформляти тимчасову реєстрацію. Проте, якщо в договорі про оренду фігурує ваше прізвище, можна сміливо приходити в держустанову і оформляти прописку в Польщі.
Які потрібні документи?
Перед тим, як отримати прописку в Польщі співробітники Urząd Dzielnicy запросять від вас наступні документи:
Карта Побыту чи дійсна національна віза - вони підтвердять, що ви знаходитеся на території РП легально;
Договір оренди житлоплощі або будь-які інші документи, що підтверджують ваше проживання за конкретною адресою (обов'язково від 3х місяців);
Виписка з księgi wieczystej (будинкової книжки)як безпосередній доказ оренди житла у його власника;
Письмове згода хазяїна житла про вашу тимчасову реєстрацію.
Процедура оформлення
За усі прописки, як і було сказано вище, відповідає Відділ Управління району. Вам треба буде піти в місцевий відділ і звернутися в інформаційне вікно. Там фахівець видасть спеціальний бланк заяви на прописку в Польщі. При заповненні проблем немає, адже на прохання вам можуть видати зразок чи інакше кажучи - wzór. Як тільки ви заповнили і перевірили правильність написаного вами, ви надаєте одному із співробітників бланк з усіма необхідними документами. Фахівці Urząd Dzielnicy вводять інформацію у базу даних і видають вам письмове підтвердження про вдало минулу реєстрацію на території Польщі. Усе це відніме у вас не більше 20 хвилин і надалі ви зможете зайнятися своїми буденними справами.
Пам'ятайте! Якщо у вас ще немає номера PESEL, то при оформленні тимчасової прописки він вам привласнюється автоматично. Доведеться почекати 1-2 тижні поки номер буде сформований і вписаний у ваш реєстраційний документ.
Якщо ви орендуєте квартиру не самостійно, а з друзями, то треба щоб в договорі про оренду було прописано окремим пунктом, що власник житлоплощі не проти, щоб наступні особи отримали тимчасову реєстрацію. Інакше оформлення тимчасової прописки буде дуже проблематичним.
Як заповнити анкету?
Заповнення анкети для реєстрації в Польщі проходить безпосередньо в Районному Відділі за наявності зразка, виданого співробітниками. Це дозволяє зменшить кількість помилок і зіпсованих бланків.
Тут можна завантажити бланк анкети на прописку в Польщі — Zgłoszenie pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące.
Детальне керівництво про заповнення анкети можна проглянути у відео нижче.
Скільки коштує?
Оскільки прописатися в Польщі — ця вимога держави, то воно являється абсолютно безкоштовним, якщо оформляється перший раз.
У разі втрати чи здача до державних установ тимчасової прописки створити дублікат можна за 17 PLN. Про всяк випадок, краще зробити парочку копій документу, це полегшить життя в РП і зробить воно комфортніше. Пам'ятайте, важливо правильно і безпомилково заповнювати анкети, що збільшить вірогідність швидкої видачі і оформлення тимчасової прописки. Присутність власника житла у відділі не обов'язково, адже якщо ваше прізвище вписане в договір, можна не переживати. Якщо у вас залишилися питання по темі "Як отримати прописку в Польщі" — звертайтеся до нас в коментарях. Це швидко і абсолютно безкоштовно!
1 note · View note