Don't wanna be here? Send us removal request.
Text
Kupić, czy zarejestrować? - Spółka z o.o.
W Polsce bez wątpienia największa ilość przedsiębiorstw prowadzonych jest w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wpływa na to wiele aspektów:
- dowolny cel prowadzenia (musi być zgodny z prawem), - założyć może ją każdy za wyjątkiem innej jednoosobowej spółki z o.o., - do jej prowadzenia upoważnieni są zagraniczni przedsiębiorcy bez względu na kraj swojego pochodzenia, - ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę, - konieczność wniesienia niewielkiego kapitału zakładowego w wysokości jedynie 5 tysięcy złotych, - osobowość prawna.
Spółka z o.o. wiąże się jednak z długą i problematyczną rejestracją, która zająć może nawet kilka tygodni. Jej przeprowadzenie wymaga od przedsiębiorcy odwiedzenia szeregu urzędów w celu złożenia w nich odpowiednich wniosków i formularzy. Niedogodności te sprawiły, że coraz większą popularnością cieszą się usługi sprzedaży gotowych spółek. Zakup takiej jednostki daje na własność podmiot gotowy by natychmiast poprowadzić pod nim firmę. Tak więc w przeciągu jednego dnia bez zbędnych formalności stajesz się właścicielem gotowej spółki.
0 notes
Text
Sprzedaż spółek pod dotacje!
Dotacje unijne to idealne wsparcie dla początkującego przedsiębiorcy. Bardzo często środki w ten sposób zdobyte stanowią dla niego także jedyną szansę na założenie własnej firmy.
Aby otrzymać fundusze unijne należy wcześniej dokładnie przeanalizować program, w ramach którego zamierzamy się o nie ubiegać. Musimy sprawdzić, czy oby na pewno znajdujemy się na liście jego beneficjentów. Często zdarza się bowiem że dane poddziałanie skierowane jest wyłącznie do konkretnych spółek bądź podmiotów, które jeszcze np. nie powstały. Decydując się udział w konkursie warto zdecydować się kupno spółki pod dotację. Jest to spółka, której charakterystyka spełnia wszystkie wymagania narzucone przez Komisję Europejską. Dzięki takiej jednostce znacznie podnosisz swoje szanse na otrzymanie upragnionych funduszy.
Wiele konkursów skierowanych zostało do spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Niestety ich rejestracja jest niezmiernie problematyczna i czasochłonna. W skrajnych przypadkach zająć może nawet kilka tygodni. Nabory trwają jednak ściśle określony czas, dlatego zakładając spółkę może okazać się że zostaną zakończone zanim uda Ci się uzyskać wpisy do poszczególnych urzędów. Sprzedaż spółek pod dotację pozwoli ci uniknąć tego zagrożenia.
0 notes
Text
Spółka publiczna
Spółka publiczna, to spółka akcyjna oraz komandytowo-akcyjna w których co najmniej jedna akcja jest zdematerializowana.
Chodzi tutaj o spółkę akcyjną, której choćby część akcji została dopuszczona, po przedstawieniu prospektu emisyjnego i zatwierdzeniu go przez Komisję Nadzoru Finansowego, do publicznego obrotu. Obowiązkiem tego rodzaju spółek jest wprowadzenie do obrotu publicznego każdej nowej emisji akcji, nawet jeżeli emisja ta jest w całości przeznaczona dla jednego lub kilku „dużych” inwestorów.
Kilka słów na temat spółek:
Spółka akcyjna – działanie opiera się na obiegu akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy. Kapitał zakładowy składa się z wkładów założycieli, którzy stają się współwłaścicielami spółki.
Spółka komandytowo-akcyjna – spółka osobowa, której celem jest prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą.
0 notes
Text
Dlaczego warto kupić kilkuletnią spółkę?
Zakup spółki stażowej jest niezwykle korzystny. Niestety niesprecyzowane informacje, które krążą o kilkuletnich spółkach skutecznie odstraszają od nich potencjalnych przedsiębiorców.
Przedstawmy zatem bliżej korzyści wynikłe z zakupu spółki stażowej.
Na początku należy podkreślić, iż istnieją dwa rodzaje spółek stażowych. Po pierwsze są to spółki, które przez pewien czas prowadziły pod sobą firmę. Zakup takiej jednostki jest najbardziej ryzykowny, jednakże może także przynieść największe korzyści. Jednostkę taką przejmujemy łącznie z jej renomą, gronem klientów, pracownikami, a także jej historią gospodarczą. Czynniki te mogą zbudować silną pozycję naszej firmy, ale także doprowadzić do bankructwa naszej działalności. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których nabywana spółka posiada ukryte zadłużenia, które wraz z jej zakupem przechodzą na nowego właściciela.
Kolejnym wariantem spółek stażowych są podmioty całkowicie nowe, które zostały zarejestrowane na rynku kilka lat wstecz. Przez czas ten prowadziły jedynie bierną aktywność, dlatego też ich nabycie jest w pełni bezpieczne. Staż w ten sposób zdobyty znacząco podnosi jednak ich wiarygodność, dzięki czemu będzie ona chętniej wybierana przez potencjalnych nabywców. To jednak nie wszystko. Wiarygodność ta znacznie odbija się na zdolności kredytowej spółki. Podmioty stażowe mają o wiele większe szanse na zdobycie wsparcia finansowego z formie dotacji bądź kredytów bankowych. Środki w ten sposób są niezwykle istotne, gdyż bardzo często stanowią jedyną szansę rozwoju młodej firmy.
0 notes
Text
Dlaczego warto kupić spółkę z VAT?
Samodzielna rejestracja spółek jest procesem długim i problematycznym. Wielu potencjalnych przedsiębiorców decyduje się ominięcie tych niedogodności poprzez zakup gotowego podmiotu.
Przeglądając portale ogłoszeniowe, spółki niezależnie od ich rodzaju dzielą się na te z VAT’em i bez niego. Jaka jest między nimi różnica? Pierwsze w oczy rzuca się cena, która jest znacznie wyższa u jednostek, które dysponują numerem VAT... Wpis do rejestru płatników podatku VAT jest bardzo pożądany przez przedsiębiorców, stąd spółki te są o wiele bardziej wartościowe. Wraz z nadejściem roku 2017 w życie wprowadzony został szereg zmian w przepisach prawa podatkowego, który ma na celu ich uszczelnienie. Dotychczas przepisy z zakresu zwrotu podatku VAT były nieustannie łamane, przez co, budżet państwa rocznie uszczuplany był o miliony złotych. Wprowadzone modyfikacje mają utrudnić uzyskanie wpisu do rejestru podmiotom, których celem będzie wyłudzenie owego podatku. Niestety na zmianach tych ucierpią także przedsiębiorcy o uczciwych zamiarach, którzy ubiegając się o dany wpis mogą zostać obciążeni kaucją rejestracyjną, a nawet spotkać się z odmową. Mając na uwadze te fakty, pragnąc zdobyć numer podatnika VAT, warto zdecydować się na zakup gotowej jednostki, która dysponuje już danym wpisem.
0 notes
Text
Załóż jednoosobową działalność gospodarczą!
Wiele osób pragnących założyć firmę zastanawia się jaka forma będzie optymalnym narzędziem do jej poprowadzenia.
Oto lista kilku powodów, dla których warto zdecydować się na rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej.
1. Szansa na obniżenie podatku dochodowego. Prawo samozatrudnionego do włączenia wydatków ponoszonych w ramach działalności do kosztów uzyskania przychodów pozwala obniżyć przychód, co kolei wiąże się ze zmniejszeniem wysokości należnego podatku.
2. Wybór formy opodatkowania. Przedsiębiorca ma prawo do zdecydowania się na opodatkowanie dochodu podatkiem liniowym bądź kartą podatkową lub ryczałtem ewidencjonowanym.
3. Możliwość rejestracji w VAT. Rejestracja w VAT umożliwia zmniejszenie podatku o wysokość podatku wynikłego z faktur zakupowych.
4. Samozatrudnienie. Oznacza to, że sam jesteś dla siebie szefem, a więc tylko ty decydujesz o godzinach swojej pracy, kierunkach własnego działania oraz zakresie obowiązków.
5. Szansa na dofinansowanie. Właściciele mikrojednostek mają ogromne szanse na pozyskanie dotacji unijnych oraz kredytów na preferencyjnych warunkach. Niestety prowadzenie działalności gospodarczej nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy. Duże firmy o wiele łatwiej poprowadzić w ramach działalności spółki. Wówczas warto zdecydować się na zakup gotowego podmiotu gospodarczego. Sprzedaż spółek umożliwia szybki i bezpieczny start działalności.
0 notes
Text
Spółka z o.o. zamiast fundacji?
Zasadniczym celem otworzenia fundacji jest realizacja działań społecznie użytecznych. Niestety jej funkcjonowanie bardzo często jest znacznie utrudnione przez liczne luki normatywne. Tym samym działanie fundacji niejednokrotnie uzależnione jest od rzetelności sporządzonego statutu, a także etyki jej zarządu.
Należy podkreślić, że spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć w każdym celu prawnie dopuszczalnym, co oznacza, że świetnie nada się ona do realizacji celów fundacji. Jest ona doskonale przedstawiona w przepisach prawnych, posiada obficie opisane doktryny oraz orzecznictwo sądowe. Spółka z o.o. jest również upoważniona do używania ofiarności publicznej, a także do wykorzystywania ulg i zwolnień podatkowych. Decydując się na taki sposób poprowadzenia działań społecznych zachęcamy do zakupu gotowego podmiotu gospodarczego. Sprzedaż spółek pozwoliła na ograniczenie wszelkich niedogodności związanych z tradycyjną rejestracją, co pozwala zaoszczędzić czas i wręcz natychmiast rozpocząć własną działalność.
0 notes
Text
Jak skutecznie skrócić proces rejestracji spółki?
Samodzielna rejestracja spółek niestety jest procesem bardzo czasochłonnym. Wpływa na to wiele czynników. Konieczne jest bowiem uzupełnienie wielu wniosków i formularzy, a następnie złożenia ich do odpowiednich urzędów.
Niedogodności związane z tradycyjną rejestracją spółki skutecznie odstraszają potencjalnych przedsiębiorców. Istnieje jednak sposób na to by znacznie ograniczyć te uciążliwości. Stanowi je zakup gotowej spółki.
Gotowe spółki to podmioty w pełni przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej, a więc wyposażone w numery NIP, REGON, VAT oraz KRS. Dodatkowo dysponują też kompletem dokumentów i kapitałem zakładowym. Zakup spółki umożliwia także nabycie spółki z określonym stażem. Czas ten znacznie podnosi wiarygodność podmiotu w oczach instytucji finansujących, dzięki czemu jednostka może pozyskać fundusze w postaci dotacji unijnych, czy też kredytów.
Na rynku istnieje wiele firm oferujących sprzedaż spółek. Decydując się na skorzystanie z usług konkretnej jednostki warto sprawdzić jej wiarygodność, tak aby nabyte spółki zapewniały pewny, szybki i bezpieczny start.
0 notes
Text
Spółka z o.o., czy jednoosobowa działalność?
Masz doskonały pomysł na biznes, świetnie opracowany plan działań oraz perspektywę ogromnego sukcesu, jednak zastanawiasz się jak urzeczywistnić swoje marzenia? Pierwszym etapem będzie założenie własnej firmy. Zanim jednak to uczynisz musisz zdecydować się w jakiej formie poprowadzisz swój biznes. Początkujący przedsiębiorcy zazwyczaj decydują się na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością bądź jednoosobową działalność gospodarczą. Każdy z wyżej przedstawionych wariantów posiada szereg zalet i wad, które postaram się przedstawić, aby ułatwić Ci wybranie najbardziej optymalnego wariantu. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Mimo, iż jest to spółka poprowadzić ją może już zaledwie jedna osoba. Jej funkcjonowanie jest regulowane przez kodeks spółek handlowych. Ogromną zaletą tego podmiotu jest jego osobowość prawna, oznacza to że jest ona całkowicie niezależna od osób, które ją tworzą. Tym samym za wszelkie zobowiązania odpowiada wyłącznie własnym majątkiem, a jej wspólnicy nie muszą obawiać się o własne mienie. Zasadniczą wadą tej formy jest jednak fakt, iż wymaga ona poprowadzenia księgowości pełnej. Jest to sformalizowany i precyzyjny system ewidencji zdarzeń gospodarczych. Stopień zaawansowania tej księgowości zmusza przedsiębiorcę do przekazania swojej dokumentacji profesjonalistom, co wiąże się z dodatkowymi, sporymi kosztami. Rejestracja spółki z o.o. jest także długa i problematyczna, jednakże aktualnie na rynku nie brakuje firm, które oferują sprzedaż spółek, tym samym ograniczają nasze obowiązki do minimum. Jednoosobowa działalność gospodarcza Jest to zdecydowanie najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej. Jej założenie trwa zaledwie kilka godzin i można ją wykonać samodzielnie przez Internet. Co więcej koszty prowadzenia księgowości są bardzo nieduże. Wybór tego wariantu sprawia, że to my poniesiemy odpowiedzialność za działania firmy, w tym za wszelkie zadłużenia.
0 notes
Text
Spółka z VAT i VAT UE – sprzedaż spółek
Nabycie gotowej spółki umożliwia rozpoczęcie prowadzenia firmy w ciągu jednego dnia od dokonania zakupu. Przedsiębiorcy decydujący się na gotową spółkę mogą znacznie oszczędzić czas, który musieliby poświęcić decydując się na tradycyjną formę założenia firmy.
Wielu przedsiębiorców uważa, że zakup spółki może przynieść negatywne skutki. Jednak warto pamiętać, że biura oferują sprzedaż spółek z kompletną dokumentacją – NIP, REGON, KRS. Spółki są czyste – warto sprawdzić potwierdzenie o braku zadłużeń spółki. Korzystnym zakupem jest zakup spółki z numerami VAT i VAT UE.
Właściciele firm, którzy prowadzą firmy opierające się na wymianie handlowej z krajami UE zobowiązani są do zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R/UE, jeśli do tej pory nie prowadzili aktywnej działalności konieczne będzie także złożenie zgłoszenia VAT-R. Dokonanie takiej rejestracji umożliwi aktywne uczestnictwo w wewnątrzwspólnotowej wymianie towarów oraz dokonywanie transakcji na rynku lokalnym.
Czynni podatnicy podatku VAT mają obowiązek prowadzenia rozliczeń wynikających z wszystkich transakcji gospodarczych, które podlegają opodatkowaniu takim rodzajem podatku pośredniego.
0 notes
Text
W jaki sposób założyć własny biznes?
Coraz więcej osób decyduje się na otworzenie własnej firmy. W jaki sposób w krótkim czasie założyć przedsiębiorstwo?
1. Tradycyjna rejestracja spółki
Rejestracja spółki wymaga załatwienia wielu formalności w odpowiednich urzędach oraz we właściwym czasie. Samodzielna rejestracja w przypadku nieznajomości przepisów może okazać się problematyczna.
Istnieje możliwość powierzenia rejestracji spółki w ręce specjalistów, którzy przeprowadzą całą procedurę założenia.
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rejestrację spółki przeprowadzoną drogą elektroniczną.
2. Zakup spółki
Nabywca gotowej spółki ogranicza czas wejścia na rynek do jednego dnia. Gotowe spółki posiadają niezbędną dokumentację rejestrową ( NIP, REGON, KRS). Przedsiębiorca ma do wyboru zakup spółki „świeżej” lub „stażowej”.
0 notes
Text
Dlaczego sprzedaż spółek jest tak popularna?
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie własnego przedsiębiorstwa. Z dnia na dzień rośnie liczba chętnych osób, które chcą spróbować swoich szans w zarządzaniu biznesem. Przyszli właściciele firm szukają rozwiązań, które umożliwią im szybkie wejście na rynek ze swoimi usługami. I tutaj z pomocą przybywają gotowe spółki.
Sprzedaż spółek oferowana jest przez wiele biur oraz kancelarii, które zajmują się zakładaniem spółek. Spółki zostają założone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, posiadają kompletną dokumentację rejestrową. Zakup gotowej spółki umożliwia rozpoczęcie prowadzenia firmy w jeden dzień.
Jakie spółki można kupić?
Osoby decydujące się na zakup spółki mają do wyboru spółki czyste oraz z obrotami. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest nabycie spółki posiadającej czystą historię gospodarczą.
Ostatnio popularny staje się zakup spółek stażowych, które zwiększają szanse na pozyskanie dofinansowania z UE oraz kredytu.
0 notes
Text
Kupno spółki ze stażem
Zapraszamy na stronę główną!
Czym jest spółka ze stażem? Spółka taka została założona już jakiś czas temu. Posiada ona staż, lecz niekoniecznie historię gospodarczą. Jest ona po prostu dłużej obecna na rynku. Niesie to pewne korzyści. Spółka ze stażem ma dużo większe szanse na otrzymanie kredytu lub dotacji. Jest to spowodowane faktem, iż wzbudza ona większe zaufanie u potencjalnych kredytodawców czy instytucji rozpatrujących wniosek o dotacje. Czemu kupowanie gotowej spółki jest tak popularne? Rozwiązanie to pozwala bowiem zaoszczędzić wiele czasu oraz nerwów. Zakładanie spółki od podstaw jest bardzo wyczerpujące i czasochłonne. Wymaga biegania po urzędach i wypełniania wielu skomplikowanych formularzy. Trwa to wieki! Dlatego właśnie tak wiele osób decyduje się zakupić gotową spółkę. Proces ten trwa jedynie dzień! UWAGA! Kupując gotową spółkę ze stażem należy być ostrożnym. Można bowiem natrafić na przedsiębiorstwo posiadające zadłużenia i zobowiązania finansowe, które znacznie skomplikują nam życie. Dlatego właśnie przy kupnie zwróć uwagę, czy spółka jest czysta.
0 notes
Text
Gotowa spółka
Jednym z sposobów na założenie własnej działalności gospodarczej jest zakup gotowej spółki. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością, gdyż nie trzeba osobiście zajmować się przeprowadzaniem rejestracji działalności gospodarczej oraz tracić swojego cennego czasu, by zająć się tymi wszystkimi czynnościami. Założenie spółki przez specjalistów jest dużą wygodą dla osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą. Gotowe spółki nie posiadają żadnych zobowiązań, ani nie biorą udziału w żadnych procesach sądowych i pozasądowych. Natomiast posiadają wszelkie dokumenty rejestracyjne, jakimi są potwierdzenie wpisu do KRS, nadania numeru NIP, REGON oraz numeru KRS wraz z szerokim zakresem PKD. Wszelkie dokumenty rejestracyjne otrzymuje zakupujący spółki, zaraz po tym jak sporządzona zostanie umowa zakupu. Po zakupieniu gotowej spółki wystarczy tylko złożyć wniosek aktualizujący dane do KRS, w celu dopełnienia wszelkich czynności.
0 notes
Text
Zyski, a straty nadzwyczajne
W ramach przypomnienia: SPÓŁDZIELNIA!
***
Przedsiębiorcy prowadzący własne działalności często mogą spotkać się z pojęciami typu „zysk” lub „strata”. Wszystko to jest naturalną koleją rzeczy w prowadzeniu firmy. Oczywiste jest, że lepiej jest, jeśli wykazany zostaje zysk. Jednak również wystąpienie straty w przedsiębiorstwie jest cenną informacją, ponieważ daje ona zarządzającemu sygnał do tego, że coś w przedsiębiorstwie nie działa prawidłowo i należy się temu przyjrzeć i czym prędzej zniwelować błędy.
Prócz zwykłych zysków oraz strat, w przedsiębiorstwie mogą wystąpić również zyski oraz straty nadzwyczajne. W dzisiejszym poście przybliżymy istotę właśnie tych sytuacji „nadzwyczajnych”.
Zyski nadzwyczajne w większości przypadków powstają wskutek nastąpienia trudnych do przewidzenia zdarzeń występujących poza działalnością operacyjną jednostki oraz w żaden sposób nie powiązanych z ryzykiem do jej prowadzenia. Natomiast straty nadzwyczajne są również skutkami zdarzeń nadzwyczajnych trudnych do przewidzenia, które tak, jak zyski powstają poza działalnością firmy oraz nie powodują ryzyka jej prowadzenia.
Dla przykładu do zysków nadzwyczajnych zaliczyć możemy: - odszkodowania, - równowartość składników majątkowych dotkniętych zdarzeniami losowymi, które nadają się do dalszego wykorzystania, itp.
Z kolei do strat nadzwyczajnych zaliczamy m.in.: - szkody wywołane zdarzeniami losowymi, które nie zostały objęte ubezpieczeniem, - skutki usuwania skutków, które nastąpiły po zdarzeniach losowych.
0 notes
Text
Sprzedaż gotowych spółek komandytowych
Jedną z najbardziej popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej są spółki. Ze względu na korzystne regulacje co do odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki, często wybieranym wariantem są spółki komandytowe. Gotowe spółki komandytowe to podmioty w pełni przystosowane do prowadzenia biznesu. Są bowiem zarejestrowane we wszystkich niezbędnych urzędach, a więc posiadają numery NIP, REGON, KRS, VAT oraz VAT-EU. Dodatkowo dysponują też kontem bankowym z kapitałem zakładowym. Dodatkową zaletą związaną z nabyciem gotowej spółki komandytowej, jest możliwość zakupu spółki stażowej, czyli z określonym czasem istnienia na rynku. Decydując się na zakup tego wariantu bardzo ważne okazuje się przeanalizowanie jego historii gospodarczej, ponieważ spółkę taką przejmujemy wraz z Klientami, dokumentacją, ale także wszelkimi zadłużeniami.
Zakup spółki stażowej umożliwia pozyskanie sporego zysku w niedługim okresie czasu. Dodatkowo podmiot taki posiada większe zdolności kredytowe, leasingowe, a także szanse na pozyskanie dotacji.
0 notes
Text
Nowelizacja ustawy – minimalny kapitał spółki z o.o.
Na 2015 rok planowane były zmiany dotyczące spółki z ograniczoną odpowiedzialnoscią. Miały one usprawnić jej funkcjonowanie. Trwały wtedy bowiem prace nad znowelizowaniem Kodeksu spółek handlowych.
Podjętych zostało kilka kwestii związanych ze spółką z o.o., ale najbardziej atrakcyjny wydawał się być pomysł ze zmniejszeniem jej minimalnego kapitału zakładowego do symbolicznej złotówki. Dla osób chcących założyć własną działalność byłoby to doskonałe rozwiązanie.
Następną planowaną zmianą miało być wprowadzenie nowej formuły sp. z o.o. Mianowicie nie miało w niej występować kapitału zakładowego, a opierać miała się na kapitale udziałowym. Wtedy udziały nie posiadałyby wartości nominalnej. Ta zmiana skierowana miała być głównie do spółek, w których możliwe jest pojawienie się problemów finansowych. Wtenczas potencjalny inwestor chcący przejąć firmę, mógłby ustalić z odpowiednimi organami jak wielką ilość udziałów będzie w stanie objąć za daną kwotę.
Niestety zmiany nie zostały wprowadzone w życie. Dzięki nim polska gospodarka mogłaby znacznie się ożywić. Spółki byłyby chętniej otwierane przez osoby prywatne.
Natomiast na rok 2017 planowane są zmiany dotyczące m.in kadencji członków organów spółek oraz zwiększenia ochrony współników mniejszościowych. 1 stycznia obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące rejestracji spółki z o.o. w rejestrze VAT. Są one znacznie zaostrzone, nowi przedsiębiorcy będa mogli mieć problem z usyskaniem numeru VAT dla swojej firmy.
0 notes