Don't wanna be here? Send us removal request.
Text
Ozonoterapia
W medycynie ludzie od ponad stu lat wykorzystują ozon stosując go, jako środek wyjaławiający, odkażający oraz poprawiający metabolizm komórkowy przez zwiększone dostarczanie tlenu do tkanek. Obecnie terapia ozonem jest dopuszczona prawnie i stosowana z powodzeniem w: Niemczech, Włoszech, Francji, Rosji, Rumunii, Polsce i Ukrainie, w Czechach, na Węgrzech, w Jugosławii, Bułgarii, Izraelu, Japonii, Malezji, Singapurze, Brazylii, na Kubie, w Meksyku, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Kanadzie i w większości stanów Stanów Zjednoczonych. Jeżeli chodzi Polskę, obecnie jesteśmy w trakcie zakładania, a raczej reaktywacji Polskiego Towarzystwa Ozonoterapii, któremu przewodniczył Prof.
Znacznym obostrzeniom poddano również normy higieniczne obowiązujące podczas przeprowadzania terapii z użyciem ozonu, a na podstawie przeprowadzanych badań klinicznych określono szereg standardów dotyczących kwestii takich jak dawkowanie, wysokość stężeń oraz formy aplikacji. Koordynacja podstawowych aspektów ozonoterapii, które w połączeniu z badaniami nad oddziaływaniem O3 na organizm ludzki doprowadziłyby do powszechnego uznania terapii ozonem jako metody wspomagającej leczenie. Znajdująca potwierdzenie w badaniach naukowych oraz testach klinicznych, ozonoterapia jest wystandaryzowaną, bezpieczną oraz skuteczną metodą wspomagającą leczenia wielu chorób.
Należy wszakże podkreślić, że stosowanie ozonoterapii nie zwalnia nas od przestrzegania zdrowej, zbilansowanej diety bogatej w witaminy oraz wartości odżywcze. Ozonoterapia jest bezpieczną, wystandaryzowaną oraz potwierdzoną w badaniach klinicznych metodą wspomagającą leczenie różnorodnych schorzeń, szczególnie tych wywołanych przez lekooporne szczepy bakterii i wirusy.
0 notes
Text
Jak leczyć ozonoterapią - Odpowiedż
Ozonowanie zaleca się również w przypadku powikłań zakaźnych stopy cukrzycowej i retinopatii oraz w zakażeniach wokół endoprotez. Ozon (O3) jest alotropową odmianą tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek (alotropia polega na występowaniu w tym samym stanie skupienia różnych odmian tego samego pierwiastka chemicznego).
Jednak amerykańska FDA w 2006r., jednoznacznie uznała ów gas za toksyczny, wobec braku dostatecznych dowodów naukowych, które popierałyby, że jego użycie u ludzi jest bezpieczne - zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu nowotworów, i innych chorób, takich jak stwardnienie rozsiane, AIDS, zapalenie stawów, czy choroby serca. W medycynie alternatywnej uważa się, że podawanie ozonu zwiększa również ilość tlenu w naszym organizmie, i w ten sposób wspomaga walkę ze śmiertelną chorobą. Ozon, podawany w niewielkich stężeniach, odwrotnie jak w przywołanym badaniu dotyczącym myszy, powoduje wzrost ilości przekaźników, które towarzyszą reakcji zapalnej, jak TNF czy interleukina 2 (IL-2).
Jak podają jednak autorzy wspomnianego badania, pochodzącego z Biomedial reports, to ogólne wyjaśnienie jest niewystarczające, i wskazują na konieczność wykonania dalszych badań wyjaśniających czy rzeczywiście ozon może zmniejszać stan zapalny. Jest szybszy, i skuteczniejszy niż chlor, ale ponieważ łatwo się rozpada, może dojść do ponownego rozwoju bakterii -stąd konieczne jest chlorowanie wody. Wydaje się, że stężenie ozonu w soli fizjologicznej może być zbyt niskie, aby podjąć walkę z poważnymi schorzeniami.
Ozonoterapia jest także stosowana jako działanie profilaktyczne u dzieci, które są szczególnie narażone na rozwój próchnicy. W stomatologii poprzez różnego rodzaju możliwości aplikacji stosowana jest w leczeniu ozonem próchnicy oraz chorób jamy ustnej włącznie ze skuteczną profilaktyką. Rozwój techniki i materiałów ( kauczuk syntetyczny ) umożliwił wyprodukowanie generatorów ozonu , które są już nie tylko stosowane w medycynie czy przemyśle ale zaczynają być stosowane na co dzień w gospodarstwie domowym do ozonowania pomieszczeń, uzdatniania wody pitnej, odgrzybiania klimatyzacji itp.
0 notes