based in Slovakia /interior design /technical drawing /furniture /graphics
Don't wanna be here? Send us removal request.
Text
sketch- chair design inspired by spider legs
skice- dizajn stoličky inšpirovaný pavúčími nohami
© Patricia Pancikova 2024
0 notes
Text
Návrh kuchyne s obývacou izbou- Bratislava
© Patricia Pancikova 2024
0 notes
Text
Návrh kúpeľne- byt Bratislava
© Patricia Pancikova 2024
0 notes
Text
Bratislava- realizácia- motion blur
© Patricia Pancikova 2024
0 notes
Text
Chalet Black Deer- Mýto pod Ďumbierom 563
© Patricia Pancikova 2023
0 notes
Text
Prottherapy & Lab.
| Area of actual design 265 m²
The proposal seeks to answer questions about the future of lung cancer treatment. The negative situation on the territory of the Slovak Republic forces patients who do not have treatment options available in their own country to travel abroad. The modern centre of the future consists in the design of a therapeutic Proton Centre for the treatment of lung cancer using a proton beam connected to a small research laboratory - Protherapy & Lab. We approached the assignment with respect for the overall treatment process. The Therapy Center supports the new-age treatment and advances its state-of-the-art technological and medical equipment. The location of the building itself is also of great importance - it is unconventionally located underground. We foresee that in the future centres of this nature will be connected to the new infrastructure of hospitals, and not only in our territory. The aim was to create a modern, easily accessible and efficient proton centre network for the treatment of lung cancer, which will be part of the newly established hospitals. It will guarantee top-notch medical services, a pleasant workplace for employees, and efficient self-sustainable operations. In addition to meeting the requirements of the new network of hospitals being established in Slovakia, other objectives include improving access to emergency medical services and strengthening primary care, which is to serve as a key centre for the integration of care for more than just cancer patients. The space itself is divided into three main supporting parts, such as the entrance zone I, which consists of a reception area separated by an atypical partition. Behind the reception area there are two rooms, which would be difficult to do without. It is the outpatient room where the pre-ambulatory examinations will take place in connection with the therapy itself. Opposite is the inpatient area. In zone II, the irradiation room, there is a ProBeam 360° machine, without which the therapy itself would have been very difficult to carry out and run. Zone III has the just mentioned underground Protherapy & Lab, with a research focus not only in the field of treatment.
______________________
| Riešená plocha 265 m²
Návrh hľadá odpoveď na otázky budúcnosti v liečbe rakoviny pľúc. Negatívna situácia na území Slovenskej republiky núti pacientov, ktorí nemajú k dispozícii možnosti liečby vo svojej krajine, vycestovať do zahraničia. Moderné centrum budúcnosti spočíva v návrhu terapeutického Protónového centra na liečbu rakoviny pľúc pomocou protónového lúča spojeného s malým výskumným laboratóriom - Protherapy & Lab. K zadaniu sme pristupovali s rešpektom k celkovému procesu liečby. Terapeutické centrum podporuje novodobú liečbu a napreduje svojím špičkovým technologicko-medickým vybavením. Veľké opodstatnenie má aj samotné umiestnenie objektu - je netradične lokalizované pod zemou. Počítame s tým, že v budúcnosti budú centrá takéhoto charakteru pripojené k novej infraštruktúre nemocníc, a to nielen na našom území. Cieľom bolo vytvoriť modernú, ľahko dostupnú a efektívnu sieť protónového centra na liečbu rakoviny pľúc, ktorá bude súčasťou novovzniknutých nemocníc. Zaručí špičkové zdravotnícke služby, príjemné pracovisko pre zamestnancov, efektívnu sebestačnú prevádzku. Popri splnení požiadaviek novej siete nemocníc, vzniknutých na Slovensku, patrí medzi ďalšie ciele zlepšenie prístupu aj k pohotovostným lekárskym službám a posilnenie primárnej starostlivosti, ktorá má slúžiť ako kľúčové centrum integrácie starostlivosti nie len onkologických pacientov. Samotný priestor je delený do troch hlavných nosných častí, ako je vstupná zóna I, ktorá pozostáva z recepčného priestoru, oddeleného atypickým predelom. Za recepčnou časťou sú umiestnene dve miestnosti, bez ktorých by sme sa zaobišli ťažko. Jedná sa práve o ambulantnú miestnosť, v ktorej budú prebiehať predambulančné vyšetrenia v náväznosti na samotnú terapiu. Oproti sa nachádza lôžková zóna. V zóne II, ožarovacej miestnosti, je umiestnený prístroj ProBeam 360°, bez ktorého by sa samotná terapia uskutočňovala a prebiehala veľmi ťažko. Zóna III. disponuje práve spomínaným podzemným laboratóriom Protherapy & Lab, s výskumným zameraním nie len v oblasti liečby.
© Patricia Pancikova 2023
0 notes
Text
Prottherapy & Lab.
technical documentation | Riešená plocha 265 m²
© Patricia Pancikova 2023
0 notes
Text
Arthouse Verstat
| Area of actual design 230 m²
The conceptual solution of the semester thesis is a proposal for a new functional use of the Manor House at Dolná Mičina with a specific Genius loci. In the manor house there will be a non-traditional temporary accommodation associated with a small guild, or a small grouping of several artistic directions, as the space with a workshop is intended for a wider range of artistic disciplines. Just as clay is capable of responding to the speed of thought and the touch of a tool or hand - I want the space to take on an adaptability with respect to the symbiosis of local and external visitors. While the specificity and uniqueness of a space's genius loci determines its narrative value, the hidden and authentic value is discovered by each visitor on their own. The space is divided into three main zones and four additional ones, located in the corner bastions, which together form a single entity. The whole space has an openness. The production of ceramics continues the connection with the natural richness of the nearby Mičinské travertines. Just as the travertine is constantly being created, I want it to be created in the manor. A great unusual landmark is the firing kiln, which is located in the last corner bastion. The central and connecting part of the whole space- the so-called FOYER- the open gallery, is a representative space in which short exhibitions will take place depending on the course. The uniqueness lies in the non-traditional experiential accommodation.
______________________
| Riešená plocha 230 m²
Koncepčným riešením semestrálnej práce je návrh nového funkčného využitia Kaštieľa na Dolnej Mičinej so špecifickým Geniom loci. V priestoroch kaštieľa sa bude nachádzať netradičné prechodné ubytovanie spojené s malým cechom, respektíve malým zoskupením niekoľkých umeleckých smerov, nakoľko priestor s dielňou, je určený pre širšie spektrum umeleckých odborov. Tak ako hlina je schopná reagovať na rýchlosť myšlienky a dotyk nástroja alebo ruky – chcem, aby priestor preberal schopnosť prispôsobivosti s ohľadom na symbiózu lokálnych a externých návštevníkov. Hoc špecifickosť a jedinečnosť genia loci priestoru udávajú jeho výpovednú hodnotu, tú schovanú a autentickú objavuje každí návštevník sám. Priestor je rozdelený do troch hlavných zón a štyri prídavné, ktoré sa nachádzajú v nárožných baštách a spolu tvoria jeden celok. Celý priestor disponuje otvorenosťou. Výrobou keramiky nadväzujem na prepojenie s prírodným bohatstvom neďalekých Mičinských travertínov. Tak ako neustále prebieha tvorba travertínu chcem, aby sa aj tvorilo v kaštieli. Veľkou netradičnou dominantou je vypaľovacia pec, ktorá sa nachádza v poslednej nárožnej bašte. Stredová a spojovacia časť celého priestoru- tzv. FOYER- otvorená galéria, je reprezentatívny priestor, v ktorom budú prebiehať krátke výstavné expozície v závislosti od kurzu. Jedinečnosť spočíva v netradičnom zážitkovom ubytovaní.
© Patricia Pancikova 2022
0 notes
Text
Kurzála u Richtárky
| Area of actual design 32 m²
The conceptual solution of the theme, Active and passive space, of the object in question, located in the village of Sasa, is a cultural and social centre with an open library and a bar. In the design process, I tried to capture the authenticity of the environment and the feeling that we perceive in the given space. I was looking for the contrast between the active and the passive- the young and the old. I focused on different age groups as I want the newly created centre to connect not only generations, but also the surrounding members of the community through a new music and theatre life. The layout follows the previous one, with small changes such as granting a view into the library by means of a large glass window, which is atypical. The dominant feature is the open ceiling and the acknowledged view into the truss structure, which also creates a certain atmosphere with the help of hanging geometric light fixtures. The layout consists of three separate entrances to the space. There is just a bar, which is made of old cinder blocks, with a café connected to an uncharacteristically open library or village antique shop, a gymnasium, changing rooms, toilets and a lounge/dance room where various performances and festivities will take place.
______________________
| Riešená plocha 250 m²
Koncepčným riešením témy, Aktívny a pasívny priestor, daného objektu, ktorý sa nachádza v obci Sása je kultúrno- spoločenské centrum s otvorenou knižnicou a barom. V procese navrhovania som sa snažila zachytiť autentickosť prostredia a pocit, ktorý v danom priestore vnímame. Hľadala som protiklad medzi aktívnym a pasívnym- mladým a starým človekom. Zameriavala som sa na rôzne vekové kategórie nakoľko chcem, aby novovzniknuté centrum spájalo nie len generácie, ale aj okolitých príslušníkov aj práve pomocou nového hudobno- divadelného života. Dispozičné riešenie naväzuje na to predošlé s malými zmenami ako je napríklad priznanie pohľadu do knižnice pomocou veľkého presklenia, ktoré je atypické. Dominantu tvorí otvorený strop a priznaný pohľad do konštrukcie krovu, ktoré vytvára určitú atmosféru aj pomocou závesných geometrických svietidiel. Dispozičné riešenie pozostáva z troch samostatných vstupov do priestoru. Nachádza sa tu práve bar, ktorý je vyhotovený zo starých tvárnic, s kaviarňou prepojenou na netypicky otvorenú knižnicu alebo dedinský antikvariát, telocvičňa, šatne, toalety a spoločenská miestnosť/ tančiareň, v ktorej sa budú odohrávať rôzne predstavenia a slávnosti.
© Patricia Pancikova 2022
0 notes
Text
Barn
| Area of actual design 74 m²
The main aim of the work was to find a parallel between the way of life in the past and the way of life now. The space will be used for rent, it will be rented for an indefinite period of time. For people, barns are something familiar that has been with us for centuries. The paradox compared to today and conventional construction is that the older the barns are, the more valuable they are. The inspiration and the main supporting elements were the hay and the old barn, as it was used for threshing grain and storing hay. The layout is based on the partitioning of the space into small "sheds", where a small retreat for oneself is also created. Since in the barns the central and largest main space was the central part, which was passable from both sides, it is the right place for the common room, which forms the great essence. This space is meant to unite and uplift the bond of the family. The visible detail in the form of the old gates, which are placed mirror opposite each other, once used to enter the space, have taken on a new function in the form of a screen. The partition between the entrance area and the lounge area is just a woven partition wall with a reference to the old looms. Another interesting element is the open attic, which I have called "He who searches, finds!" The dominant feature is a hanging sail, which was once used to transport hay or straw to the barn area. The eye of the beholder is also drawn to the stand, where there is the possibility of leaving a message for other family members. The seating in the form of straw bales is meant to remind us of the times when we used to go to these very spaces to hide or play. Between the rafters, ecopanels in the form of compressed straw are used as insulation.
_____________________
| Riešená plocha 74 m²
Hlavným cieľom práce bolo nájsť paralelu medzi tým ako sa žilo kedysi a ako sa žije teraz. Priestor bude slúžiť na prenájom, prenajímať sa bude na dobu neurčitú. Pre ľudí sú stodoly niečo dôverne známe, čo je tu s nami storočia. Paradoxom v porovnaní s dnešnou dobou a bežnou výstavbou je, že čím sú stodoly staršie, tým sú hodnotnejšie. Inšpiráciou a hlavnými nosnými prvkami, sa stali práve seno a stará stodola, nakoľko bola využívaná na mlátenie obilia a uskladnenie sena. Dispozičné riešenie spočíva v predelení priestoru do malých "chlievikov", kde vzniká aj malé útočisko pre samého seba. Nakoľko v stodolách bola ústredným a najväčším hlavný priestorom stredová časť, ktorá bola prechodná z obidvoch strán, je to pravé miesto pre spoločenskú miestnosť, ktorá tvorí veľkú podstatu. Tento priestor má spojiť a pozdvihnúť puto rodiny. Viditeľný detail vo forme starých vrát, ktoré sú umiestnené zrkadlovo oproti sebe, kedysi slúžiace na vstup do priestoru, nadobudli novú funkciu vo forme tienidla. Predelom medzi vstupnou časťou a spoločenským priestorom je práve tkaná predelová stena s odkazom na staré krosná. Zaujímavým prvkom je aj otvorené podkrovie, ktoré som nazvala „Kto hľadá, nájde!“ Dominantu tvorí závesná plachta, ktorá kedysi slúžila na prepravu sena alebo slamy do priestorov stodoly. Oko pozorovateľa zaujme aj stojan, kde je možnosť zanechať nejaký odkaz pre ďalších členov rodiny. Sedenie vo forme balíkov slamy majú pripomenúť časy, ako sa kedysi chodievalo práve do týchto priestorov schovávať sa alebo hrávať. Medzi krokvami sú ako izolácia použité ekopanely vo forme zlisovanej slamy.
© Patricia Pancikova 2021
0 notes
Text
Minimo
| Area of actual design 32 m²
On the theme of Minimal living for the maximum family is a furnished small detached dwelling of 32 m². The property serves as starter housing for young people. Since the apartment or house is the space in which a large part of our life takes place, it should not oppress the needs of a person necessary for life. So-called minimal housing is an example of how every inch counts. We are focusing on a target group of people who desire a change in housing. The proposed starter housing as a basic module, however, would not be chosen by just anyone. We anticipate that the interest in this property will be largely from a narrow user group who will be able to accept these conditions, where minimal space offers the maximum within reason. The essence of planning the chosen space is a good layout. The space is divided into day and night areas. In the day part there is a kitchen with a living room and the night part has zones such as a children's room, a bathroom and a bedroom, located on the newly created surface of the cube, which forms the main connecting, supporting and dividing element of the whole space. The colour palette is also reflected by the material solution. The basic material is pine plywood, which is complemented by dark metallic elements appearing in the details. Terrazo is used as a tile in the bathroom and the same detail appears on the kitchen countertop in the form of a stoneware worktop. The choice of pine plywood was the result of the architects' action in using it as cladding on the chosen Mountain Refuge property. The archetypal shape of the architecture itself played a major role in the choice of the building.
_____________________
| Riešená plocha 32 m²
Na tému Minimálne bývanie pre maximálnu rodinu je zariadené malometrážne samostatne stojace bývanie o rozlohe 32 m². Objekt slúži ako štartovné bývanie pre mladých. Nakoľko je byt alebo dom priestor, v ktorom sa odohráva naša veľká časť života, nemal by utláčať potreby človeka potrebného na život. Takzvané minimálne bývanie je ukážkou toho, ako je každým centimeter dôležitý. Zameriavame sa na cieľovú skupinu ľudí, ktorí túžia po zmene v bývaní. Navrhnuté štartovné bývanie ako základný modul, by si však nezvolil len tak hocikto. Počítame s tým, že záujem o tento objekt bude mať zväčša úzkoprofilová skupina užívateľov, ktorá bude schopná akceptovať tieto podmienky, kde minimálny priestor ponúka maximum v rámci možností. Podstata plánovania zvoleného priestoru je dobré rozplánovanie dispozície. Priestor je rozdelený na dennú a nočnú časť. V dennej sa nachádza kuchyňa s obývacou izbou a nočná časť disponuje zónami ako je detská izba, kúpeľňa a spálňa, nachádzajúca sa na novovzniknutej ploche kubusu, ktorý tvorí hlavný spojovací, nosný a predeľovací prvok celého priestoru. Farebná škála je odzrkadlená aj pomocou materiálového riešenia. Základným materiálom je borovicová preglejka, ktorá je doplnená o tmavé kovové prvky, objavujúce sa v detailoch. Terrazo je použité ako obklad v kúpeľni a rovnaký detail sa objavuje aj na kuchynskej linke v podobe pracovnej kameninovej dosky. Voľba borovicovej preglejky vyplývala z počinu architektov, ktorý ju použili ako obklad na zvolenom objekte Mountain Refuge. Pri výbere objektu zohral veľkú rolu hlavne archetypálny tvar samotnej architektúry.
© Patricia Pancikova 2021
0 notes