Don't wanna be here? Send us removal request.
Text
Õpiteekondade kavandamine ja visualiseerimine koosdisaini meetodil
Projekti taust ja kirjeldus
Projekti eesmärk on testida töövõtteid ja -instrumente õpiteekondade kavandamiseks ja visualiseerimiseks koostöö meetodil kasutades selleks ka sobivaid digilahendusi. Vastavalt OECD rahvusvahelise õpetamise ja õppimise uuringu TALIS 2018. aasta tulemustele (Taimalu et al., 2020) teevad õpetajad professionaalset ja sügavat koostööd pigem harvem kui igapäevast koostööd (info, materjalide jms vahetamine). Teisalt aitab õpetajate koostöö kaasa kvaliteetsele haridusele, paremale koolikliimale ning õppetulemuste tõstmisele (Lima, 2001). Kasutatud koosdisaini meetodeid saamegi rakendada edaspidi oma tegevusvaldkonnas tõhustamaks koostöö tegemiseks erinevate osapoolte vahel.
Eesti haridusvaldkonna arengukava 2021-2035 (2021) üheks sihiks on nüüdisaegse õpikäsituse rakendamine kõigil haridustasemetel. Nüüdisaegne õpikäsitus põhineb konstruktivistlikul paradigmal, kus õppimine on individuaalselt ja aktiivselt tegutsemine (Haridus- ja Teadusministeerium, 2018). Alushariduses rakendatakse nende eesmärkide täitmiseks projektõppe õpiviisi. Õpetaja oskuslik projektõppe läbiviimine mõjutab õpilasi ja rühma/klassi nõnda, et pikemas perspektiivis võib saada konkreetsest haridusasutuses oma kogukonna üks eestvedajaid ning selle läbi võivad toimuda muutused ka ühiskonnas tervikuna.
Meie rühm loob koostöiselt projektõppega alustavatele õpetajatele toetava visuaalse õpiteekonna, millele tugineda rühmas/klassis õppetegevuste kujundamisel ja läbiviimisel. Õpiteekonna loomine on oluline selleks, et projektõppe rakendamine saaks soovitud eesmärkide täitumist toetada, on oluline teadvustada projektõppe tunnuseid ja eripära ning nendest ka lähtuda. Luues antud õpiteekonda arendame oma oskusi ning soovime võimalusel praktiseerida valminud visuaalset mudelit oma töös ja jagada seda ka kolleegidele.
1 note
·
View note