Tumgik
Text
Spotkanie z rodzicami
Podczas spotkania z rodzicami były poruszane następujące tematy:
1. Zbiórki w tym roku: - Ministranci młodsi: soboty godz. 10:00 - Kandydaci: soboty godz. 11:00 - do Wszystkich Świętych - Ministranci starsi: Środy godz. 20:00 (oficjalna część zbiórki nigdy nie przekracza 45 min.) - Ministranci z wiosek - po wcześniejszym ustaleniu terminu.
2. Służenia w tygodniu: - 2 x wybrane terminy - gdyby miały zajść jakieś zmiany - proszę o kontakt.
3. Zarząd Służby Liturgicznej w naszej parafii Prezes: Łukasz Andrys v-ce Prezes: Damian Mazur v-ce Prezes ds. min. młodszych: Marcin Feliksiak v-ce Prezes ds. min. młodszych: Antoni Masiewicz
4. Wymiana komż i alb Czekamy na paczkę z albami dla ministrantów z 3. klas gimnazjum. Po tym jak dostaną oni alby, ministranci młodsi dostaną ich komże. Dla kogo nie wystarczy komż po “zamianach” zamówimy nowe komże.
5.Wyjazd ministrantów do Poznania odbędzie się 21.10.2017r. W planie: Modlitwa na cmentarzu za śp. ks. Krzysztofa i nawiedzenie jego grobu, później Mc Donald’s i kino.
6. Zwolnienia ze szkoły na dni poprzedzające odpust ministranci otrzymają od księdza w niedzielę. Chodzi o obstawienie mszy w ciągu dnia w środę, czwartek i piątek. Kto ma coś do zaliczenia w szkole - nie zwalnia się z lekcji.
7. Odpust Parafialny 07.10.2017r. Proszę o obecność wszystkich ministrantów - w późniejszym terminie będzie więcej informacji
8. 18.11.2017r. turniej dla ministrantów starszych.
9. Grand Prix ministrantów naszej archidiecezji w piłce nożnej. 4 turnieje w Komornikach pod Poznaniem - pierwszy z nich odbywa się 18.11.2017r. Zapisy w zakrystii (na wszystkie 4 turnieje)
10. Zabawa dla rodziców ministrantów - wstępny termin - 27.01.2017r. - już teraz zapraszamy - szczegóły w najbliższym czasie.
11. Hala dla wszystkich ministrantów: Czwartki godz. 17:30-19:00 - Hala Zbąszynianka
12. Orlik dla ministrantów starszych: Wtorki godz. 19:00-20:30 - orlik przy Policji.
13. Zapraszamy wszystkich do współpracy - wszelkie sugestie mile widziane. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania - można je kierować do ks. Radosława, lub któregoś z prezesów.
Króluj nam Chryste!!!
ks. Radosław z zarządem Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii
0 notes
Photo
Tumblr media
0 notes
Text
Boże Ciało
Godz. 10:00
09:40 zbiórka wszystkich
Odpowiedzialny za procesję: Łukasz Andrys, Marcin Feliksiak (welon)
Krzyż: Antoni Masiewicz
Kandelabry: Oskar Ochocki, Karol Krzywiecki
Sztandar: Mateusz Janik, Dominik Matuszewski, Gracjan Kaźmierski
Asysta: Damian Mazur, Kacper Andrzejak
Trybularz: 1. Ksawery Król 2. Krzysztof Kuberski
Nawikulariusz: 1. Sebastian Piter 2. Oskar Garbaciak
Porządkowy: Mateusz Kaźmierczak
Mikrofon: Marcin Powchowicz
Księga: Mateusz Michalczak
Nagłośnienie: Mateusz Małycha, Marcel Kromski
Lektor: Wojciech Borkowski
Lektor II: Robert Szuwarski
Dzwonki (procesja): Sebastian Szott, Dominik Woźniak
Ministranci ołtarza: Mikołaj Maciejewski (+ ampułki), Mikołaj Marek Nowak (+ Ampułki), Mikołaj Nowak (+ woda po komunii)
Gong: Dominik Matuszewski
Dzwonki (podczas mszy): Mikołaj Stachecki, Bartosz Orłowski
Pateny:
1.      Patryk Knopczyński
2.      Miłosz Sobczak
3.      Wiktor Maćkowski
4.      Wiktor Śliwa
5.      Marcin Borkowski
0 notes
Text
Wyjazd do Krakowa
Termin naszego wyjazdu: 24.07- 27.04.2017
Wyjazd ze Zbąszynia w nocy z niedzieli na poniedziałek, a powrót późnym wieczorem w czwartek.
Na miejscu zaczynamy od zwiedzania - plan szczegółowy w najbliższym czasie.
Koszt wyjazdu: 370 zł od osoby. Kraków sam w sobie tani nie jest. W tej sumie jest m.in. Nocleg, wyżywienie Zwiedzanie podziemi rynku, katedry, kościoła Mariackiego, zbrojowni i skarbca królewskiego na Wawelu, synagogi, muzeum Jana Pawła II w Wadowicach i basen. Udało się także opłacenie autokaru z kasy ministranckiej.
Cena raczej ostateczna. Może ulec minimalne zmianie (ale nie sądzę). Możliwe, że uda się jeszcze zarezerwować np. zwiedzanie podziemi rynku za darmo, ale można to zrobić dopiero na dwa tygodnie przed zwiedzaniem (ciężko jest się zapisać na tę rezerwację, ale będę próbował).
Jeżeli byłyby jakiekolwiek problemy finansowe i to miałoby być powodem nie uczestniczenia w wyjeździe, to proszę o kontakt ze mną.
Pozdrawiam serdecznie
ks. Radek :)
0 notes
Text
Czuwanie przy Ciemnicy i Grobie Pańskim
Piątek
13.00-14.00 Marcin Feliksiak, Mikołaj Nowak
14.00-15.00 Bartosz Orłowski
15.00-16.00 Dawid Rosiński, Miłosz Orłowski
16.00-17.00 Robert Szuwarski
17.00-18.00
18.00-19.00 Łukasz Andrys
19.00-20.00 Ksawery Król
Liturgia Męki Pańskiej
22.00-23.00
23.00-24.00 Piotr Sobiech, Tomasz Borkowski
Sobota
07.00-08.00 Robert Szuwarski
08.00-09.00
09,00-10.00 Adrian Lewandowski, Karol Lichy
10.00-11.00
11.00-12.00 Dawid Kowalski, Nikodem Wiśniewski
12.00-13.00 Mikołaj Maciejewski, Damian Mazur
13.00-14.00 Mikołaj Maciejewski, Damian Mazur
14.00-15.00 Aleksander Rząd, Juliusz Rząd
15.00-16.00 Miłosz Orłowski, Dawid Rosiński
16.00-17.00 Bartosz Orłowski, Dominik Woźniak
17.00-18.00 Wiktor Hofbauer, Dominik Woźniak
18.00-19.00 Szymon Mańkowski, Dominik Matuszewski
19.00-20.00 Mateusz Janik, Sebastian Kromski
20.00-21.00
Podczas czuwania, jesteśmy przed Najświętszym Sakramentem ubrani w komże
0 notes
Text
Męka - tekst na niedzielę - do przećwiczenia :)
Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Mateusza
+ – słowa Chrystusa
E. – słowa Ewangelisty
I. – słowa innych osób pojedynczych
T. – słowa kilku osób lub tłumu
Jezus przed Piłatem
E. Jezusa postawiono przed namiestnikiem. Namiestnik zadał Mu pytanie: I. Czy Ty jesteś Królem żydowskim? E. Jezus odpowiedział: + Tak, Ja nim jestem. E. A gdy Go oskarżali arcykapłani i starsi, nic nie odpowiadał. Wtedy zapytał Go Piłat: I. Nie słyszysz, jak wiele zeznają przeciw Tobie? E. On jednak nie odpowiedział mu na żadne pytanie, tak że namiestnik bardzo się dziwił.
Jezus odrzucony przez swój naród
E. A na każde święto namiestnik miał zwyczaj uwalniać jednego więźnia, którego chcieli. Trzymano zaś wtedy znacznego więźnia, imieniem Barabasz. Gdy się więc zgromadzili, spytał ich Piłat: I. Którego chcecie, żebym wam uwolnił, Barabasza czy Jezusa, zwanego Mesjaszem? E. Wiedział bowiem, że przez zawiść Go wydali. A gdy on odbywał przewód sądowy, żona jego przysłała mu ostrzeżenie: I. Nie miej nic do czynienia z tym Sprawiedliwym, bo dzisiaj we śnie wiele nacierpiałam się z Jego powodu. E. Tymczasem arcykapłani i starsi namówili tłumy, żeby żądały Barabasza, a domagały się śmierci Jezusa. Pytał ich namiestnik: I. Którego z tych dwu chcecie, żebym wam uwolnił? E. Odpowiedzieli: T. Barabasza. E. Rzekł do nich Piłat: I. Cóż więc mam uczynić z Jezusem, którego nazywają Mesjaszem? E. Zawołali wszyscy: T. Na krzyż z Nim! E. Namiestnik powiedział: I. Cóż właściwie złego uczynił? E. Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: T. Na krzyż z Nim! E. Piłat, widząc, że nic nie osiąga, a wzburzenie raczej narasta, wziął wodę i umył ręce wobec tłumu, mówiąc: I. Nie jestem winny krwi tego Sprawiedliwego. To wasza rzecz. E. A cały lud zawołał: T. Krew Jego na nas i na dzieci nasze. E. Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie.
Król wyszydzony
E. Wtedy żołnierze namiestnika zabrali Jezusa z sobą do pretorium i zgromadzili koło Niego całą kohortę. Rozebrali Go z szat i narzucili na Niego płaszcz szkarłatny. Uplótłszy wieniec z ciernia, włożyli Mu na głowę, a do prawej ręki dali Mu trzcinę. Potem przyklękali przed Nim i szydzili z Niego, mówiąc: T. Witaj, Królu żydowski! E. Przy tym pluli na Niego, brali trzcinę i bili Go po głowie. A gdy Go wyszydzili, zdjęli z Niego płaszcz, włożyli na Niego własne Jego szaty i odprowadzili Go na ukrzyżowanie.
  Droga krzyżowa
E. Wychodząc, spotkali pewnego człowieka z Cyreny, imieniem Szymon. Tego przymusili, żeby niósł krzyż Jego. Gdy przyszli na miejsce zwane Golgotą, to znaczy Miejscem Czaszki, dali Mu pić wino zaprawione goryczą. Skosztował, ale nie chciał pić. Gdy Go ukrzyżowali, rozdzielili między siebie Jego szaty, rzucając o nie losy. I siedząc tam, pilnowali Go. A nad głową Jego umieścili napis z podaniem Jego winy: To jest Jezus, Król żydowski. Wtedy też ukrzyżowano z Nim dwóch złoczyńców, jednego po prawej, drugiego po lewej stronie.
Wyszydzenie na krzyżu
E. Ci zaś, którzy przechodzili obok, przeklinali Go i potrząsali głowami, mówiąc: T. Ty, który burzysz przybytek i w trzy dni go odbudowujesz, wybaw sam siebie; jeśli jesteś Synem Bożym, zejdź z krzyża! E. Podobnie arcykapłani wraz z uczonymi w Piśmie i starszymi, szydząc, powtarzali: T. Innych wybawiał, siebie nie może wybawić. Jest królem Izraela: niechże teraz zejdzie z krzyża, a uwierzymy w Niego. Zaufał Bogu: niechże Go teraz wybawi, jeśli Go miłuje. Przecież powiedział: Jestem Synem Bożym. E. Tak samo lżyli Go i złoczyńcy, którzy byli z Nim ukrzyżowani.
Śmierć Jezusa
E. Od godziny szóstej mrok ogarnął całą ziemię, aż do godziny dziewiątej. Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: + Elí, Elí, lemá sabachtháni? E. To znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił? Słysząc to, niektórzy ze stojących tam mówili: T. On Eliasza woła. E. Zaraz też jeden z nich pobiegł i wziąwszy gąbkę, nasączył ją octem, umocował na trzcinie i dawał Mu pić. Lecz inni mówili: T. Zostaw! Popatrzmy, czy nadejdzie Eliasz, aby Go wybawić. E. A Jezus raz jeszcze zawołał donośnym głosem i oddał ducha.
Wszyscy klękają i przez chwilę zachowują milczenie.
Po zgonie Jezusa
E. A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. Groby się otworzyły i wiele ciał świętych, którzy umarli, powstało. I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli do Miasta Świętego i ukazali się wielu. Setnik zaś i jego ludzie, którzy trzymali straż przy Jezusie, widząc trzęsienie ziemi i to, co się działo, zlękli się bardzo i mówili: T. Prawdziwie, Ten był Synem Bożym.
K. Oto słowo Pańskie.
0 notes
Text
ul. Piotrowskiego Plan kolędy
Teraz wstawiam tylko poniedziałek, żeby rodzice wiedzieli gdzie są ich synowie. Wieczorem postaram się wstawić cały tydzień.
09.01.2017 (PONIEDZIAŁEK)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
ZBIÓRKA: 13:40
1. Ks. Proboszcz: Bartosz Orłowski, Szymon Niziałek  (ul. Mostowa bloki 12, 13)
2. Ks. Radosław:  Damian Mazur (opiekun), Mikołaj Stachecki, Miłosz Orłowski (ul. Piotrowskiego)
3. Ks. Stanisław: Mikołaj Maciejewski, Kacper Piter  (ul. Folwarczna, Sadowa, Ogrodowa i ul. Leśna)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
ZBIÓRKA: 14:40
4. Ks. Roman: Sebastian Piter (opiekun), Oskar Łata, Bartosz Krygier (ul Zbąskich, ul. Stefana Batorego, ul. Krótka)
1 note · View note
Photo
Tumblr media
Cmentarz i Ostrów Tumski za nami. Juz najedzeni w "restauracji M". Idziemy do kina - pozdrawiamy 
0 notes