Text
Nagyon régen reblogoltam public, inkább csak követem néhany óránként az eseményeket illetve private megőrzőbe rakom a dolgokat.. Katasztrófa lesz számomra a post tumblr univerzum.
Én is felkapaszkodnék arra az uszadékfaként sodródó migráló hajóra.
Index - Tech-Tudomány - A megszűnés szélére került az ikonikus blog, a Tumblr
hogy tessék? 😢
215 notes
·
View notes
Link
3 notes
·
View notes
Link
Olyan országban élünk, ahol minden tüntetésen megfigyelőkocsik és rendőrök százai félemlítik meg az embereket. Olyan országban élünk, ahol egy tüntetés arra készteti a 2/3-os kormányzó pártot, hogy kamerákat helyezzen el minden utcasarkon. Amikor a Szabad sajtó úton tüntetés volt, az UTV kamerái nem adtak élő képet, hogy a tömeg ne látszódjon.
Ez Magyarország. Marha gyorsan tedd félre a cinizmusodat és a görény késztetéseidet, Ezeket a helyzeteket a kényszer szüli, nem jókedvében csinálja senki, elhiheted. Inkább azon törd az okos kis buksidat, hogy miért züllött ilyen mélyre a hazai politika, miért szakadt ketté az ország, miért hullanak szét családok, tartósnak hitt barátságok az eltérő politikai nézet miatt.
Na és miért hívnak rendőrt a temetőbe igyekvő rokonra, fodrásztól hazafelé tartóra vagy kirándulóra? Mert migránsnak nézik őket. Ez az eszetlen rettegésben tartás elképesztő!
Mindenki látta a Tanú-t, olvasta az 1984-et, vagy ismeri a Goebbels-i propaganda lényegét. Vagy mégsem? Úgy tűnik, hogy nem. Eszerint a nép ellenségképpel és uszítással félelemben tartható és irányítható (ez a Harcom-ból vett tartalmilag egyező idézet, amit a hűvösön írt a Hitler, mindenki ismeri gondolom). Nálunk van propaganda miniszter is, ahogy kell. Nahát, micsoda hasonlóság! Túl sok a hasonlóság, egyetértesz?
Te, @csakkivancsivagyok, te furcsa nép!
Útvonalmódosítást! Új gyülekezőhely és a végpontot oldalról kell közelíteni ( gondolom a Kossuth tér cél helyett nincs jobb).
13 notes
·
View notes
Link
Útvonalmódosítást! Új gyülekezőhely és a végpontot oldalról kell közelíteni ( gondolom a Kossuth tér cél helyett nincs jobb).
13 notes
·
View notes
Link
Amúgy a világ egyik legérdekesebb dolga az, ami most a facebook körül zajlik. Konkrétan kereken 0 olyan információ pattant ki a botrány eleje óta (vagy akár mióta a különböző választásokra gyakorolt hatásáról kezdett beszélni a közvélemény), amit ne lehetett volna tudni mindig is. Nem csak a facebook kommunikált ezekről mindig is publikusan (hisz minden marketinges és fejlesztő ezek alapján dolgozott), de ezek a marketingesek, az informatikusok, és az adatvédelemmel foglalkozó szakértők és aktivisták is. Csak éppen senkit nem érdekelt, mert - és ez a legérdekesebb rész az egészben - mint minden esetben, a mainstream közvélemény annyira ragaszkodik ahhoz a pszichológiai kényelemhez, hogy “ugyanmár, ennyire kényelmetlen dolog biztos nem történhet meg, ha meg mégis, akkor nekem most változatni kéne valamit az életemen, amit nem szeretnék”, hogy mindenkit, aki ezt megzavarná teljesen figyelmen kívül hagy. Pont mint anno a klímaváltozással kapcsolatban, de akár hozhatjuk a 44-es karácsonyt is példának, amikor mindenki úgy indult ünnepelni, mintha a szovjetek nem éppen elfoglalnák Budapestet. És ezt most nem az informálatlanság ekézéséért mondom, hanem tényleg érdekes látni, hogy milyen fejlemény kell ahhoz, hogy mindenki észbe kapjon, és realizálja, hogy ezt a problémát tényleg nagyon meg kéne oldani.
És egyébként ez az adatvédelmi oldal a problémahalmaznak csak az egyik oldala. Kíváncsi vagyok, eljutunk-e valamikor oda, hogy a Facebookkal (és Google-lel) mint globális jelentőségi médiavállalattal is kezdjünk valamit. Mert jelenleg ezeknek sokszor nagyobb hatásuk van az emberek informáltságára, mint bármilyen más felületnek. És ugyan ők arra hivatkoznak, hogy ők csak egy platform, és az emberek végzik a kommunikációt, ez de facto nem igaz.
Egyrészt az algoritmust ami alapján feedembe kerülnek hírek ők menedzselik, teljesen átláthatatlan, és bárki által kontrollálatlan módon, azaz minden lehetőségük meg lenne bármilyen véleménymanipulációra. És ugyan jelenleg a legjobb tudomásunk szerint ilyet szándékosan nem tesznek, de a szándéktalanul létrehozott véleménybuborékok már eleve problémásak, a választások napján szavazásról tájékoztató infóblokk egyértelműen politikai fellépés (bár én épp egyetértettem a konkrét infóval, attól még ez egy állásfoglalás, és mondjuk egy összellenzéki bojkott esetén látnánk, hol tud káros lenni), meg eleve olyan ez, mintha valaki hirtelen egy atomfegyverrel rohangálna mindenféle szabályozás nélkül, arra hivatkozva, hogy úgysem fogja rossz célra használni, hát na.
A másik pedig a moderáció, amivel igen aktívan, szerkesztőségként formálják a felületen megjelenő információkat, ergo megintcsak nem igaz, hogy értéksemlegesek lennének. És ennek a folyamatnak sem átláthatósága, sem különválasztottsága nincs, azaz ugyanaz hozza a szabályokat arról, hogy mi oké és mi nem (”törvényhozás”), mint aki eldönti, hogy valami megsértette-e ezeket a szabályokat (”igazságszolgáltatás”), és aki ez alapján töröl vagy helyreállít tartalmakat (”végrehajtás”). Miért törölték le Lázár bécsi videóját? Miért állították helyre? Ha Lázár nem lett volna miniszter, akkor is helyreállítják, vagy miniszterekre más szabályok vonatkoznak, mint átlagbélára? Passz, mint ahogy semmilyen más esetben nem tudjuk.
És igen, nyilván részben igaz, hogy a facebook nem az állam, hanem egy magántuklajdonban lévő cég, és tradícionálisan a magántulajdonban lévő cégekre kevésbé szigorú szabályok vonatkoznak. De általában azért van így, mert a magántulajdonban lévé cégek kevésbé vannak monopolhelyzetben mint az állam, azaz mivel mindenki számára választható, hogy élni akar-e egyik-másik szolgáltatásával különösebb életminőség-hátrány nélkül, így kisebb a felelősségük, kevésbé kell szigorúnak lennünk vele, mint az opt outolhatatlan állammal. Itt viszont egy államoknál nagyobb, megkerülhetetlen entitásról van szó. Nem csak könnyebb jelentős életminőség-változás nélkül másik országba költözni mint facebook helyett egy ugyanilyen alternatív szolgáltatást használni (nincs), de elég evidensen a sarki kisbolttal szemben a facebook az egyes államok belpolitikai helyzetét, és ezen felül az államok közötti viszonyokat is jelentősen befolyásolja.
Szóval én személy szerint eléggé örülök, hogy erre a régi vesszőparipámra végre fordítódik némi figyelem, kíváncsi vagyok, mi lesz ebből a következő években.
14 notes
·
View notes
Video
kellene biza
youtube
uristen, mini-lancfuresz. olthatatlan vagyak erzek egy ilyen birtoklasara :S
131 notes
·
View notes
Link
Az élet tud nagyon undorító dolgokat produkálni. Ilyen például, amikor Schlecht Csaba közli veled, hogy mehetsz a véreres rákba, köszi, köszi, köszi! A Magyar Nemzet tulajdonosa, Simicska Lajos, és főszerkesztője (!!!) Schlecht Csaba a kilencvenes évek eleje óta nagyon gazdag emberek. Nem azért gazdag emberek, mert tehetségesek, hanem azért, mert korruptak, és nem azért korruptak, mert jót akartak tenni ezzel az országgal, hanem azért, mert hatalmat akartak maguknak és a Fidesznek. Simicska nélkül nem lenne Fidesz, Simicska nélkül nem lehetett volna ilyen a Fidesz, Simicska legjobb tanítványa pedig maga Orbán Viktor. A Magyar Nemzet összeomlása annak köszönhető, hogy 2010 és 2015 között az állami hirdetéseken keresztül kirámolt közpénz elfogyott. Orbán Viktor elvette és nagyon hiányzott. A Magyar Nemzet 2010 és 2016 között Simicska Lajosnak 2,7 milliárd forintnyi nyereséget termelt, amit a te és az én adófizetői pénzünkből pakoltunk neki össze, mert akkor is veszteséges lett volna. Egyéb médiavállalkozásai 2010 és 2015 között hozzávetőlegesen kb. 30 milliárd forint nyereséget hoztak neki és barátainak (Fonyó Károlynak, Nyerges Zsoltnak, Liszkay Gábornak) hat év alatt. Ezt szintén majdnem egészében mi fizettük nekik. A Magyar Nemzet 2016-ban egymilliárd forintos veszteséggel zárt, a tavalyi évben alighanem szintén súlyosan veszteséges volt, ahogy azt jó előre meg lehetett jósolni. Köszönjük meg neki, hogy a tőlünk elvett pénzből két évig volt még hajlandó fenntartani a Magyar Nemzetet, amelyre ő bár továbbra is politikai fegyverként tekintett, de azért volt némi szerkesztőségi autonómiája is? Vagy szimplán állapítsuk meg, hogy az Orbán elleni szabadságharc vezére, Simicska Fethullah ennyire árazta be a magyar demokrácia védelmi pénzét, ennyit volt hajlandó visszatenni a közös kasszába? És mégis milyen ember lehet az, aki Schlecht Csabával közölteti a munkatársakkal, hogy holnaptól lépőfalva van az általa megteremtett Orbán miatt, ők pedig másnap elmennek szánkózni?
63 notes
·
View notes
Photo
70K notes
·
View notes
Link
3 notes
·
View notes