haborueshaboru
Háború van
38 posts
Don't wanna be here? Send us removal request.
haborueshaboru · 5 years ago
Text
A biztonság (amennyi lehet) közösségekben van. Zsákutcás gondolatmenet megpróbálni egyedül kirobinsoncrusoeolni az ilyen helyzeteket. Romantikus elfantáziálni a jól feltöltött bunkerről meg a túlélőterepjáróról. De legalább két baj van. Egyszer feltétetelezi hogy van egy csomó elverhető fölös pénzed. Kettő: nem is használ. Egyedül nem lehet kibekkelni tömeges léptékű bajokat. Egy argentin csávónak volt egy érdekes könyve arról, hogy milyen volt Argentíniában kihúzni egy elég durva válságidőszakot. Ott az történt, hogy akik megpróbáltak vidékre húzódni ilyen megerősített házakba, azokat tök könnyen kirabolták a semmi közepén. Viszont a városokban maradni praktikus volt, mert még mindig ott volt a legkönnyebb munkát találni. A nagyon durva helyzeteket az emberek mindig együtt élték túl. Sőt, paradox módon ilyenkor a közösségi szellem és a kölcsönös segítségnyújtás a szokásosnál sokkal jobban meg tud erősödni az emberekben (ilyen volt pl. Szarajevó ostroma).  Emberi kapcsolatokat kell építeni. Ez jó hír: ezt már most ebben a pillanatban el lehet kezdeni. És tényleg működik. https://www.facebook.com/notes/h%C3%A1bor%C3%BA-van/szeg%C3%A9nys%C3%A9g-vagyon-%C3%A9s-a-j%C3%B6v%C5%91/167795980568979/
szerintem ezt a globális klímakatasztrofát jobban meg fogjuk szívni mint gondolnánk így elsőre, és természetesen a kisembereket ez is jobban fogja érinteni, de ez elől a jómódúak sem tudnak menekülni.
egyrészt a klímakatasztrofát nem fogja érdekelni az államhatár (és elméletileg globális lesz), szóval nem nagyon lesz hová előle külföldre menekülni, viszont ha az otthonodat eléri, akkor ott fogsz megdögleni. ha eleve nincs pénzed, akkor nincs is miről beszélni.
ha csak a bankban van pénzed (mint többeknek) betétben, állampapírban, satöbbi, azzal sem fogsz sokra menni, mert a menekülés előtt mad napokig sorba fogsz állni a bank előtt? mert ilyenkor mindenhez (élelmiszer, üzemanyag - már ha lesz) úgy is csak kp-ért fogsz hozzájutni. tehát a legjobb amit tehetsz, h tartasz otthon kp-t. de mennyit? az egy más kérdés. na de tarts annyit, hogy legyen elég a menekülésre, meg legyen teletankolva a kombi volvod, hogy bármikor indulhass. ét kit fogsz otthon hagyni? csak magadra fogsz gondolni? nem fog kifogyni az üzemanyag? külföldön már semmit nem fog érni a magyar valutád és egy idő után az eurod sem.  marad a gyaloglás, ami viszont szintén azt jelenti, hogy újra a start mezőről kell indulnod bárhová is mész, és ott sem lesz könnyebb.
tehát a fentiek alapján én már az első körben kiesek, mert nincs kp-m, max a teletankolt kombi volvot tudom tartani, és egyelőre csak a feleségemet kell magammal együtt mentenem. de ennek így semmi értelme. és emiatt minden nap rettegésben élni, na annak sincs semmi értelme. ha beüt a bazmeg akkor itt úgy is új alapokra helyeződik minden, ahogy az egy másik hosszú threadben már ki lett fejtve, azért én is inkább a család hirtelen összefogásában bízom mint túlélési lehetőség. de akkor is meg fogunk dögleni.
úgyhogy egyelőre szerintem nagyon mást nem tudok csinálni mint zabszemmel a seggemben élni, vagy leszarom az egészet és veszek egy kombi volvot (ami ugye nem is nagyon környezetbarát), emellett igyekszem felelősen választani politikusokat (sajnos ez egyelőre nem erőssége a magyar társadalomnak), felelős életmódot folytatni ami nálam kb. annyit tesz, hogy igyekszem nem termelni hulladékot (ill. a legkevesebbet amennyit csak lehet), nincs klíma a lakásomban (inkább kereszthuzatot csinálok), városban kerékpárral közlekedem, és nem élni rettegésben (mert nincs értelme), ugyanakkor nyitott szemmel járni és élni, tudatosan cselekedni.
mert én úgy is lófasz vagyok azokhoz képet akik repkednek a fejem felett vagy iparilag állítanak elő hulladékot.
na nekem így kb. most ennyi jutott az eszembe @praesensperfectum posztjáról és indiáról…
22 notes · View notes
haborueshaboru · 5 years ago
Text
A buddhizmus különböző ágazatainak nagyon különböző hozzáállása van ehhez, annyira hogy szinte nem is érződnek egy vallásnak (mert nem is azok végül is). A sutrayana (a szútra szeintírásokra alapozó iskolák) felelnek meg inkább a sztereotip képnek. A világ egy mocskos, felzaklató, lehúzó hely, ahonnan jobb minél jobban kivonni magunkat. Minél jobban le kell mondani a vágyainkról és ragaszkodásainkról, elvágni a kötelékeinket a hétköznapi világtól. Ez a lemondás és visszavonulás útja, ami főleg monasztikus környezetben valósítható meg. A tantrikus buddhizmus ezzel szemben a világot és az embereket nem tekinti problémának, és arra törekszik hogy bármilyen helyzetet és érzelmet áttranszformáljon. Ezért nem is riadnak vissza az élet olyan aspektusaitól ami a sutrayanában problematikus lenne, szex, erőszak, vagy fekete mágia pl. A buddhista tantra bizonyos vállfajaiba teljesen belefért az, hogy nekromanciával próbálják kicsinálni a politikai ellenfeleiket (most attól függetlenül hogy ez lehetséges, a különböző moralitás felfogásokat jól jellemzi). https://buddhism-for-vampires.com/buddhists-who-kill
A buddhizmus tanításai az emberi kapcsolatokról:
1. Ne érezd magad rosszul azért, mert vannak, akiknek csak akkor jutsz eszébe, mikor szükségük van rád. Érezd magad kiváltságosnak, hogy te vagy elméjükben a gyertya, amely akkor gyullad fel, mikor sötétben van elméjük.
2. Mindig lesz olyan ember az életedben, aki nem bánik veled jól. Köszönd meg neki, mert erősebbé tesz.
3. Ha valaki rosszul bánik veled, emlékezz:
Vele van valami baj, nem Veled. Egészséges emberek nem pusztítják el egymást.
4. Amikor fáj, figyelj. Az élet próbál neked valamit tanítani.
5. Három megoldás van minden problémára: elfogadni, változtatni, vagy elengedni. Ha nem tudod elfogadni, változtass. Ha nem tudsz rajta változtatni, akkor engedd el.
6. Engedd, hogy az emberek megítéljenek. Engedd, hogy félreértsenek. Engedd, hogy pletykáljanak rólad. Az, amit rólad gondolnak, nem a te problémád. Véleményük nem fogja a számláidat kifizetni. Tehát maradj kedves, szeress kitartóan és légy szabad egyéniség, bármit is mondanak vagy tesznek, soha ne kételkedj értékességedben és az igazság szépségében. Ragyogj tovább és hagyd a gyűlölködőket gyűlölködni.
7. Mindegy mennyire tanultnak, tehetségesnek, menőnek, vagy gazdagnak hiszed magad, az, ahogyan másokkal bánsz, végeredményben mindent elmond rólad. A becsületesség minden.
8. Minél kevésbé érdekel, hogy mit gondolnak rólad az emberek, annál boldogabb leszel.
9. A csend a legjobb válasz annak, aki nem értékeli a szavaidat.
10. Ha azt hiszed, minden valaki másnak a hibája, akkor sokat fogsz szenvedni. Majd amikor megérted, hogy minden belőled indul ki, akkor fogsz békére és örömre lelni.
11. Ahol nincs tisztelet, ott szeretet sincs.
12. A kapcsolatok sohasem halnak természetes halált. Megöli őket az ego, az elutasítás és a hozzáállás.
204 notes · View notes
haborueshaboru · 5 years ago
Photo
Tumblr media
0 notes
haborueshaboru · 6 years ago
Photo
En aggodnek hogy ezen a ponton az lenne a kovetkeztetes hogy purgalni kell a korhazat, nem pedig hogy a bevandorlaspropaganda faszsag
Tumblr media
122 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Text
In the Illuminatus Trilogy, the Conspiracy hypnotized schoolchildren to feel fear and revulsion whenever they saw the word “fnord” (and to be unable to recognize or remember that they saw it).
Then they filled any news they didn’t want the sheeple reading with the word “fnord” again and again. Inequality Is Rising Fnord. New Probe Discovers Government Corruption Fnord. The goal was that everyone would try to avoid thinking about these issues too much, and skip to the only newspaper pages without fnords - the advertisents and the comics.
“Fnord” spelled backwards is “Dronf”. It stands to order that seeing the word “Dronf” has the opposite effect - that it would draw people to focus on any news article it appeared in, become obsessed without without knowing why. Maybe words that were similar to it would have the same effect. And this is sounding kind of familiar:
Tumblr media
I speculate that the similarity of “Drumf” to “Dronf” makes it an anti-fnord, compelling Americans to pay attention to it without knowing why. I further speculate that this beats any competing theories in explaining the trends of the past four years.
34 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Text
“If one accepts the adaptation to the Existing as normal, then one will be able to understand dissatisfaction with the Existing as a sign of mental disturbance. If one takes the highest development of all possibilities inherent in people as the norm, and if one knows intuitively and from experience that the existing social order makes the highest possible development of the individual and of humanity impossible, then one will recognize satisfaction with the Existing as subservience.”
Otto Gross, Elterngewalt [parental violence],1908
to get an idea of how early Gross was challenging the political assumptions of psychoanalysis, 1908 was also the year of the very first International Psychoanalytical Congress was in Salzburg. At this point Freud had published just one book.
105 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Photo
a két kockának fordítva kellene lennie
Tumblr media
212 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Text
Az vszeg direkt van, fejjel lefele tartani a zaszlot is egy leuralasi gesztus
Gyáva náciknak nincs hazája
59 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Link
Ezen a ponton már az önfegyelem és önreflexió jelének veszem hogy nem helyezte kilátásba hogy mennyire meg fog/nak verni.
de cuki vagy
4 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Link
"És vannak ágensek az elménkben. Ezek alapvetően célokkal ellátott önszabályozó programok, amik átírhatják a többi modellt. Tehát a komputacionista-fizikalista paradigma szerint van a fizikai univerzumban lévő fizikai agyunk által megálmodott mentális világ, és ebben a mentális világban létezik egy szelf, ami úgy gondolja hogy létezik, és úgy gondolja hogy van tudatossága, és úgy gondolja hogy emlékezik, és így tovább. Bizonyos értelemben ez a szelf is egy ágens [...]. Minden elképzelés egy kódrészlet ami az agyunkon fut. Minden szó amit hallunk, olyan mint egy kis vírus, ami az agyunkon akar futtatni valami kódot. És bizonyos ideákat nem lehet egy sandboxban [homokozó] elkülöníteni. Ha úgy hisszük, hogy létezik egy olyan dolog ami újraírhatja a valóságot, ha ezt tényleg elhisszük, akkor az agyunkban példányosítunk valamit, ami felül tudja írni a valóságot, és ez azt jelenti hogy mágia fog történni. A gondolat, hogy valami felülírhatja a valóságot, ezt hívjuk hitnek. Tehát ha valaki azt mondja "hiszek Isten létezésében", akkor az azt jelenti, hogy Isten létezik az agyukban. Létezik egy folyamat, ami felülírhatja a valóságot, mert Isten így van definiálva. Isten omnipotens, mindenható, Isten mindent felülírhat, Istennek teljes írási hozzáférése van. És a valóság amihez hozzáférésünk van, az nem a fizikai valóság, vagy nem is valami fura kvantumgráf amit nem is lehet érzékelni. Hanem ezek a modellek azok amit tapasztalunk. Tehát ez a felhasználó számára elérhetetlen, UI nélküli folyamat, amit az informatikában daemon folyamatnak is szoktunk hívni, újraírhatja a valóságunkat. És ez egyben mindentudó, ismer mindent amit tudni lehet, és ismeri az összes gondolatunkat és elképzelésünket. Tehát ez az agyunkban futó exo-én nagyon hatásos módja a belső valóságunk irányításának."
0 notes
haborueshaboru · 6 years ago
Text
"It has not been tried and found wanting. It has been found difficult; and left untried."
falvak geci
Erről már ment egyszer egy szred, de úgy tűnik nem megy át a dolog, szóval akkor elmondom még egyszer. 
1, a magyar falvak sokkal nagyobbak,mint a nyugati falvak. Tízszeres, százszoros méretűek. A régi szredben hoztam erre példákat, de akkor most is írok párat:
Az Ibrány-Nagyhalász egybeépült faluban, (ami a rendszervltás után két várossá lett nyilvánítva) összesen több, mint 11 000 ember lakik.
Tumblr media
A Jéka-Tornyospálca-Mezőladány-Újkenéz összefüggő falu 11 km hosszú és kb 5000-ren laknak benne
Tumblr media
Ehhez képes például egy bajor faluban 30-100 ember lakik
Tumblr media
2, A magyar falvak azért ennyire nagyok, mert a háború után a kialakuló sztálinizmsuban az volt a szociálpolitika intézkedés a lakáshiány kezelésére, hogy megpróbálták megakadályozni az  emberek városba áramlását, és mindenkinek elkezdtek telket osztani abban a faluban, ahonnan származott. (ezen kívül rendeletekkel korlátozták a költözést) Ennek az lett a következmény, hogy tájegységenként az emberek homogén módon vannak szétterülve a térben, nincsenek központi települések (itt tegyük hozzá, hogy sok olyan települést, mint például Kisvárda, Nagyatád stb csak egy 1971-es területfejlesztési koncepció keretében lesz felfejlesztve várossá, előtte óriásfalvak voltak). Az, hogy a térben 2-3 ezres települések vannak egymás mellett (ráadásul sokszor összeépülve) egy hihetetlenül kedvezőtlen települési forma. Ha ezek a falvak csak max 2-300 fősek lennének, és a maradék népesség egy 20-30 ezres kisvárosban élne, akkor lenne az adott területnek egy olyan központja, amihez gravitálni tudnak a települések, ahol a terület lakói találkoznak, ahol emiatt kialakul a helyi nyilvánosság és ennek folyományaképpen például a  munkaerőpiac is.. Egy 30 ezres kisváros környékén lévő 300 fős falu sokkal jobb helyzetben van, mint egy olyan 3000 fős falu, amit 10 másik 3000 fős falu vesz körül, mivel a települések bilaterális kapcsolatokat alakítanak ki egymással, és egy homogén térben ahol nincs információcserélő központ, valamint van reális rivalizálás a dominanciáért nem tud kialakulni egy központi hely. Az európai kultúrkörben a városok soha nem “kialakultak”, hanem mindig adminisztratív módon hozták őket létre. A rómaiak például coloniákat hoztak létre, olyan jelzős  szerkezetes nevekkel, amikben szerepelt például a forum, vicus, locus, stb szó, amik arra utalnak, hogy ezeket mind regionális információcserélési központoknak szánták. A középkortól a 19. századig meg kb ugyanez a vásártartási jog, aztán a nyomdaalapítási jog, az egyetem/szakiskola alapítás stb. Nyugat-Európa azon országaiban, ahol ez normálisan működik a településeket a mai napig tervezett módon hozzák létre. Emiatt nem alakul ki olyan, mint itt, hogy 11 km hosszúságban egybeépül 5 egyutcás falu, és van 6000 fő lakossága, hanem ezeket egy kompakt kisvárosba telepítik össze, amit előzőleg szakemberek megterveznek és megfelelően elhelyeznek a térben. Ez itt például egy szintén 11 000 lakosú holland kisváros
Tumblr media
Ugyanebből a magasságból kifotózva Ibrány és Nagyhalász olyan nagy alapterületen van, hogy még Ibrány, ami elvben ennek a fele, fér csak bele a képbe
Tumblr media
3, Ennek a koncepciótlan házhelyosztogatásnak, és a falvak koncepciótlan szétterülésnek az a következménye volt már az előző rendszerben, hogy a létrejött óriási falvak lakosságának jelentős része az iparfejlesztés következtében már ipari dolgozó volt, aki viszont nem tudott ennek megfelelően a városa költözni, hanem ott ragadt a faluban, és onnan ingázott. Ezt nevezték késleltetett városfejlődésnek, és olyan következményei voltak, mint például a magyar buszgyártás felfejlesztése vagy az  a jelenség, hogy az ipari dolgozókból nem alakult ki munkásság, mert végig a falu kulturális hatása alatt voltak, amiben ráadásul volt egy visszalépés is a háztáji megengedésével. Amikor a rendszerváltás után megszűnik az ipar, akkor megszűnik az ingázás, és egy csomó ember elveszíti a mindennapi kapcsolatát a potenciális modernizációs központokkal. Ehhez persze kell az is, hogy a közlekedés vidéken az Ikarus buszok beszerzésén túl hihetetlenül rossz legyen, aminek a fő komponense az, hogy a nagyjából jól megcsinált főúthálózaton kívül a vidék utakkal semmit nem kezdtek, amik így még mindig a 19. századi földbirtokhatárokat követik, és így létezik például olyan, hogy két, egymástól 5 km-re lévő település között 12 km-es út van. Ráadásul a csíkban összeépült egyutcás falvak is hihetetlenül lelassítják az átmenő forgalmat, mert lakott területen a busz kb 30 km/h átlagsebességgel tud haladni, és így kell magát átverekednie például a fent említett Jéka-Tornyospálca-Mezőladány-Újkenéz 11 km-es falucsíkon.
4, az a dolog, hogy az emberek ilyen módon ott rekednek a falvakban, miközben ők noha nem munkás identitású népesség, de már nem is mezőgazdasági népesség, okoz egy frusztrációt. Erre még rájön az, hogy a rendszerváltás utáni önkormányzati rendszerben ezek a falvak mind önálló önkormányzatok lesznek, viszont sem forrásokkal sem valódi döntési jogokkal nem rendelkeznek, nincs szakembergárdájuk sem, és ennek a hiányában nem tudják magukat értelmezni a térben, hanem csak a települési intézmények fenntartásáig terjed a helyzetértelmezés, viszont kapnak “polgármestereket”, akik az állam helyett, és annak mulasztásai miatt vannak folyamatos konfliktusban a lakosokkal. Ezek a “polgármesterek” erre úgy reagálnak, hogy  kialakítanak egy folyamatos válságkommunikációt, ami további frusztrációt okoz. Továbbá az ilyen módon önkormányzatokká szétdarabolt tér nem tudja az érdekeit érvényesíteni (ezt még olyan esetekben is láthatjuk, mint Budapest, ahol pedig semmilyen szinten nem lehet azt mondani, hogy a Ferencváros meg a Józsefváros két külön település), és a politika meg nem lát rá a térre, mint téri  kapcsolatok rendszerére, mert nincs olyan intézményi szereplő, aki ezt megfigyelné valamilyen szempontrendszer szerint. (régen azért ilyen volt a megye a TSZ-ek, meg a különböző állami vállalatok, például a Volán, a MÁV stb amiknek a térre vonatkozó információi befutottak a minisztériumokba, és ott elemezték őket, illetve volt önálló fejlesztéspolitikájuk és nem csak üzemeltettek, mint például a mai köz��tkezelők) Ennek az a következménye, hogy a központ-vonzáskörzet viszonyrendszerek dezintegrálódnak, és a központok is elvesztik a potenciális fogyasztók jelentős részét, és az erre épülő szelete a gazdaságuknak tönkremegy. Így hanyatlik szépen egy spirálban az egész ország. És erre jön még rá a neoliberális dogma, aminek az volt a fő üzenete, hogy mindent az egyénnek kell megoldania, és hogy az a fő kérdés az életben, hogy minél több pénzed legyen, és nem például az, hogy egy létező közösségben te megbecsült ember legyél. Ezzel párhuzamosan elakadt a lakásépítés vagy a ‘70-es években várossá fejlesztett települések további fejlesztése. És ez az oka annak, hogy a falvakból az emberek elmenekülnek Budapestre vagy külföldre. Vagyis ez nem egy természetes folyamat, és nem a globalizáció következménye, mint ahogy azt próbálják beállítani. A szomszéd országok népességelvándorlásának is részben ugyanilyen alapjai vannak tekintve, hogy ugyanabba a szovjet blokkba tartoztak, mint mi, hasonló megoldásokkal próbálkoztak, és a rendszerváltás után is ugyanaz a szélsőséges neoliberalizmus alakult ki. A magyar vidék közel sem menthetetlen, hiába próbálja ezt mindenáron ráerőszakolni az álhumanista neoliberális csapat és a faszista neoliberális csapat kánonban az országra. A tallianmiklos azt hiszi, hogy a társadalom működésének üzemanyaga a pofázás, és ezért ha valami a pofázástól nem változik meg, akkor ott nincs mit csinálni.
Egy normálisan működő központ-vonzáskörzet viszonyrenszerben a 40 fős falvak is jól megvannak, mint a központi város speciális neighborhoodjai, és mivel nincsenek bezáródva a rossz közlekedés vagy egyéb okok miatt, ezért a lakók nem gondolják azt, hogy a falu az egyetlen közösség, aminek a részei. Éppen ezért azt sem gondolják, hogy az adott faluban kell kielégíteniük az összes igényüket. Aki pedig nem akar ott lakni, az elköltözik ennek az egységben működő központ-vonzáskörzet régiónak egy más karakterű lakórészébe, ami akár lehet a város is, és senki nem gondolja azt, hogy ettől hanyatlás van, mivel a falu nem önmagában értelmeződik.
És igen, szerintem vannak emberek, akik választanának egy ilyen lakókörnyezetet
Tumblr media
Magyarországon az összes társadalmi probléma, vagyis az oktatás, az egészségügy, a cigányok ügye, az elvándorlás, a népességfogyás, a budapesti tömegközlekedés, a vidék elnéptelenedése stb nem azért van, mert rettenetesen dolgozunk, de hát sajnos nagyobb a feladat, mint mi, és meghaladja a lehetőségeinket, hanem azért, mert EGYÁLTALÁN SEMMIT nem csinál a magyar állam évtizedek óta.
258 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Link
Az viszont a gyártók és kereskedők hibája hogyha szándékosan javíthatatlanra csinálják a dolgaikat. Csak annyi kéne, hogy pl ne minden egy darab egybeforrasztott tömb legyen, hanem méltóztassanak csavarokat tenni a cuccok hátoldalára. Ami meg tekerhető legyen egy csillagcsavarhúzóval vagy imbuszkulccsal, ne pedig valami proprietary bullshit csavarfej legyen. Meg ne kelljen teljesen kipakolnom a laptopom belsejét csak azért hogy kitakarítsam a szellőzőt. Ez még csak nem is a legolcsóbb szarokat érinti. A legjobb a példa a istencsapása Apple, ami nem csak hogy a műszaki megoldásaikkal próbálja minél jobban elszabotálni a szerelők dolgát, hanem konkrétan nekiálltak jogilag fenyegetni egy csávót aki youtubeon elmagyarázta hogyan kell megszerelni a dolgaikat. Ha meg elviszed a hivatalos szervizbe akkor gyakran csak kukára basszák az egészet és adnak neked egy újat.
Kurva jó ez. Gondolom amikor a fogyasztóvédelmi szervezetek elérik, hogy 300k legyen egy mosógép, akkor meg azon megy majd a hiszti, hogy a mocsok gyárak adják olcsóbban a termékeiket, mert megfizethetetlen, fujfuj kapitalizmus, herpderp.
30 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Photo
exponenciális növekedés miatt teljesen kivehetetlen lenne
Tumblr media
The changing global GDP share over the past 2000 years.
353 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Video
Áá geci
Legalább örülök hogy itt is szeretik
youtube
napi nullanote-os
12 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Video
miiiiiii lesz magyarországon?
youtube
napi nullanote-os
12 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Text
Nekem ez a David Foster Wallace idézet segített “If you worship money and things — if they are where you tap real meaning in life — then you will never have enough. Never feel you have enough. It’s the truth. Worship your own body and beauty and sexual allure and you will always feel ugly, and when time and age start showing, you will die a million deaths before they finally plant you. On one level, we all know this stuff already — it’s been codified as myths, proverbs, clichés, bromides, epigrams, parables: the skeleton of every great story. The trick is keeping the truth up-front in daily consciousness. Worship power — you will feel weak and afraid, and you will need ever more power over others to keep the fear at bay. Worship your intellect, being seen as smart — you will end up feeling stupid, a fraud, always on the verge of being found out. And so on.”
Matekszakon ez egy állandóan felbukkanó probléma.Az ember mindig nagyon okos emberekkel van körülvéve,és idültté tud válni az állandó megfelelési kényszer. Ez egy játékelméleti probléma is: ha mindenki hülyének érzi magát, és mindenki hajlandó lenne ezt kimutatni, akkor mindenki látná, hogy mindenkinek megvannak a gyengeségei és a bizonytalanságai, és nem aggódna annyira. De amíg mindenki fenntartja a kompetencia látszatát, addig senki nem akar az első lenni aki kiáll a sorból és elkezdi a “hülye” kérdéseit feltenni. De egyénileg szerintem ennek az idézet hozzáállásának az internalizálása lehet kiút: nem azért aggódom amiatt hogy hülye vagyok, mert az eredendően annyira rossz dolog lenne, hanem mert elkezdtem hamis istenek előtt törleszkedni.
rájöttem hogy mi a baj
bárcsak rá se jöttem volna
azért vagyok frusztrált, mert butának érzem magam
eddigi tanulmányaim során sosem volt még ilyen (nem, nem azért, mert okos vagyok), de jelenleg a doktorin elképesztően, szégyellnivalóan, megalázóan nagyon butának érzem magam
ezen hogy lehet segíteni?
20 notes · View notes
haborueshaboru · 6 years ago
Text
Tumblr media
0 notes