Don't wanna be here? Send us removal request.
Text
Új weboldal készült!
A régebbi tartalom még elérhető itt, de
ide kattintva, látogasson el a megújult oldalunkra!
0 notes
Text
Ovis mise időpontok
február: 13., 27.
március 13., 27.
április 10., 24.
május 8., 22.
június 5.
0 notes
Text
Hirdetések 2021. Február 7-én Évközi 5. vasárnap
A ministránsközösségbe továbbra is hívunk és várunk első osztályos kortól gyermekeket: jelentkezni a sekrestyében lehet.
Február 11-én, csütörtökön lesz a Betegek világnapja. A 9.00 órai szentmisén szolgáltatjuk ki a betegek szentségét. Felvehető időskorban, és súlyos betegség vagy műtét miatt. Előtte 9-én, 10-én, és 11-én lelkigyakorlattal készülünk a szentség felvételére.
Az Assisi Szent Ferenc kollégiumban felzárkóztatást, ismétlést és korrepetálást vállalunk, alsó és felső tagozatos diákok részére egyaránt, akár érettségi felkészítővel is. Mindez a jelenlegi járványügyi előírások betartásával történik, költségtérítés nélkül. Érdeklődni és jelentkezni a plébánia irodájában lehet.
A szent mise végén a Balázsáldásban részesítjük a kedves Testvéreket.
0 notes
Text
Ferences hírlevél
Ide kattintva olvashatók a Szent Erzsébet Plébánia hírlevelei.
0 notes
Text
Béke és Jóság magazin helyett
Ide kattintva vagy az újságjaink menüpontban olvasható Szent László király élete!
0 notes
Text
2019 EMMI pályázat elszámolása
A beszámoló és hozzá kapcsolódó képekl ide kattinva megtalálhatók!
0 notes
Text
2019 évi 500 ezres pályázat elszámolása
SZAKMAI BESZÁMOLÓ A Szent Erzsébet Ferences Plébánia (9700 Szombathely, Szent Erzsébet tér 1.) Horváth Pál plébános megbízásából az azonos cím alatti Szent Erzsébet Ferences Templom Egyházi közösségi programok megvalósulása anyagához
A beszámoló ide kattintva olvasható, letölthető!
Az erzsébet bál fotói ide kattintva megtekinthetők!
Az adventi koszorú készítés képei!
Ferences esték!
0 notes
Photo
Várjuk a katekumenátusra azon testvéreink jelentkezését, akik szeretnének felnőttként keresztelkedni, bérmálkozni, első áldozók lenni Jelentkezési lehetőség a Ferences Plébánián, Szombathely, Szent Erzsébet tér 1.
0 notes
Text
Megjelent a Béke és Jóság ... ide kattintva vagy a menüben olvasható
0 notes
Text
Kedves Testvérek!
- A Szenvedő Krisztus Szobor újraszentelésének és a
Családi nap 2020. június 1. a képei a galériában találhatók.
- Békes és Jóság helyett -Pünkösdi gondolatok, 2020.június 1. - az Újságjaink menüpontból megtekinthető
0 notes
Photo
Kedves Testvérek! Változások történtek a Rendház és a Plébánia életében.
Tokár János atya házfönök és plébános; Hidász Ferenc atya lelkipásztor; Kercza Asztrik atya házfőnök helyettes és káplán; Kálmán Bertalan testvér sekrestyés lett.
Pió atya ellenállhatatlan kilencedével imádkozzunk plébániánkért és plébániánkra érkező új ferences testvérekért!
Ide kattintva olvasható!
0 notes
Text
Kérdezik többen, hová dobjuk most a perselypénzt?
Kedves Testvérek!
Kérdezik többen, hová dobjuk most a perselypénzt? Hogyan tudunk segíteni?
Plébániánknak komoly anyagi kiesést jelent a heti perselypénz elmaradása. Munkatársaink bérezését, a járulékokat és a közüzemi díjakat fizetnünk kell a járvány ideje alatt is.
Emellett régi és új ferences szokás szerint próbálunk segíteni a nehézségbe került családosoknak, nyugdíjasoknak is.
Ezért, szeretettel kérjük a testvéreket, hogy ki-ki utalja át azt a pénzt, amit egyházi hozzájárulásként, ill. vasárnaponként eddig is bedobott a perselybe.
Plébániánk számlaszáma:
Szent Erzsébet Ferences Plébánia:
10700127-68373980-51100005
CIB Bank Zrt.
Vagy
Akinek könnyebb, ezt a pénzt személyesen átadni, az az irodában le tudja adni a megbeszélt időben.
Ehhez itt a küldöm az iroda telefonszámát: 20/349-2556;
És email címét: [email protected]
0 notes
Text
Kedves Testvérek!
Templomunkban a személyes ügyintézés szünetel, de telefonon, vagy e-mailben elérhetők vagyunk, és készséggel állunk rendelkezésére.
telefonszám: 06-20-349-2556
e-mail cím: [email protected]
Megértésüket nagyon köszönjük!
0 notes
Text
Nagyböjti és Húsvéti gondolatok - Béke és Jóság Magazin helyett
Ide kattintva olvasható!
0 notes
Text
Fra Marinko Šakota atya üzenete Međugorje barátaihoz Međugorje, 2020. március 19-én, Szent József ünnepén
Dicsértessék a Jézus Krisztus!
Kedves Međugorje barátai! Kedves testvéreim szerte a világban, akik azon lelkiség által kapcsolódtok Međugorjéhoz, amelyet a mi Égi Édesanyánk Mária, a Béke Királynője hozott el ide számunkra, szívből köszöntelek benneteket és néhány szót szeretnék szólni hozzátok.
Ma, Szent József ünnepén, ebben a helyzetben, egy üzenetet kaptunk mindnyájan, ez pedig Szent József és Mária életének üzenete. Azt kérdezzük, milyen helyzetben van József? Nagyon nehéz helyzetben! Eljegyezte Máriát, Mária pedig gyermeket vár. Jól tudja, hogy nem az ő gyermekét hordozza Mária. Milyen nehéz helyzet! Mit kell tenni? Hogyan viszonyuljon a helyzethez? József nagy bajban van, de ő igaz ember, nem marad meg csak a saját terveinél, a saját gondolatainál, a saját vágyainál. Nem gondolja azt, hogy csak az a helyes, amit ő gondol, ahogyan ő látja a dolgokat, hanem nyitott. Nyitott Isten terveire, Isten látásmódjára. És amikor az angyal azt mondja neki: „József, ne félj! Ne félj magadhoz venni Máriát!”, akkor József ezt elhiszi. József hisz az angyalnak és feleségül veszi Máriát.
Kedves barátaim, nagyon fontos szavak ezek ma mindnyájunk számára: Ne félj! Ezeket a szavakat mondja Gábor angyal Máriának is: „Ne félj!” „Mária ne félj! Az Úr veled van!”
Ezeket a szavakat mondja az angyal Józsefnek is: „József, ne félj!”
Ezeket a szavakat mondja ma az Úr mindnyájunknak: Ne féljetek!
Természetes, hogy létezik a félelem, amely jogos is, vigyáznunk kell, óvatosnak, fegyelmezettnek kell lennünk. Ügyelnünk kell a higiéniára, mert helyes és nagyon fontos. Nem szorongva, nem félelemben, hanem hitben! Abban a hitben, hogy az Úr velünk van, hogy mindannyian az Úréi vagyunk és minden jó lesz. És ez a helyzet számunkra egy nagy lehetőség. Tekinthetünk rá tragikusan, olyan valamire, ami tragédia, és bizonyos értelemben az is, nehéz helyzet, de lehetőség, hogy közelebb kerüljünk Jézushoz. Alkalom arra, hogy visszatérjünk Istenhez, visszatérjünk az imádsághoz, a családhoz, az igaz értékekhez.
Amikor minden jó, akkor mi elfelejtjük az Istent. Amikor minden jó, akkor mi a kényelmet keressük, a szórakozást, hogy anyagi értelemben jó legyen számunkra és elfelejtjük azt az egy szükségest, azt az egyetlen fontosat, amit Jézus mond Mártának. Hát, itt van most ez a pillanat!
Valójában ebben az időben mi csak egyet kérdezünk, keressünk. Ma csak egyetlen dolog fontos számunkra, hogy túléljük ezt az időszakot. Mi keresztények, azonban nem csak így tekintünk az egy fontosra, hanem Krisztussal szeretnénk élni, most és az örökkévalóságban! Most Krisztussal élni!
Kedves barátaim ez egy lehetőség a rózsafüzér imára, hogy kezünkbe vegyük a rózsafüzért. A Szűzanya arra tanít bennünket, hogy a rózsafüzérben erő van! Rózsafüzért a kezekbe! Olvassuk Isten szavát, böjtöljünk, menjünk fel a Križevacra, a Jelenések hegyére, illetve a saját lakhelyünkön találjunk módot arra, hogy térdelve, egyénileg is és a családban is imádkozzunk. Tárd ki kezedet, nyisd meg szívedet az Úrnak. Kérd meg Őt, hogy erősítse meg a hitedet, erősítse meg a Benne való bizalmadat, erősítse meg a reményedet, erősítse meg a szeretetedet. Kérd Őt, hogy szívedben Isten szeretete uralkodjon. Kérd Őt, nyissa meg szívedet, hogy megismerd az Ő szeretetét, hogy megismerd az Irgalmas Atya szeretetét, aki feltétel nélkül szeret téged, hogy megnyílj ennek a napsugárnak, Isten szeretetének melegére.
Kedves barátaim, ez egy lehetőség, lehetőség arra, hogy felfedezzük az Eucharisztiát. Vannak olyan helyek, országok, ahol érthető okokból elmaradnak a szentmisék, hogy az emberek ne induljanak el, hogy minél több időt töltsenek otthon, hogy ily módon védekezzenek, és így ez betegség, ez a járvány megszűnjön. Számunkra ez nagy lehetőség arra, hogy felfedezzük az Eucharisztia értékét, hogy újra felfedezzük a szentgyónás szentségének értékét. Mert ezt is elfelejtettük vagy megszoktuk, és most, amikor nincs, akkor ez a hiány ébressze fel bennünk az Eucharisztia iránti éhséget, az Eucharisztia, a szentgyónás, a szentségimádás iránti szeretetet.
Íme, kedves barátaim, ez a kegyelem ideje. Nehéz idő, de a kegyelem ideje. Használjuk ki! Higgyünk az Úrnak, amikor azt mondja nekünk: Ne félj! És amikor majd elmúlik ez az idő, akkor lesz egy erőteljes tapasztalatunk arról, hogy a nehéz pillanatokban hittünk. És ez fog vezetni bennünket az életünk útján és meg fogjuk érteni, hogy lehetséges, lehetséges, lehetséges. Erre tanít bennünket a Szűzanya. Ő nem vesz el tőlünk minden nehézséget, nem azt mondja: én elveszek tőletek minden problémát. Nem! Ő azt mondja: szeretnélek megtanítani benneteket arra, hogy bensőleg erősek legyetek, hogy legyen erős hitetek, reményetek, szeretetek, és akkor majd képes leszel arra, hogy kitarts a nehéz pillanatokban, hogy türelmes légy, tudj reménnyel és hittel várni.
Kedves barátaim, szívből kívánom ezt nektek. Ez lehetőség, hogy elkezdjük élni a mi Édesanyánk üzeneteit, aki oly rég óta kér bennünket erre. Használjuk ki ezt az időt, kezdjük el ma!!!
forrás: medjugorje.hr
fordította: Sarnyai Andrea
0 notes
Text
dr.Székely János püspök a koronavírusról
Először is idős, beteg, bajban levő embertársainkhoz szeretnék szólni. Nagy szeretettel gondolunk rájuk, együtt érzünk velük, imádkozunk értük. Igyekszünk mindent megtenni az egészségük megóvása érdekében.
A második gondolatom az orvosoké, ápolóké. Hálásan köszönjük az ő bátor helytállásukat, szolgálatukat! Kívánunk nekik sok erőt, türelmet, kitartást ebben az embert próbáló helyzetben.
Szeretnék ezután reflektálni a járványra és az emberiség erre való reakciójára. Jelenleg az emberiség nagyon érzékenyen reagál a környezetünk megóvásának fontosságára, a klímaváltozásra, az egészségünket fenyegető veszélyekre. Ez önmagában nagyon jó. Jó, hogy az emberiség egyre inkább érzi, hogy a teremtett világban és az emberi testben is van egy gyönyörű, objektív rend, egy törékeny harmónia, amelyet az embernek tiszteletben kell tartania, ha nem akarja elpusztítani környezetét és önmagát.
Mintha azonban hiányozna annak tudata és átérzése, hogy ez a gyönyörű és törékeny isteni harmónia nem csak a természetre és az ember biológiai valóságára vonatkozik, hanem van egy gyönyörű rendje az emberi szellem életének is. Mintha élesen szétválasztaná a mai ember a valóságot, és annak csak a felszínével, a biológiai, természeti dimenziójával foglalkozna. Pedig van a valóságnak még sok mélyebb és fontosabb rétege. A Mozart Requiem, vagy a Michelangelo Pietá gyönyörű. Ez a szépség nem mérhető, nem bizonyítható kísérleti úton, mégis valóság. Egy család békéje, a szülők egymás iránti szerelme és hűsége is valóság. Sokkal fontosabb valóság, mint az, amit megmérhetünk és megszámolhatunk.
Vannak az emberiségnek nagyobb bajai is, mint a koronavírus, de sajnos ezekre a bajokra szinte teljesen érzéketlenek vagyunk. Körülbelül hat másodpercenként meghal egy gyermek a Földön éhen, vagy a legalapvetőbb gyógyszerek híján. Az emberiségnek meg lenne a lehetősége arra, hogy ezen segítsen. Van a Földünkön bőségesen elég élelmiszer mindenki számára. Van elég repülőgép, hogy a szükséges segítség mindenhová eljusson. Mégsem mozdul meg a világ, hogy segítsünk a legszegényebb testvéreinken. Talán azért, mert ez az ő életüket fenyegeti, nem a mienket.
Mennyi lelki vírus terjed a világhálón, mennyi pusztító tartalom! Ennek megállítására sem tesz semmit a világ, pedig gyerekek, fiatalok, emberek millióinak lelkét, szellemét, családi életét rombolja, megsebzi. 1956 óta több mint 6 millió ártatlan, védtelen kicsi gyermek életét vették el még a születésük előtt.
Van mindebben valami nagy aránytalanság, hangsúlytévesztés: Mi az, amire megmozdul a világ, és mi az, amire nem.
A járvány eszünkbe juttatja a földi létünk törékenységét, sebezhetőségét, múlandóságát. Ez a földi lét nem végállomás. A földi életünk út, amelynek során megtanulhatunk szeretni, ajándékká tenni az életünket, hogy majd a halál kapuján át Isten végtelen, örök szeretetébe beléphessünk. A halál kapujában Ő vár minket kitárt karokkal. Mintha a mostani, sokszor pánikhoz közeli hangulatból nagyon hiányozna az örök életbe vetett hit. Mintha sok ember lelkéből eltűnt volna a derűs és nyugodt bizalom abban, hogy Isten tenyerén van a világ és az életünk, Ő alkotott minket, Ő hívott elő a semmiből, és Őbenne lesz a beteljesedésünk. Ő az Alfa és az Ómega, a kezdet és a vég, a beteljesedés. Pedig az örök élet sejtése, reménye, tudása ott rejtőzik minden ember lelkében, kiirthatatlanul. Mennyire fontos lenni most, a járvány napjaiban ezt a lelkünk mélyén szunnyadó, talán eltemetett hitet, sejtést, bizalmat újra a felszínre hozni, megszólaltatni!
A 2. Világháború idején került kórházba Peter Wust, híres filozófus és a Hitlerrel szembeni ellenállás egyik vezéralakja. Az egyik bombázás alatt elfelejtették őt is levinni az óvóhelyre. Az orvos, amikor észrevette, hogy fent felejtették, lélekszakadva rohant fel, hogy megoldja a leszállítását. Odafutott az ágyához, és azt mondta az akkor már teljesen mozgásképtelen híres tudósnak: „Elnézést, Uram, megfeledkeztünk Önről, de hamarosan biztonságba helyezzük!” Peter Wust elmosolyodott, és csak ennyit mondott: „Én abszolút biztonságban vagyok!” Milyen jó volna, ha a járvány feszült, nehéz pillanataiban is ott lenne bennünk a hit derűje, bizalma, békéje!
A járvány lehetőség is. A családok olyan sok időt lehetnek most együtt, mint nagyon ritkán, talán soha eddig. Mennyire fontos lenne ezt az időt értékessé tenni! Alkalom ez az összezártság a közös játékra, a közös Bibliaolvasásra, énekre, imádságra.
Fedezzük fel a Szentmise nélküliség fájdalmas napjaiban, hogy Krisztus sok más módon is jelen van: a felebarátban, a Szentírás szavaiban, akkor, ha ketten-hárman összejövünk az ő nevében, a szegényben, a szenvedőben, akin segítünk.
Legyen ez a rendkívüli Nagyböjt a csend, a megtérés, az egymás iránti szeretet és együttérzés, a kölcsönös segítés ideje mindannyiunk számára! dr.Székely János püspök
0 notes