fogaszat
Fogas kérdések
51 posts
Budapest 9. kerületi Optimum Fogászat fogászati magánrendelő blogja, mely azért készül, hogy segítsünk mindenkinek, hogy egészséges és szép fogai, mosolya lehessen!
Don't wanna be here? Send us removal request.
fogaszat · 8 years ago
Text
FOGKONTÚRÁLÁS, BECSISZOLÁS ÉS INTERPROXIMÁLIS REDUKCIÓ (STRIPPELÉS)
Amikor a legtökéletesebb esztétikai és funkcionális eredményt szeretnénk elérni, akkor szinte minden esetben – főleg felnőttkori fogszabályozás esetén – szükséges ezeket a teljesen biztonságos eljárásokat használnunk. Viszont sok páciens elkezd lefehéredni, mikor elkezdjük részletezni mit is takarnak ezek a szavak. Pedig ezek az eljárások semmilyen veszélyt nem rejtenek magukban.
Az arcesztétikai és a mosolytervezési szempontokat figyelembe véve az elüls�� fogak formája, mérete és pozíciója határozza meg leginkább a végeredményünket. Azonban amikor még a fogak kuszán állnak a laikus szem sokszor nem veszi észre, ha a fogak éle letöredezett, ferdére kopott; ha előnytelen lapátszerű fogak vannak; a szemfogak kifejezetten csücskösek, amik nem szépek. A fogszabályozás végére ezek az esztétikai problémák nagyon sokat rontanak az eredményen. A fog kontúrálás során ezeket a hibákat tüntetjük el úgy, hogy a megfelelő finom fúrókkal, reszelőkkel és polírozókkal pár tized millimétert elveszünk a fogakból, így a hibás részeket széppé, esztétikussá varázsoljuk. Így – természetesen páciensünk beleegyezésével – például a töredezett vagy ferdére kopott metszőfog éleket kiegyenesítjük, a túl hegyes szemfogcsücsköket és rágófog csücsköket lekerekítjük.
Tumblr media
Fogkontúlásával az elért eredmény látványosan esztétikusabb lehet!
Interproximális redukciót (egyszerűbben strippelést) fogkontúrálásként és helyteremtésként is használunk.
Fogkontúrálásként:
Az egymás mellett lévő lapátszerű metszőfogak találkozási pontja és az íny közötti területet nem tölti ki teljesen az íny. Ilyenkor egy esztétikailag hátrányos, úgynevezett fekete háromszög alakul ki. Ezen a területen az ételmaradék is könnyen, illetve nagy mennyiségben fel tud halmozódni, ami a fog idő előtti szuvasodását okozhatja. Ebben az esetben a lapátszerű metszőfogak közül a fogközökből kicsit kiveszünk, így egyrészt szép egyenessé formáljuk őket, másrészt ezt a fekete háromszöget csökkenthetjük, illetve teljesen el is tüntethetjük.
Tumblr media
Helyteremtésként:
Ha a metszőfogak kifelé dőlnek és más további helyteremtésre nincsen mód, akkor a fogközökből, speciális reszelők segítségével maximum fél millimétert eltávolítunk, ezáltal megteremtve a helyet a fogak hátrébb döntéséhez és egy szebb mosoly eléréséhez. Ezt az eljárást alkalmazhatjuk középvonal eltérések korrigálásához is.
Tumblr media
Interproximális redukcióval biztonságosan tudunk precízebb eredményt elérni
Becsiszolást a fogszabályozó kezelés utolsó fázisában szoktunk alkalmazni. A fogszabályozás végére az alsó és felső fogak többnyire új pozícióban találkoznak egymással, mivel ezt a helyzetet relatív gyorsan érik el, nincsenek tízen évek a fogak összekopására, ezért sokszor korai érintkezések zavarják a kényelmes összezárást. Ilyenkor finom fúrókkal segítünk a fogak gyors “összekoptatásában”, hogy a fogívek a lehető legnagyobb felületen érintkezzenek egymással. Ez a lépés, ha szükséges, akkor nagyon fontos az állkapocsízület épségének a szempontjából!
Ártalmasak a fogaknak ezek a beavatkozások? Nem fognak így hamarabb szuvasodni?
Természetesen a páciensek ilyen gondolatok miatt ijednek meg először… pedig a megfelelő technikákat alkalmazva a fog élettartamát egyáltalán nem befolyásolják! Sőt tekintve, hogy így tudunk megoldani egy korai érintkezést vagy egy torlódást feloldani, a fogak hosszabb élettartammal fogják inkább meghálálni. A zománc teljes vastagságát tekintve nem jelentős az a mennyiség, amennyit ilyenkor eltávolítunk. Legrosszabb esetekben pár napig fennálló hideg-meleg érzékenységről szoktak pácienseink beszámolni.
Szeretnénk még egyszer nyomatékosan hangsúlyozni, hogy a fogkontúrálástól, strippeléstől egy fogszabályozási eredmény csak több lesz, így minden páciensünk saját belátására bízzuk, hogy beleegyezik-e ezekbe a kezelésekbe!
Dr. Mayer Csaba fogszabályozó szakorvos http://www.fogaszat-pest.hu/fogszabalyozas/
Ha szeretné nálunk elkezdeni fogszabályozó kezelését, akkor kérjen tőlünk időpontot egy ingyenes szakorvosi fogszabályozási konzultációra:
Minőségi fogszabályozás Budapesten!
Vegye igénybe az Optimum fogászat fogszabályozás szolgáltatását Budapesten. Bizalommal fordulhat hozzánk, mert a rendszeres külföldi továbbképzések miatt mind szakmailag, mind eszközileg száz százalékig naprakészek vagyunk, így garantáljuk bármilyen fogszabályozási problémát képesek vagyunk ellátni. Célunk, hogy barátságos és korszerű körülmények között, minden páciensünk számára professzionális, fájdalommentes, valamint esztétikus szakellátást, illetve utókezelést nyújtsunk. Várjuk megkeresését, hogy az Ön fogászati problémáin is segíthessünk!
0 notes
fogaszat · 8 years ago
Text
MESTERSÉGES HARAPÁSEMELÉS
Mi az a harapásemelő?
Elülső fogak (középső metszőfogak vagy szemfog) szájpadlás felőli oldalára vagy a hátsó fogak rágófelszínére ragasztott fogszínű vagy színes tömőanyagból épített sánc, ami meggátolja a fogak teljes összezáródását.
Tumblr media Tumblr media
Fájdalmas?
Mint minden fogszabályozó eszköz, így ez is megszokást igényel. Általában egy hét eltelte után a páciensek teljes mértékben megszokják, és nem zavarják őket a mindennapokban. Eltávolításkor már hiányozni szoktak. A kezdeti időszakban mivel a fogívek csak két ponton találkoznak a rágás nehezítetté válik, de amint a fogak elkezdenek szabályozódni a helyzet gyorsan javul, ezért nem befolyásolják a páciens hétköznapjait. A kezdeti időszakban a keményebb ételek rágása, a fogak nyomásérzékenysége miatt nem lehetséges (bár ez harapásemelés nélkül is a fogszabályozás elején így van).
Munkám miatt sokat kell beszélnem. Pösze leszek a harapásemelőtől?
Az elülső harapásemelőtől az első pár napban igen. Ilyenkor érdemes a fogszabályozást pénteken elkezdeni, hogy a hétvégén legyen ideje a nyelvnek alkalmazkodni és hétfőre normalizálódjon a beszéd. A megszokás után, a beszéd nagyban javul az első percekhez képest, a beszédhibákat csak a páciens veszi észre magán.
Miért használunk harapásemelőt?
Magyarországon az egyik legjellemzőbb harapási rendellenesség a mélyharapás, ami hosszútávon súlyos állkapocs ízületi fájdalmakat és az elülső fogak idő előtti elvesztését okozhatja. Ráadásul igazán szép mosoly a mélyharapás korrigálása nélkül nem elképzelhető. Harapásemelők nélkül harapásemelést nem tudunk végezni.
A mélyharapás miatt sokszor az alsó fogszabályozó készüléknek egyszerűen nem jut hely a felső fogaktól.
Tumblr media
A kezelés kezdeti fázisában azzal, hogy megszünteti az alsó-felső fogak érintkezését drasztikusan gyorsítja a kezelést.
Segítségükkel a fogíveket nagyobb mértékben tudjuk tágítani, így szélesebb, esztétikusabb mosolyt tudunk elérni. Illetve nagyobb torlódások esetén segítenek elkerülni a foghúzást.
Megoldhatóvá válnak a keresztharapások
Meglepő, de még nyitott harapásnál is használjuk, amikor pedig pont „mélyíteni” szeretnénk a harapást.
És ezt a sort még hosszan lehetne folytatni. A modern kori fogszabályozó stratégiák mellett 10-ből 9 esetnél szükséges harapásemelőt használnunk valamilyen okból. Általában a kezelés első harmadában (valamikor a szinte a teljes kezelési idő alatt). Miután már nincsen rájuk szükség a harapásemelőket egyszerűen eltávolítjuk.
Lesz bármilyen baja ettől a fogaimnak?
Amennyiben betartja a szükséges kontroll időpontokat és az elmondott szabályokat: Határozottan nem.
Mikortól használjuk a harapásemelőt?
Az alsó-felső rögzített fogszabályozó felhelyezésével egy időben kerülnek a harapásemelők is felhelyezésre, ezzel elérve a lehető legrövidebb megszokási időt és legrövidebb teljes kezelési időt.
Dr. Mayer Csaba fogszabályozó szakorvos http://www.fogaszat-pest.hu/fogszabalyozas/
Ha szeretné nálunk elkezdeni fogszabályozó kezelését, akkor kérjen tőlünk időpontot egy ingyenes szakorvosi fogszabályozási konzultációra:
Minőségi fogszabályozás Budapesten!
Vegye igénybe az Optimum fogászat fogszabályozás szolgáltatását Budapesten. Bizalommal fordulhat hozzánk, mert a rendszeres külföldi továbbképzések miatt mind szakmailag, mind eszközileg száz százalékig naprakészek vagyunk, így garantáljuk bármilyen fogszabályozási problémát képesek vagyunk ellátni. Célunk, hogy barátságos és korszerű körülmények között, minden páciensünk számára professzionális, fájdalommentes, valamint esztétikus szakellátást, illetve utókezelést nyújtsunk. Várjuk megkeresését, hogy az Ön fogászati problémáin is segíthessünk!
0 notes
fogaszat · 8 years ago
Text
Hogy marad stabil a fogszabályozási eredményem?
 Ezt a cikket három esetben fogja valaki elolvasni:
1)      A bosszús: Régebben volt fogszabályozó kezelése, de sajnos a fogai visszamozdultak
2)      A kíváncsi: Aki szeretne fogszabályozót, de már hallott róla, hogy sokaknak visszarendeződött a foga fogszabályozó kezelés után
3)      A boldog: Először is szeretnék neked GRATULÁLNI a csodálatos új mosolyodhoz. Most fejeztük be a rögzített fogszabályozós kezelésedet és azt a házi feladatot kaptad, hogy olvasd el ezt a cikket
Egy tökéletesen elvégzett fogszabályozó kezelés is vissza tud rendeződni, de a visszarendeződés elkerülhető! Nézzük hogyan:
Tumblr media
 Miért rendeződhetnek vissza a fogak?
Sok oka lehet a helytelen fogszabályozó kezeléstől a legegyszerűbb funkcionális eltérésekig. A teljesség igénye nélkül felsorolnék párat, amikkel a legtöbbet találkozom a mindennapi praxisom során:
- Bölcsesség fogak el nem távolítása
- Helybentartó készülékek viselésének hiánya
- Csak egy fogíven történt rögzített fogszabályozós kezelés
- Funkcionális eltérések (pl.: nyelvlökéses nyelés), rossz szokások (pl.: szájlégzés) nem kezelése
- Nem megfelelő fogszabályozó kezelés
Tumblr media
A kialakult helyzet egyszer a páciens hibája, máskor az előző kezelőorvosé. A tapasztalatom alapján a leggyakoribb probléma az, hogy páciensek azt gondolják: azzal, hogy lekerült a rögzített fogszabályozó vége a fogszabályozó kezelésnek. A valóságban a készülék eltávolítása mindössze annyit jelent, hogy egy következő lépésbe lép a fogszabályozás. Ezt hívják retenciós fázisnak. A retenciós fázis, azt ott használt helybentartó készülékek, a hozzájuk tartozó viselési szabályok és a kontroll időpontok hivatottak az rögzített fogszabályozóval elért eredményt megőrizni, ’stabillá’ tenni.
 Mik a leggyakrabban használatos retenciós/helybentartó fogszabályozó készülékek?
1)     
Mélyhúzott sín:
Tumblr media
Rendkívül kényelmes, átlátszó, 1mm vastag fólia, ami csak a fogíven helyezkedik el. Előnye: kényelmes, láthatatlan, kivehető. Hátránya: kivehető, fél-egy év alatt elkopik, már kismértékű elmozdulás esetén sem használható.
2)      Hagyományos retenciós készülék: 
Tumblr media
Gyerekkori kivehető készülékekhez nagyban hasonlító. Manapság leginkább fiatalkorú pácienseknél használjuk. Előnye: körültekintő használat mellett évekig tartós, kisebb elmozdulások után újra adaptálható, kivehető. Hátránya: viselése megszokást igényel, kivehető.
 3)      Splint: 
Tumblr media
Súlyosabb funkcionális eltérések után használandó, alsó-felső állcsont egymáshoz való viszonyát hivatott stabilizálni. Ezt a készüléket elegendő csak éjszaka viselni. Előnye: az első benyomások után kényelmes, kivehető, megőrzi funkcionális kezelés eredményeit. Hátránya: viselése megszokást igényel, kivehető.
4)      Fix retainer: 
Tumblr media
Az elülső fogak nyelvfelőli felszínére ragasztott páciens által el nem távolítható helybentartó készülék: Előnye: nem lehet elfelejteni a használatát, láthatatlan, kényelmes. Hátránya: tisztítására külön figyelmet kell fordítani, leeshet.
 Hogyan kell használni ezeket a készülékeket?
Tumblr media
Rendelőnkben az Amerikai Orthodontus Társaság (American Association of Orthodontist) irányelveit követjük. Nem véletlenül, hiszen Amerika fogszabályozásban még mindig egy lépéssel Európa és a világ előtt tart. Nézzük mik is ezek az irányelvek:
1)      Készülékek használati ideje?
- Fogszabályozó levétele utáni első 3 hónap: 14-16 órás retenció.
- Fogszabályozó levétele utáni 6-12 hónap: napi 10-12 órás retenció.
- Fogszabályozó levétele utáni 12-24 hónap: 8 órás (éjszakai) retenció.
- Fogszabályozó levétele utáni 24. hónaptól: folyamatos leszoktatás után heti 1x-2x éjszakára érdemes berakni a retenciós készüléket
 2)      Milyen készüléket használjunk?
- Gyermekkorban: Hagyományos retenciós készülék a javasolt, mivel könnyen után állítható
- Felnőttkorban: Mélyhúzott sín a javasolt, mivel nagyon precízen képes helybentartani a fogakat
- Súlyos funkcionális eltérések után: Éjszakára Splint készülék, nappalra mélyhúzott sín. Mivel csak így elérhető, hogy a két állcsont egymáshoz való viszonyát rögzítsük.
- Fix retainer használata minden esetben javasolt!
3)      Milyen gyakori kontrollok szükségesek a retenciós fázis alatt?
Az első 12 hónapban 3 havonta, a második 12 hónapban 6 havonta szükséges kontroll időpontokon megjelenni.
Természetesen egyik eset sem egyforma, ezért nem mindenkinél ugyanazok a szabályok érvényesek. Nagyon sok függ a kiindulási állapottól, a kezelés menetétől. Így pontosat csak a kezelés végén mondunk a pácienseinknek.
 De akkor, hogyan lesz stabil az elért kezelési eredmény???
1)      Már a kezelés alatt nagyon fontos betartani a kezelőorvos utasításait! Ha nem lesz a lehető legjobb az eredmény, nem lehet biztosítani a stabilitást.
2)      Kezelés után nagyon fontos betartani a retenciós szabályokat!
3)      Ha bármi történne a retenciós készülékekkel (leesik, eltörik, elveszik, stb…) azonnal jelezze!
4)      3 havonta jelentkezzen kontrollra!
5)      Bármilyen elmozdulást tapasztal, amiről előre nem tájékoztattuk, rögtön jelezze! Minimális elmozdulások könnyebben kezelhetőek!
Dr. Mayer Csaba fogszabályozó szakorvos OPTIMUM Fogászat
Tumblr media
Az OPTIMUM Fogászatnál a döntés csak az Ön kezébe van! A szakmai részét a rendszeres külföldi továbbképzésekkel, a modern készülékekkel, a modern kezelési stratégiák ismeretével Mi biztosítjuk.
Visszarendeződtek a fogai a fogszabályozó kezelés után? Szeretné újra sorba állítani a fogait, de utoljára? Kérjen egy időpontot szakorvosi konzultációra és elmondjuk, hogyan tudunk ebben segíteni!
Fogszabályozás Budapesten!
www.fogaszat-pest.hu
1 note · View note
fogaszat · 8 years ago
Text
Elég csak felső rögzített fogszabályozó vagy alsó/felső szükséges?
Az első fogszabályozási konzultáción, amikor megkérdezem, hogy miért szeretné valaki szabályoztatni a fogait, rendszerint esztétikai indokok a mérvadóak. Mikor megkérjük a pácienst, hogy mutassa meg melyik fogainak az állása nem tetszik neki, rendszerint valamelyik felső fogat/fogakat emeli ki. Ez a menetrend általában az első konzultációk 90%-ra igaz. De lehetséges-e csak a “Social six” (felső, elülső 6 fog) rendezése? A kérdésre a válasz egyértelműen igen! De van egy második kérdés is, ami elsőre laikusként nem jut eszünkbe: Meddig fog az elülső 6 foggal elért eredmény megmaradni? Erre a kérdésre viszont nincsen egyértelmű válasz. Ebben a cikkünkben azokra a szempontokra szeretnék rávilágítani, hogy miért is mondjuk mégis az esetek túlnyomó részében, hogy hiába csak a felső fogak nem tetszenek, mégis alsó/felső rögzített fogszabályozóra van szükség…
Tumblr media
SZAKMAI (OBJEKTÍV) INDOKOK:
1) Alsó-felső állcsont közötti harmónia
Elsőnek fontos tisztázni, hogy a kesze-kusza fogakat hogyan rendezzük sorba. Ilyenkor a probléma az, hogy ha az összes fog legnagyobb szélességét összeadjuk, akkor egy nagyobb számot kapunk, mint maga a fogív hossz. Magyarul nincs harmónia a fogak mérete és a fogív mérete között. Fogszabályozás során az egyik célunk ennek a harmóniának a megteremtése (ekkor szűnik meg a torlódás). Ezt a harmóniát két úton érhetjük el:
1)      a fogak össz szélességét csökkentjük -> foghúzás (hagyományos fogszabályozó kezeléseknél, hagyományos készülékekkel)
2)      a fogív méretét növeljük meg -> szélesítjük a fogívet (önligírozó fogszabályozó készülékekkel, modern kezelési stratégiákkal)
Napjainkban az első kezelést nagyon ritkán választjuk rendelőnkben. A hosszútávú tudományos vizsgálatok már egyértelműen bebizonyították:
- az esetek nagy részében a foghúzás kedvezőtlenül befolyásolja a teljes arc esztétikát
- a kezelési eredmények semmivel sem stabilabbak, mint foghúzás nélkül.
És ha jobban belegondolunk, ki szeretné eltávolítatni 1 vagy akár 4 ép fogát, ha azt ténylegesen nem muszáj?
Először is nézzük, mi történik egy fogszabályozó kezelés során (ígérem, szebben rendezem sorba fogakat, mint rajzolok :D)
Tumblr media
1. ábra A baloldalon egy torlódott fogív látható felülnézetből, a jobb oldalon, hogy hogyan fognak elférni a fogak egymás mellett
Jól látható, hogy a kezelés végére a fogív kitágul, ezzel a fogív hossza megnő és kialakul a harmonikus, torlódás mentes fogazat. Viszont a fogív tágításának az lesz a következménye, hogy ha az alsó fogakat nem állítjuk be a felsők alá, akkor a fogak anatómiájának köszönhetően a rögzített fogszabályozó eltávolítása után az alsó fogak rágáskor visszaállítják a felső fogakat az eredeti szűkebb ívre. Ennek valamilyen mértékű fogelmozdulást lesz újra a következménye, hiszen a fogak mérete és a fogív mérete közötti harmónia újra felborul. Ezt a problémát jól szemlélteti a 2. ábránk:
Tumblr media
2. ábra A/1; B/1 fogak találkozása a kezelés előtt - A/2 fogmozgatás iránya csak felső fogszabályozó esetén - B/2 alsó felső fogmozgatás esetén - A/3 instabil találkozási pont - B/3 stabil eredmény
Az A/3-as ábrán látszik a legfontosabb érv a mellett, hogy az esetek jelentős részében szükséges az alsó-felső fogív egyidejű fogszabályozása, mert e nélkül nem tudjuk biztosítani a hosszú távú eredményt. Addig, amíg a fogaink elsődleges feladata a táplálék megőrlése, ez így is marad. Azaz a szakmai indokokra csak egy költői kérdéssel tudunk legegyszerűbben válaszolni: Megéri a fogszabályozás, ha másfél év múlva újra kócosan állhatnak majd a fogak?
 2) Funkcionális stabilitás
Már az első pontban is kiderült, hogy a szájban nem lehet egy-egy fogat kiemelni, hanem az alsó/felső fogakra egy komplex egészként kell tekinteni, sőt igazából ide tartozik az összes szájkörüli izom is, vagy például a nyelv is. Egy fogszabályozó kezelésnek az esztétikai eredmények mellett nagyon fontos szerepe van a funkcionális eltérések korrigálásban is, hiszen ezek hosszútávon komoly fájdalmakat, problémákat okozhatnak a későbbiekben. Nehéz 10-20 évre előre gondolkodni és nem is egyedül a lehetséges ízületi fájdalmak miatt szükséges megoldani a funkcionális eltéréseket. Ugyanis csak a funkcionálisan helyesen beállított fogazatban lehet hosszú távú kezelési eredményt biztosítani. A funkcionális eltérések általában az alsó-felső állcsont egymáshoz viszonyított rendellenes helyzetét jelenti (pl.: mélyharapás, bulldog harapás). Ezek korrigálásához sosem elegendő csak az egyik állcsonton javítani. Mindig a két állcsontot párhuzamosan kell mozgatni, hogy az egymáshoz viszonyított helyzetük között harmónia alakuljon ki. Így elkerülhetetlen, hogy egyszerre legyen fent mindkét fogíven fogszabályozó készülék.
Tumblr media
  3. ábra Funkcionális eltérések kezeléséhez használt alsó-felső állcsont közötti gumihúzás
3) Az eset súlyossága
Számos esetben az egyik állcsonton megtalálható probléma, csak abban az egyetlen esetben korrigálható, ha mindkét fogívre felhelyezzük a rögzített fogszabályozó készüléket. Ennek magyarázatát a fogszabályozás speciális biomechanikai törvényeiben kell keresni.
 SZUBJEKTÍV INDOKOK          
1) Összhatás
Páciensek szemszögéből nézve a legnyomósabb érv a csak felső fogíves kezelés mellett, hogy „Hát csak a felső fogaim látszódnak, az alsók nem is…”. Tekintve, hogy a felnőttkori fogszabályozás mozgató rugója (az esetek 90%-ban) az esztétika, ez egy valóban fontos érv. Ilyenkor mindig megkérem a pácienseket, hogy figyeljék a fogukat a tükörben, beszédközben. Sokaknál ugyanis beszédközben legalább annyira látszódnak az alsó fogak, mint a felsők, sőt a legtöbb embernél a hangsúly inkább az alsó fogakra terelődik. Ilyen esetben a csak felső fogszabályozós kezelés után elért esztétikai eredmény mindössze addig tart még a páciens meg nem szólal. Ráadásul szép rendezett felső fogív mellett, egy kicsit is rendezetlenebb alsó fogív exponenciálisan rosszabbul néz ki.
Tumblr media
 2) Magas esztétikai igények
2016-ra olyan mértékű esztétikai igény alakult ki a páciensekbe (filmek és egyéb média tartalmak alapján), amit kielégíteni csak felső fogszabályozóval lehetetlen (eltekintve egy-két szerencsés esettől). Akkor tudatosul a páciensben, hogy Ő ennél többre vágyott, nem kapta meg azt a Hűha! érzést, amikor szembesül a csak felső íves fogszabályozási eredményével.
3) Ár?
Mivel egy fogszabályozó kezelés nem tartozik az olcsóbb fogászati kezelések közé sokszor anyagi okok állnak az egy állcsontos kezelési igény mögött. Ha jobban belegondolunk, valójában az egy állcsontos kezelés sokkal drágább, hogyha az eredmény nem lesz tartós és meg kell ismételni a kezelést. Ez esetben azt szoktuk javasolni, hogy célszerűbb a fogszabályozás elkezdését időben eltolni, amikor az anyagi feltételek adottak, hogy később kezdjünk el egy olyan kezelést, amit nem kell pár év múlva megismételni. Habár így elsőre többnek tűnik, azonban hosszútávon sokkal gazdaságosabb kezelést kap a páciens.
Ezek után remélem érthetőbb Önnek is, miért mondjuk azt bizonyos eseteknél, hogy a kezelést nem célszerű csak egy fogívre felhelyezett rögzített fogszabályozóval elvégezni. Ugyan lehet csak egy állcsonton fogszabályozást végezni, de biztonsággal ezt csak kis torlódások esetén javasoljuk. Ilyenek például azok az esetek, amikor már egy fogszabályozó kezelésen átesett páciens nem hordja az éjszakai helybentartó készülékét és még időben jelentkezik, hogy elmozdultak a fogai (szerencsésebb esetekben még egy kivehető készülék is segíthet). Azonban előfordul olyan is, akinél tényleg kismértékű a probléma, és elegendő egy kisebb korrekcióval helyrehozni.
Tumblr media
 Szeretné megtudni, Önnek hogyan lehet olyan gyönyörű mosolya, ami hosszútávon sem rendeződik vissza? Ha igen jelentkezzen ingyenes szakorvosi konzultációnkra!
Dr. Mayer Csaba fogszabályozó szakorvos
Fogszabályozás Budapesten!
www.fogaszat-pest.hu
0 notes
fogaszat · 8 years ago
Photo
Tumblr media Tumblr media
Optimum Fogászat referencia munka XXV.
Kezelés: 30 év körüli férfi páciensünk keresett fel minket bizonytalan eredetű panaszokkal a felső metsző fogainak a területéről. 3D CBCT felvétel kiértékelése után, az amúgy tökéletes gyökértöméssel ellátott és gyökércsúcs műtéten átesett bal felső kismetsző fogat találtuk minden baj forrásának. Mivel már minden megpróbáltak a fognál, így az eltávolítás és a fogbeültetés mellett döntöttünk. A fogeltávolításával egy időben csontpótlást végeztünk a foghelyén, mert a CT kimutatta, hogy kevés az implantátum beültetéséhez szükséges csont. Az implantátum beültetése gyógyulása után kezdődött az ínyformálás, hogy ne csak szép fogat készítsünk, hanem az íny futása is természetes legyen, ezzel elérve a biológiailag, funkcionálisan és esztétikailag tökéletes végeredményt. A páciens is boldogan távozott és a bizonytalan eredetű panaszok is megszűntek  
Használt anyagok: Straumann implantátum+csontpótlás+egyéni cirkónium felépítmény+cirkónium kerámia korona egyedi festéssel.
Készítette: dr. El-Hage Jade Bence (sebészet) & dr. Mayer Csaba (fogpótlás)
Kíváncsi, hogy Ön számára melyik az ideális fogászati implantátum? A kérdésre válasz csak szakorvosi konzultáció keretein belül adható!
Ha szeretné nálunk elkezdeni fogbeültetését, akkor kérjen tőlünk időpontot egy ingyenes szakorvosi konzultációra:
Minőségi fogbeültetés Budapesten!
Vegye igénybe az Optimum fogászat fogbeültetés szolgáltatását Budapesten. Bizalommal fordulhat hozzánk, mert a rendszeres külföldi továbbképzések miatt mind szakmailag, mind eszközileg száz százalékig naprakészek vagyunk, így garantáljuk bármilyen foghiányt képesek vagyunk ellátni. Célunk, hogy barátságos és korszerű körülmények között, minden páciensünk számára professzionális, fájdalommentes, valamint esztétikus szakellátást, illetve utókezelést nyújtsunk. Várjuk megkeresését, hogy az Ön fogászati problémáin is segíthessünk!
http://www.fogaszat-pest.hu/implantacio/
fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 8 years ago
Photo
Tumblr media Tumblr media
Optimum Fogászat referencia munka XXIV.
Kezelés: 74 éves hölgy páciensünk kitört felső metszőfogainak pótlásával keresett fel minket. Kérésére régebben (nem általunk!) készült fogpótlásaihoz nem nyúlhattunk. Másik kérése az volt, hogy semmiféleképpen sem szeretne kivehető fogpótlást. Az egyetlen megoldás a beültetés maradt. A 3D CT felvétel kiértékelése után rendkívül kevés jól használható csontot találtunk, ezért a SMART GUIDE implantációs sablon használata mellett döntöttünk. Így milliméter pontosan meg tudtuk tervezni a beültetésre kerülő 3 db implantátum helyét. A beültetés után 3 hónappal elkészültek a csavarozható fémkerámia koronák. Az elkészült mosoly szerintük kiváló lett.
Használt anyagok: Straumann implantátum+SMART GUIDE sablon+titán felépítmény+csavarozható fémkerámia korona.
Készítette: dr. El-Hage Jade Bence (sebészet) & dr. Mayer Csaba (fogpótlás)
Kíváncsi, hogy Ön számára melyik az ideális fogászati implantátum? A kérdésre válasz csak szakorvosi konzultáció keretein belül adható!
Ha szeretné nálunk elkezdeni fogbeültetését, akkor kérjen tőlünk időpontot egy ingyenes szakorvosi konzultációra:
Minőségi fogbeültetés Budapesten!
Vegye igénybe az Optimum fogászat fogbeültetés szolgáltatását Budapesten. Bizalommal fordulhat hozzánk, mert a rendszeres külföldi továbbképzések miatt mind szakmailag, mind eszközileg száz százalékig naprakészek vagyunk, így garantáljuk bármilyen foghiányt képesek vagyunk ellátni. Célunk, hogy barátságos és korszerű körülmények között, minden páciensünk számára professzionális, fájdalommentes, valamint esztétikus szakellátást, illetve utókezelést nyújtsunk. Várjuk megkeresését, hogy az Ön fogászati problémáin is segíthessünk!
http://www.fogaszat-pest.hu/implantacio/
fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 8 years ago
Photo
Tumblr media Tumblr media
Optimum Fogászat referencia munka XXIII.
Kezelés: alsó/felső fogív fogszabályozás;
Nagyon sokan fordulnak a kiálló felső szemfogak problémájával hozzánk, mert rendkívül előnytelenné teszi a mosolyt. Szerencsére könnyen tudunk rajta segíteni, a megfelelő rögzített fogszabályozó kiválasztása után. Íme egy magabiztos mosoly: Használt készülék: alul/felül esztétikus Purity Sapphire fogszabályozó Kezelési idő: 14 hónap
Készítette: dr. Mayer Csaba
Kíváncsi, hogy Ön számára melyik az ideális fogszabályozási kezelés? A kérdésre válasz csak szakorvosi konzultáció keretein belül adható!
Ha szeretné nálunk elkezdeni fogszabályozó kezelését, akkor kérjen tőlünk időpontot egy ingyenes szakorvosi fogszabályozási konzultációra:
Minőségi fogszabályozás Budapesten!
Vegye igénybe az Optimum fogászat fogszabályozás szolgáltatását Budapesten. Bizalommal fordulhat hozzánk, mert a rendszeres külföldi továbbképzések miatt mind szakmailag, mind eszközileg száz százalékig naprakészek vagyunk, így garantáljuk bármilyen fogszabályozási problémát képesek vagyunk ellátni. Célunk, hogy barátságos és korszerű körülmények között, minden páciensünk számára professzionális, fájdalommentes, valamint esztétikus szakellátást, illetve utókezelést nyújtsunk. Várjuk megkeresését, hogy az Ön fogászati problémáin is segíthessünk!
http://www.fogaszat-pest.hu/fogszabalyozas fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 8 years ago
Text
TELJES FOGPÓTLÁSOM IGAZ TÖRTÉNETE
Kétségtelen, hogy az évek előrehaladása rendszerint nem szokott kedvezni a fogaink állapotának. Ahogyan közeledtem a negyedik X-hez, magam is azt tapasztaltam, hogy egyre gyengébbek a fogaim. Amíg korábban alig volt ilyen jellegű problémám, úgy egyre gyakrabban kellett meglátogatnom a családi fogorvosunkat. Végül úgy tűnt, hogy megannyi beavatkozás után nem fogom tudni elkerülni, hogy kivehető alsó fogsorom legyen az oldalsó fogaim elvesztése miatt. Egészen addig, míg az Optimum Fogászatnak köszönhetően rá nem találtam egy számomra is elfogadható megoldásra.
Tumblr media
Műfogsor helyett valódi megoldás!
Nem tagadom: először nagyon kétségbeestem. Mindig a nagymamám képe lebegett a szemem előtt, aki még 85. életévén túl is csaknem hibátlan fogazattal rendelkezett. Nekem pedig már annyi helyen romlottak el a fogaim, hogy a 40. születésnapomat már az új műfogsorommal kell „köszöntenem”. Szóval, másik megoldást kerestem. Szerencsére az egyik barátnőm említette, hogy az Optimum Fogászatnál professzionális módon és korrekt árakon végeznek fogbeültetést. Úgy döntöttem tehát, hogy belevágok a kezelésbe, hiszen mindenképpen el akartam kerülni a kivehető fogsor viseletét.
Alapos tervezés, teljes körű állapotfelmérés
Amikor elmentem a klinikára, először is alaposan megvizsgáltak. A beavatkozást alapos tervezés előzte meg: úgynevezett 3D CT felvételt készítettek, hogy pontosan feltérképezzék a fogaim és a csontom állapotát. Szerencsém volt, mert az előzetes vizsgálatok során nem találtak semmilyen olyan körülményt, amely kizárta volna nálam az implantátum használatát.
Fogbeültetés titánból, rejtett költségek nélkül!
Bár féltem tőle, hogy az implantátum beültetése nem lesz sikeres, ám erre a kérdésre is megnyugtató választ kaptam. Amennyiben megfelelően csinálják a kezelést, illetve minden orvosi utasítást betartanak, akkor 100 betegből 98-nál sikeres a beavatkozás, azaz a beültetett implantátum nem fog kilökődni, illetve ha ki is lökődne az implantátum, a helyére újat lehet tenni és kétszer szinte biztos, hogy nem esek bele a 2%-ba.
Először az is meglepő volt, amikor azt mondták, hogy az alsó fogsorom pótlása akár hosszú évtizedekig is elkísérhet, ha betartom a szájhigiénés szabályokat. Orvosom segített kiválasztani a többféle típusú fogászati implantátumból, fogpótlásból a nekem leginkább megfelelőt. A cél az volt, hogy a beavatkozás után erős, jól használható és kényelmes fogpótlásom lehessen. A „pótfogaim” pedig közel ugyanolyan erősek és esztétikusak lesznek, mint az eredetiek voltak.
A klinikán továbbá nagyon korrektek voltak, hiszen már a 3D CT felvétel kiértékelése után megtudtam, hogy pontosan mennyibe fog kerülni a teljes kezelésem, és ettől az ártól a későbbiekben sem tértek el.
Professzionális beavatkozás, a lehető legkevesebb fájdalom árán!
Magát a műtétet helyi érzéstelenítésben végezték, s körülbelül egy órán át tartott, amely alatt csak kisebb kellemetlenséget tapasztaltam, de fájdalmat nem. Persze, a műtét után kellett pár nap, hogy megszokjam az új implantátumomat.
Orvosom tanácsára nem feledkeztem meg a műtött terület rendszeres jegeléséről, hiszen a beavatkozás helye az első időkben igen érzékeny volt. Nem feledkeztem meg az antibiotikum szedéséről sem, amelyet orvosom írt fel számomra. Szerencsére ezen kívül nem volt szükségem fájdalomcsillapítókra, de hallottam a rendelőben, hogy volt, aki csak azzal és az antibiotikum együttesével tudta komolyabb probléma nélkül átvészelni a műtét utáni kritikus napokat.
Pontosan egy héttel a műtét után már a varratokat is kiszedték a számból, míg a teljes gyógyulásom nagyjából 2-3 hónapot vett igénybe.
Az új fogsorral új életet kaptam!
A fogpótlás elkészülte után 3-4 nappal már olyan érzés volt, mintha kicseréltek volna. Azonnal észrevettem, hogy sokkal könnyebben tudok rágni és beszélni. Nagy örömmel töltött el, amikor a barátaim is észrevettek, hogy sokkal könnyebben formálom a szavakat. Végre újra a régi magabiztosságommal tudtam kommunikálni velük.
Ez azonban még csak a kezdet volt. Az implantátum az egész arcberendezésemet előnyösen változtatta meg. Mihelyst lelohadt a műtét okozta duzzanat, eltűnt az arcom – az addigi foghiány miatt meglevő – beesettsége is. Sőt, többet nem kellett félnem attól, hogy túl kemény vagy rágós lenne az étel. Újra tudtam élvezni az ételek ízét. A teljes gyógyulásomat követően végre újra teljes életet tudtam élni. Köszönettel tartozom az Optimum Fogászatnak, és különösen dr. Mayer Csabának és dr. El-Hage Jade Bencének, hogy profi módon végezték el a fogbeültetésemet és a fogpótlásom elkészítését. Az új fogsorom új élet kezdetét is jelentette számomra.
K. Mária, 39 éves
www.fogaszat-pest.hu
fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 8 years ago
Text
LÁGY ERŐKKEL MŰKÖDŐ, ÖNLIGÍROZÓ FOGSZABÁLYOZÓT VAGY HAGYOMÁNYOS RÖGZÍTETT FOGSZABÁLYOZÓT VÁLASSZAK?
Bár az önligírozó fogszabályozó készülékek a hagyományos társaik továbbfejlesztett változatai, így tulajdonképpen felesleges lenne arról írni, hogy melyik a jobb. Azonban valamiért még mind a mai napig használjuk a hagyományos rendszereket is, ezért először is nézzük át, mit jelentenek ezek a bűvös szavak, mint „önligírozó” vagy mint „lágyerővel működő”, majd megnézzük, hol a helyük hagyományos készülékeknek a modernkori fogszabályozásban.
Mit jelent az, hogy önligírozó fogszabályozó?
A hagyományos fogszabályozó bracketeknél kicsi szilikon gumikarikák (szakmai nyelven ligatúrákkal) rögzítik a fogakat mozgató ívet a bracketbe. Az önligírozó rendszereknél nincs szükség gumikra, a bracketbe épített speciális zárak rögzítik az íveket.
Tumblr media
Miért is jó ez?
A gumik hiányának rengeteg előnye van:
– Könnyebben tisztítható a fogszabályozó
– Nehezebben tapad meg a bracket felszínén a lepedék
– A szájüregben a gumik 1 hónap alatt elöregednek, az önligírozó készülékeknél ezért elegendő az esetek többségében, hogy csak 2 havonta kelljen kontrollra járni -> kevesebb fogorvosi székben töltött idő
– Nincsenek elszíneződésre hajlamos részek a készülékben
Bár ezek az előnyök a páciensek számára egyáltalán nem elhanyagolhatóak, mégis eltörpülnek amellett, hogy a gumik hiánya miatt drasztikusan csökken a készülékben lévő súrlódás. Emiatt a fogmozgatásra szánt erők nem vesznek el a fogszabályozó készülékben, így kisebb, és ami a legfontosabb fiziológiásabb erőkkel tudunk fogakat mozgatni. Innen származik a másik elnevezése: lágyerejű fogszabályozás.
Bármennyire is kicsinek tűnhet a súrlódás hiánya, de ennek köszönhetően lebomlottak az eddigi határok:
– Nagyobb fogív tágítást lehet elérni anélkül, hogy kockáztatnánk a fog csontból történő kimozdítását. Ezáltal legtöbbször, amikor a hagyományos rögzített fogszabályozókkal elkerülhetetlen, addig ígyelkerülhető a foghúzás. Illetve nem utolsó sorban széles fogív esztétikusabb is.
Tumblr media
– Komolyabb funkcionális eltéréseket is sikerrel lehet kezelni velük, akár felnőttkorban is. Bármennyire is elegendőnek tűnhet két, szép, szabályos fogív, de mindig szebb lesz, ha a két, szép, szabályos fogív szabályosan is találkozik egymással.
– A lágyabb íveknek köszönhetően csökkent a fogszabályozó kezelés elején tapasztalható kellemetlen feszítő érzés.
– A gyárak a modernebb készülékekhez modernebb íveket gyártanak. A HighTech ívek miatt, főleg a kezelés kezdeti fázisában, felgyorsulhat a fogmozgatás, ezáltal lerövidül a kezelési idő.
– A fiziológiás erők miatt, a szervezet reakciója kiszámíthatóbb a fogszabályozó kezelésre, ezáltal abiztonságosabb a fogmozgatás. Ez leginkább felnőttkori fogszabályozás során a legfontosabb, mert így kiküszöbölhető a szervezet lassuló reakciója.
– Az önligírozó fogszabályozóval beállított fogazat sokszor funkcionálisan szab��lyosabbnak mondható, a fogak megfelelő pozícióban találkoznak, így az elért eredmény stabilabb lehet. (Fontos hangsúlyozni, hogy itt azokról az esetekről beszélünk, ahol funkcionális eltérés is van.)
Tumblr media
Az éremnek mindig két oldala van. De itt is?
Tulajdonképpen az egyetlen hátrány, amit az önligírozó fogszabályozóknak felhozhatunk az a magasabb áruk. Bár ez sem mindig igaz tekintve, hogy akár elkerülhető velük a foghúzás és a vele járó extra költségek vagy a rövidebb kezelési idővel, kevesebb kontroll időponttal megtakarított idő is sokak számára készpénzben számolható. Ezeket figyelembe véve sokaknak a kezelés teljes költsége (szolgáltatási díj, utazás, parkolási díj stb…) sokszor mégsem több.
Akkor, ha az éremnek nincs is másik oldala miért nem csak az önligírozó fogszabályozókat használjuk?
Tulajdonképpen mégis a drágább áruk miatt döntenek ellenük a páciensek, mert a teljes kezelési költség ugyan sokszor mégsem több, de sokszor tényleg több 
A másik jelentős probléma, hogy nagyon sok orvos a nem megfelelő tudás miatt nem használja azokat a kezelési protokollokat, amik nélkül az önligírozó fogszabályozó rendszerek nem működnek. Sajnos ezek a tudások magyarországi továbbképzésekkel nem teljesen elsajátíthatóak. Nem szerzik be a készülékekhez szükséges modernebb íveket, csak magukat a bracketek veszik meg. Ezek miatt nem tapasztalják a lágyerővel működő fogszabályozók előnyeit, így nem is ajánlják a szükséges esetekben.
Akkor miért is használunk hagyományos fogszabályozókat még mindig???
– Egyszerűen olcsóbbak
– Minden esetben, ahol fogszabályozó kezelés fogszabályozó szakorvos szerint indokolt jobb bármilyen kezelés, ami eredményre vezet, mint a nem kezelés!
– Kisebb eltérések esetén igazából nem jönnek ki érezhetően a modernebb készülékek előnyei
– A TB ellátás keretein belül önligírozó fogszabályozó készülékek nehezen elérhetőek (a világon szinte sehol…)
Kíváncsi, hogy Ön számára melyik az ideális fogszabályozási kezelés? A kérdésre válasz csak szakorvosi konzultáció keretein belül adható!
Tumblr media
Ha szeretné nálunk elkezdeni fogszabályozó kezelését, akkor kérjen tőlünk időpontot egy ingyenes szakorvosi fogszabályozási konzultációra:
Minőségi fogszabályozás Budapesten!
Vegye igénybe az Optimum fogászat fogszabályozás szolgáltatását Budapesten. Bizalommal fordulhat hozzánk, mert a rendszeres külföldi továbbképzések miatt mind szakmailag, mind eszközileg száz százalékig naprakészek vagyunk, így garantáljuk bármilyen fogszabályozási problémát képesek vagyunk ellátni. Célunk, hogy barátságos és korszerű körülmények között, minden páciensünk számára professzionális, fájdalommentes, valamint esztétikus szakellátást, illetve utókezelést nyújtsunk. Várjuk megkeresését, hogy az Ön fogászati problémáin is segíthessünk!
Dr. Mayer Csaba
www.fogaszat-pest.hu/fogszabalyozas
fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 9 years ago
Text
A fogszabályozásról: egy laikusnak egy laikustól
Az Optimum Fogászatban készítettem el a fogszabályozó kezelésemet és a kezelés előtt rengeteg kérdés kavargott bennem, amire néha nagyon nehezen találtam választ. A kezelésem eredményét látva, úgy döntöttem, hogy (Dr. Mayer Csaba fogszabályozó szakorvos lektorálása mellett) laikusként válaszolok múltbéli magamnak az akkori kérdéseimre, ami hátha segít sorstársaimnak, hogy bátrabban belevágjanak a fogszabályozó kezelésükbe!
Tumblr media
Mindannyian szeretnénk szép és hibátlan mosolyt, amely ma már a modern fogszabályozásnak köszönhetően senki számára nem elérhetetlen. Az Optimum Fogászat hatékony fogszabályozást végez budapesti rendelőjében. A kezelés folyományaként rendezettebb és egészségesebb fogazatunk lesz, amely életünk számos területére kedvező hatással fog járni.
Fogszabályozás Budapesten!
Ha azonban fogszabályzásról esik szó, akkor sokan félnek belekezdeni a kezelésbe. Először is: a leendő páciens az esetek többségében nem ismeri részleteiben a fogszabályozás nyújtotta előnyöket, s csak a kényelmetlenséget, netán a fájdalmat látja. Másodszor is, sok esetben, laikusként nem értheti az orvosa által használt szakszavakat, így nem is nyílik lehetősége arra, hogy eloszlassa félelmeit, kételyeit. Lássuk tehát, hogy mit mondhat a fogszabályozásról egy laikus egy leendő páciensnek.
Mi is az a fogszabályozás?
A fogszabályozás, más néven orthodoncia, különböző módszerekkel való orvosi beavatkozást jelent a szabálytalan fogazat helyreállítására. A kezelés során állandó vagy kivehető készülékkel szokták a fogakat sorba rendezni. Igaz, hogy régebben a „csúnyásága” miatt sokan idegenkedtek a szerkezet felhelyezésétől. Manapság viszont kifejezetten divatos a rögzített fogszabályozó. A mai technikáknak köszönhetően elérhetőek viszont olyan fémmentes fogszabályzók, amelyek mások számára észrevétlenek, ugyanakkor képesek rendbe tenni a fogakat. Úgyhogy már nem kell a fogszabályozó „csúnyaságától” rettegni!
Milyen előnyökkel jár a fogszabályozás?
A rendezett fogazatnak köszönhetően sokkal könnyebb lesz a fogak tisztántartása és ápolása
A fogtorlódások eltüntetése nyomán jóval egyszerűbb lesz az esetleges fogproblémák (szuvasodások, gyökérkezelés, későbbi foghiányok pótlása stb.) kezelése.
A fogazat megfelelő működésének köszönhetően a beteg helyesen fog tudni rágni, nyelni, valamint a harapása is megfelelő lesz, amivel elkerülhetővé vállnak az állkapocsizületi fájdalmak.
A páciensnek szép és esztétikus mosolya lesz, amelynek következtében nagyobb önbizalmat és magabiztosságot nyerhet.
Miért érdemes már gyermekkorban elkezdeni?
Az első találkozásnak a fogszabályozó szakorvossal ideális esetben 6-8 éves korban meg kell, hogy történjen, hiszen rengeteg olyan eltérés van, amit mi laikus szülőként nem is biztos, hogy észre veszünk, de kezelésük minél hamarabb elkezdődik annál biztosabb, hogy tökéletesen sikerül helyreállítani a problémát. Ilyenek például az állkapocs növekedései közötti eltérések. Arról, hogy érett-e a gyermek fogazata a fogszabályozásra, a fogszabályozó szakorvos tud véleményt mondani, de természetesen a végső döntés mindig a szülőké, hiszen a gyermeknek szellemileg is készen kell állnia a kezelésre. Hiszen a fogszabályozó kezelést ráerőltetni a gyermekre sosem szerencsés.
A gyermekkori fogszabályzásnak köszönhetően nagyobb eséllyel lesz a gyermeknek egészséges fogazata, szép mosolya, amelynek következtében megnövekedett önbizalommal vághat neki élete egyik legproblémásabb időszakának: a kamaszkornak.
Hogyan működik a felnőttek esetében a fogszabályozás?
Hála a tudomány fejlődésének manapság már természetes, hogy valaki felnőtt korban is elkezdheti afogszabályozást. Amennyiben gyermekkorban elmulasztottuk a kezelést, akkor a – fogak rendellenes növekedése következtében – hamarabb elromlanak a fogaink. Márpedig minél több lyukas fogunk van, annál gyorsabban keletkezhet egy újabb lyuk a fogazaton. A szabályozatlan fogak pedig nem csak a rágószerv tisztántartását, hanem annak kezelését is nehézzé teszik. Az egyetlen feltétele a felnőttkori fogszabályozásnak, hogy ép legyen a fogágyunk!
Tumblr media
Igaz, hogy az évtizedek alatt kialakult szabálytalan fogazat rendbe hozása, valamint a helyes harapás megtanítása nem egyszerű feladat, de megéri a fáradtságot. A fogszabályozásnak köszönhetően nem csak esztétikusabb lesz a megjelenésünk, hanem fogazatunk is tartósabbá fog válni.
Mennyi ideig tart a fogszabályozás?
Legegyszerűbb válasz erre a kérdésre: ameddig a páciens fogai annyira helyre nem állnak. Felnőtteknél ez rendszerint 1-1,5 évet jelent. Az időtartam a páciens fogainak mérete, állapota, a fogat körül vevő csont sűrűsége és a páciens életkora határozza meg.
Rögzített vagy kivehető fogszabályozóra van e szükségem?
Gyermekkorban még tejfogak vannak általában kivehető készülékkel dolgoznak a szakorvosok. Viszont, amint már csak maradó fogak vannak, onnantól a rögzített fogszabályozó jelenthet megoldást az esetek nagy részében. Manapság már felnőtt korban is elérhetőek olyan láthatatlan kivehető készülékek, amelyekkel kisebb esztétikai eltérések már biztonságosan korrigálhatóak. A mai igényeknek megfelelő eredmény eléréséhez legtöbbször rögzített fogszabályozóra van szükség (vagy az előbb említett új típusú kivehető készülék). De ennek a döntésnek a meghozatalához már mindenképpen érdemes szakorvossal konzultálni!
Tumblr media
Fájdalmas a fogszabályozó kezelés?
Nekem a felhelyezést követő első egy hétben volt feszítő érzésem, ami ugyan kellemetlen volt, de nem sorolnám a fájdalom kategóriájába. A felhelyezést követő első hónap vége felé 2-3 helyen elkezdte kidörzsölni belülről a számat, amit a viasz segítségével sikerült nagyobb problémák nélkül átvészelnem. A Doktor úr elmondása alapján ez átlagos, úgyhogy nyugodtan kijelenthetem, hogy a fogszabályozás során fájdalomtól egyáltalán nem kell tartani!
Amikor én az első konzultációmra érkeztem ezek a kérdések voltak felírva a kis papíromra. Remélem segítettem abban, hogy belevágjon a saját kezelésébe!
B. Erika
Egy gyönyörű mosoly boldog tulajdonosa
Minőségi fogszabályozás Budapesten
Vegye igénybe az Optimum fogászat fogszabályozás szolgáltatását Budapesten. Garantáljuk, hogy fogászat valamennyi területén adódó problémát képesek ellátni. Célunk, hogy barátságos és korszerű körülmények között, minden páciensünk számára professzionális, fájdalommentes, valamint esztétikus szakellátást, illetve utókezelést nyújtsunk. Várjuk megkeresését, hogy az Ön fogászati problémáin is segíthessünk!
www.fogaszat-pest.hu/fogszabalyozas
fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 9 years ago
Photo
Tumblr media Tumblr media
Optimum Fogászat referencia munka XXII.
Kezelés: Páciensünk jobb felső fogára készült (nem a rendelőnkben!) kifogásolható kinézetű és minőségű koronájának cseréje miatt keresett fel minket. A régi koronát eltávolítottuk a fogat a korona alatt megtisztítottuk és a biológiai elveket szem előtt tartva újra előkészítettük, hogy ne csak az új korona nézzen ki megfelelően, hanem a körülötte lévő íny is gyulladásmentes lehessen, ezáltal elérve a megfelelő esztétikai eredményt. Az új korona elkészültéig (1 hét) ideiglenes koronát biztosítottunk a páciensnek.
Használt anyagok: egyedileg festett cirkónium kerámia korona
Készítette: dr. Mayer Csaba
http://www.fogaszat-pest.hu/fogpotlasok/
fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 9 years ago
Photo
Tumblr media Tumblr media
Optimum Fogászat referencia munka XX.
Kezelés: alsó/felső fogív fogszabályozás; Ez a kezelés a tökéletes példája annak, hogy a megfelelő páciens hozzáállással, türelemmel a hagyományos készülékekkel is el lehet érni közel azt eredményt, mint az önligírozó fogszabályozókkal. Bár a mai tudásommal, a biztonság kedvéért biztos, hogy egy önligírozó készüléket javasoltam volna a páciensnek egy ilyen súlyos fokú funkcionális és esztétikai eltérés korrigálásához :) Használt készülék: felül teljes Purity Sapphire, alul kombinált fogszabályozó Kezelési idő: 18 hónap
Készítette: dr. Mayer Csaba
http://www.fogaszat-pest.hu/fogszabalyozas fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 9 years ago
Photo
Tumblr media Tumblr media
Optimum Fogászat referencia munka XIX.
Kezelés: Páciensünk fogszabályozása után (a fogszabályozás nem mi csináltuk!!!) a helytelen szájhigiénia és a kezelőorvosának felelőtlensége miatt (ha a páciens rendszeresen megjelent kontrollon) teljesen tönkre ment fogai miatt keresett fel minket. Sajnos az összes frontfog koronáját el kellett távolítani, de a gyökereket sikerült megmenteni és üvegszálas csappal felépítve a cirkónium hídpótláshoz felhasználni. Páciensünk kérésére a cirkónium koronákat a saját fogainál egy árnyalattal világosabbra készítettük.
Használt anyagok: 5 db cirkónium kerámia koronából álló hídpótlás egyedi festéssel (szóló koronák a fogszabályozás utáni visszarendeződés lehetősége miatt elvetettük) + Protaper Next gépi gyökértágító, Glassix üvegszálas csap Kezelési idő: 1,5 hét (az összes fogat egy ülésben gyökérkezeltük, rtg kontroll mellett csapoztuk és készítettük elő, így maximálisan lerövidítettük a kezelési időt) Készítette: dr. Mayer Csaba
http://www.fogaszat-pest.hu/fogpotlasok/
http://fogaszat.tumblr.com/
0 notes
fogaszat · 9 years ago
Photo
Tumblr media Tumblr media
Optimum Fogászat referencia munka XVIII.
Kezelés: alsó/felső fogív fogszabályozás; A lágyerőkkel működő fogszabályozóknak hála, a megfelelő kezelési protokoll betartása mellett, még az ilyen kilátástalan esetekből is lehetséges gyönyörű végeredményt produkálni akár felnőttkorban is. Használt készülék: esztétikus, önligírozó fogszabályozó Kezelési idő: 18 hónap
Készítette: dr. Mayer Csaba
http://www.fogaszat-pest.hu/fogszabalyozas fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 9 years ago
Photo
Tumblr media Tumblr media
Optimum Fogászat referencia munka XVII.
Kezelés: Páciensünk elülső fogainak előnytelen helyzete, kinézete és a rágózónában lévő hiányok visszaállítása miatt keresett fel minket. Mivel front fogak amúgy is szuvasak/tömöttek voltak, ezért elfogadható tervnek tűnt a fogak cirkónium kerámia koronával történő borítása. Az eredmény szerencsére igazolta elképzelésünket! Páciensünk új mosolya is igazolja ezt :)
Használt anyagok: 4 db cirkónium kerámia szólókorona egyedi festéssel + 2x4 db cirkónium kerámia hídpótlás egyedi festéssel Kezelési idő: 6 hét (Ideiglenes korona a fogak előkészítésével egy időben készült) Készítette: dr. Mayer Csaba
http://www.fogaszat-pest.hu/fogpotlasok/
http://fogaszat.tumblr.com/
0 notes
fogaszat · 9 years ago
Text
KOFFERDAM - AZ IZOLÁLÁS TÖKÉLETES MÓDJA
OPTIMUM Fogászat egyike azon kevés rendelőnek, ahol - a szakmai ajánlásnak megfelelően - rutinszerűen használjuk a kofferdamot!
 A fogászati anyagok és módszerek fejlődésével a kezeléseket kiegészítő eljárások is bővülnek. A modernkori fogászat egyik legnagyobb vívmánya a kofferdam gumilepedő használata a konzerváló fogászati, esztétikai fogászati kezelések során.
 A kofferdam (magyarul nyálrekesz) segít a kezelt fogat teljesen izolálni a száj többi részétől. Egy a szájhoz igazított kisméretű gumilepedőről van szó, ami a megfelelő helyen kilyukasztva, csak a kezelendő fogat veszi körül, így választva el azt a száj többi képletétől. Használatának fontossága az egyes kezelések során eltérő.
Tumblr media
 Mivel a legmodernebb, fogszínű tömőanyagok anyagtani tulajdonságaik miatt kötés előtt nagyon érzékenyek a nedvességre, ezért ha nyállal, vérrel, vagy akár szájból kilélegzett párával érintkeznek, a tömés veszíthet minőségéből, tartósságából. A kofferdam ezt a problémát hivatott kiküszöbölni. Az adhezív technika lehetővé teszi, hogy a tömőanyagok és egyéb ragasztócementek (Inlay/onlay beragasztás) kémiai kötéssel tapadjanak a fogakhoz, így nem szükséges csak azért ép foganyagot elfúrnunk a fogból, hogy kialakíthassunk tömőanyagunk számára megfelelő retenciót biztosító üreget, hanem elég csak kifejezetten a fertőzött szuvas, felpuhult foganyag eltávolítása. A tömőanyagot ugyanis nem az üreg formája, hanem a kémiai kötőerő tartja a fogban.
Tumblr media
 Gyökérkezelések esetében a kofferdam használatának célja a baktériummentes kezelési terület biztosítása. Mivel a nyál rengeteg baktériumot tartalmaz, ezért a sikeres gyökérkezelés elengedhetetlen kelléke a nyálrekesz. Így biztosítható a steril, száraz környezet a megfelelő eredmény eléréséhez. Másfelől a szájüreg felé sem jutnak le a gyökércsatornák tisztítására, fertőtlenítésére használt folyadékok.
 Az izoláláshoz gumilepedőt használunk, melyen a megfelelő helyen lyukat ejtünk és speciális eszközök használatával ráhelyezzük a fogra. Ezáltal csak az a fog látszik ki a gumilepedőből, mellyel dolgozunk vagy taktikailag épp szükségesnek ítéltük meg. A lepedő a száj előtt kifeszítve helyezkedik el. A légzést nem zavarja, az orrnyílások szabadon vannak, sőt sokszor a zavaró nyálszívó használata is mellőzhető ebben az esetben, hiszen az orvost nem zavarja, ha kezelés közben a páciens maga nyeli le a nyálát!
Fájdalmas a kofferdám izolálás?
A kofferdám felhelyezése már előzetesen érzéstelenített (tömések, gyökérkezelések) területre történik. Így felhelyezése teljesen fájdalommentes, még szűk fogközök esetén sem jár fájdalommal.
Tumblr media
További előnyei:
1)      csökkenti a fertőzésveszélyt gyökérkezelés során
2)      tartósabbá, ellenállóbbá teszi a fogat a mellé szuvasodás kialakulása ellen
3)      amalgámtömés eltávolításnál nem kerül fém a szájüregbe, garatba és az emésztő rendszer további területeire.
4)      kilélegzett levegő nem párásítja a kialakított fogüreget illetve egyéb nedvesség érzékeny anyagokat pl. tömést.
5)      nincs idegen tárgy lenyelésének veszélye pl. gyökérkezelő tű.
6)      a kezelési idő lerövidül!
www.fogaszat-pest.hu fogaszat.tumblr.com
0 notes
fogaszat · 9 years ago
Photo
Tumblr media Tumblr media
Optimum Fogászat referencia munka XVI.
Kezelés: Páciensünk elülső fogainak előnytelen helyzete, kinézete miatt keresett fel minket. Mivel fogszabályozó kezelést nem szeretett volna és a fogak amúgy is szuvasak/tömöttek voltak, ezért elfogadható tervnek tűnt a fogak cirkónium kerámia koronával történő borítása. Az eredmény szerencsére igazolta elképzelésünket!
Használt anyagok: 4 db cirkónium kerámia korona egyedi festéssel Kezelési idő: 1 hét (Ideiglenes korona a fogak előkészítésével egy időben készült) Készítette: dr. Mayer Csaba
http://www.fogaszat-pest.hu/fogpotlasok/
http://fogaszat.tumblr.com/
0 notes